OGRÓD I OTOCZENIE

Trzeba się nim zająć teraz, zanim będzie za późno

Ogród pełni różne funkcje. Może być samotną oazą spokoju potrzebną po ciężkim dniu w pracy lub wręcz przeciwnie – miejscem do aktywnego spędzania czasu, wśród znajomych i rodziny. W zależności od naszych potrzeb, warto postawić na dodatkowe urządzenia i budowle – altanę, basen lub oczko wodne. Nie zapominając również o funkcjonalności i bezpieczeństwie bliskich.
Małą architekturę musimy dostosować do wielkości ogrodu. 

Duże powierzchnie dają nam duże możliwości, więc zachęcam do eksperymentowania i odejścia od szablonowych projektów. Weźmy na warsztat altanę. Może zamiast stawiać na tradycyjną, drewnianą budowlę jaką możemy podziwiać na większości działek – zainwestujmy w dobry projekt takiej altany, która będzie się wyróżniać na tle innych. Sami zdecydujcie czy altana ma być postawiona na planie koła, kwadratu czy sześciokąta. Możecie dodać do niej metalowe elementy aby złamać ciepło drewna i pokryć ją dachówką lub strzechą. Przecież z designem nie musimy ograniczać się tylko do salonu.

Można je dookoła obłożyć dekoracyjnym kamieniem lub drewnem, a obok ustawić niewielki zestaw mebli wypoczynkowych.

W większości ogrodów sprawdzi się oczko wodne.

Im mniej regularny kształt posiada, tym lepiej. Te najbardziej urokliwe przypominają naturalne akweny wodne, które mają poszarpane brzegi i niewiele wspólnego z idealnym owalem. Można je dookoła obłożyć dekoracyjnym kamieniem lub drewnem, a obok ustawić niewielki zestaw mebli wypoczynkowych. Jeśli do takiego oczka zaprosicie kolorowe rybki – gwarantuję, że niebawem zapomnicie o tym, że kawę kiedykolwiek piliście w kuchni. Wasze ulubione kubki znajdą swoje nowe miejsce w spokojnym otoczeniu sadzawki.

 

Niektóre elementy dodadzą charakteru. 

Mogą również zwiększyć poczucie kameralności. Mowa o pergolach i murkach, dzięki którym unikniecie spojrzeń postronnych osób. Pergola stworzy naturalną, zieloną osłonę, a murek może jednocześnie stanowić wyjątkową dekorację. Kolejnym, ciekawym rozwiązaniem są ścieżki. Ogrody wyglądają wyjątkowo, gdy zaznaczycie najczęściej uczęszczane dróżki plastrami drewna. Nieregularne wielkości, różne kształty i naturalna barwa spowodują, że zielona przestrzeń nabierze ciepłego klimatu.
Udostępnij

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Pielęgnacja
Pamiętajmy o ogrodach... A najbardziej - o swoim. Moim zdaniem, zawsze jest dobry czas, żeby dbać o zieloną przestrzeń wokół domu. Podczas ciepłych miesięcy pielęgnujemy ogród, odpoczywamy w nim i aktywnie spędzamy czas z bliskimi. Gdy jest chłodno - kupujemy akcesoria w promocyjnych cenach, by czekały na odpowiedni czas. A ja dziś pokażę Wam kilka rozwiązań, na które szczególnie warto zwrócić uwagę :)
WIĘCEJ
Pielęgnacja
Codziennie wykonujemy te same czynności – budzimy się, pijemy kawę, udajemy się do pracy.  Pełni codziennych przygotowań czasem tracimy głowę, zaczynamy żyć w stresie, a to często kończy się niedoborem snu, który powoduje jeszcze większy stres.  Często nie zwracamy uwagi na to jak istotną rolę pełni sen w naszym życiu. A prawda jest taka, że  przeciętnie 20 lat w ciągu całego życia – dlatego jest to ważny powód by spędzić te 20 sennych lat wygodnie! : ) Łóżko stanowi centralny element każdej sypialni – gdzie szukać najlepszych materiałów tak by codziennie wysypiać się idealnie? Mam dla Was dwie niesamowite propozycje!
WIĘCEJ