LIFESTYLE

Cudze chwalicie, swego nie znacie... Jakie skarby kryje Pomorze?

Myślę, że połączenie słów "Pomorze" i "skarb" większości z Nas nasunie takie skojarzenia jak wyroby z bursztynu czy morskich muszelek. Oczywiście, są to jedne ze sztandarowych pamiątek, które cieszą się wielkim powodzeniem wśród turystów, jednak ten wyjątkowy region Polski kryje w sobie coś jeszcze... Coś, co sprawia, że nasz sen może być zdrowszy, wieczór relaksujący, a poranek pełen energii. Coś, co może być również idealnym pomysłem na prezent, bo jego główną funkcją nie jest jedynie cieszenie oka, a realny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie. O czym mowa? Tego dowiemy się od Pana Michała Ciołka, marketing menagera tajemniczo brzmiącej firmy PPPiP.

Ok, czas rozwiać wszelkie wątpliwości i domysły :) PPPiP to Polskie Północne Pierze i Puch z siedzibą w Borczu na Kaszubach.
A jeśli pierze i puch, to oczywiście kołdry i poduszki. Dlaczego są one tak wyjątkowe? Ano dlatego, że powstają na Kaszubach - tej właśnie części Pomorza. Istotą wyjątkowości puchu i pierza z tego regionu jest mikroklimat i poziom jodu zawarty w powietrzu. Ten wyjątkowy mikroklimat tworzą zarówno lasy, jeziora, łąki, ale również silnie wiejące wiatry i wysoki poziom wilgotności, wymuszając niejako właściwy poziom adaptacji termicznej hodowanego tu drobiu. 
Jak mówi Pan Michał, PPPiP doceniając te cechy i warunki występujące w regionie, skupuje pierze i puch od najlepszych lokalnych hodowców. Jedną z ciekawostek jest to, że w firmie pracują wyspecjalizowane osoby zajmujące się  selekcją pierza i puchu, aby do produkcji poduszek i kołder trafiały wyłącznie surowce najwyższej jakości. To wszystko sprawia, że finalne produkty znajdują swoich odbiorców nie tylko na Pomorzu, nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim są doceniane za granicami naszego kraju.

A jak wyglądają etapy produkcji?
Wszystko zaczyna się od wspomnianej wyżej selekcji. Następnie, pierze i puch są prane, suszone i sortowane. Finalne produkty o najwyższym stopniu zaawansowania są na przykład udoskonalane o pokrywanie puchu teflonem. Dzięki temu procesowi, puch nie wchłania wilgoci ani wielu zanieczyszczeń, jest więc świetną propozycją dla alergików. 
Końcowa faza to napełnienie specjalnie zaprojektowanych powłok (inletów) pierzem oraz puchem. Z pozoru może się to wydawać proste, jednak Pan Michał zaznacza wyraźnie, że kołdry produkowane przez PPPiP posiadają złożoną konstrukcję, więc ich tworzenie to dość niebanalny i dobrze przemyślany proces.
Następnym razem, kiedy będziesz na Pomorzu - zawitaj na Kaszuby. Poczuj ten wyjątkowy klimat i zaprzyjaźnij się z naturą. Odetchnij świeżym powietrzem, pozwól wiatrowi bawić się Twoimi włosami, poczuj zapach i tętno żyjącego lasu. Zapamiętaj, że to właśnie tu powstają prawdziwe skarby Pomorza, będące połączeniem dóbr przyrody i pasji człowieka.
Najpierw sam zatop się w miękkiej pościeli, a kiedy już dowiesz się jak przyjemnie jest zasypiać i budzić się w niej - sprezentuj ten komfort swoim najbliższym.
Kołdry i poduszki wykonane z wysokiej jakości puchu i pierza znajdziesz na www.pppp.com.pl.


Udostępnij

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Akcesoria
Kuchnie są różne – mają inną stylistykę, kolory, rozmiary. W każdej kuchni panuje jej charakterystyczny klimat i zapach ( np. gotującego się obiadu lub świeżo upieczonej drożdżówki)  Każdy lubi usiąść przy swoim kuchennym stole, napić się pysznej kawy, lub herbaty i spokojnie pomyśleć.  Dlatego dzisiaj przygotowaliśmy dla Was najatrakcyjniejsze czajniki dostępne na rynku. Niektóre czajniki znacznie różnią się od siebie: jedne są bardziej nowoczesne – inne bardziej w stylu retro, są z różnych półek cenowych, mają różne dodatkowe zastosowania i mechanizmy. Dlatego po to jest nasz ranking, by każdy znalazł czajnik, który idealnie będzie pasował do waszego stylu kuchni! J Zobaczcie nasze propozycje:
WIĘCEJ
Inspiracje
Lubimy być obdarowywani – chyba nikt temu nie zaprzeczy. Przyznam szczerze, że kupowanie upominków moim bliskim, czy przyjaciołom daje mi mnóstwo radości. Dobór prezentu dla odpowiedniej osoby często jest dla mnie wyzwaniem. Najtrudniej wybrać prezent, kiedy obdarowany nie ma szczegółowo scharakteryzowanych upodobań i zainteresowań. W takich sytuacjach przeszukuję Internet i próbuję dopasować proponowany upominek do osobowości osoby, dla której przygotowany ma być  prezent.   Jeśli nie wiemy gdzie szukać to warto sprawdzić pomysły uniwersalne – coś co zawsze będzie miłym zaskoczeniem i wywoła uśmiech na twarzy!   Oto kilka propozycji –pamiętajcie, że warto dawać prezenty również bez okazji!
WIĘCEJ
Pomysł na prezent
Zakup upominku dla osób śledzących wnętrzarskie trendy to niełatwe zadanie. Sklepy internetowe oferują nam ogromny wybór dodatków i dekoracyjnych przedmiotów codziennego użytku, jednak na co postawić? Które z propozycji będą nie tylko designerskie, ale również na tyle uniwersalne, że sprawdzą się w każdym wnętrzu? Ja już znam odpowiedzi na te pytania. I Tobie również je zdradzę :) Zobacz co w temacie prezentów polecają eksperci z www.homelandscapes.pl.
WIĘCEJ
Inspiracje
Zdarza się, że widok za oknem nie napawa optymizmem. Jeśli codziennie patrzysz na zacienione podwórko lub wita Cię obraz granatowych kontenerów na śmieci, stwórz w swoim domu piękną dekorację okienną. Dzięki temu, za każdym razem gdy spojrzysz w stronę okna, widok za szybą zejdzie na drugi plan. Jak wybrać najlepsze akcesoria? Postawić na firanki czy zasłony? Wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.
WIĘCEJ