MAŁY DESIGN

W tym surowym obliczu kochają się wizjonerzy

To industrialny styl kocha się w przemysłowych, surowych aranżacjach. O ile kluczowe jest w nim naturalne światło wchodzące do wnętrz dużymi oknami, o tyle sztuczne oświetlenie odgrywa niemniej ważną rolę. Jakie lampy wybrać? Powiesić je, postawić a może... położyć? Zobaczcie jak je dobrać, aby stworzyć industrialne wnętrze na miarę XXI wieku.
Industrialne hity

Loftowe aranżacje prezentują się najlepiej w dużych, przestronnych wnętrzach. Jeśli Wasze salony mają bardzo wysokie sufity, w ten klimat idealnie wpiszą się lampy wiszące na długich sznurach lub kablach. Możecie wybrać rozłożysty żyrandol o prostym kształcie przypominający pająka lub postawić na kilka żarówek, które będą swobodnie zwisać z kabli na różnych wysokościach. Ciekawym dodatkiem aranżacyjnym są też lampy w formie reflektorów. Wyglądają rewelacyjnie w salonach i sypialniach.

Gdzieś przeczytałam, że odpowiednie oświetlenie jest dla wnętrza niczym makijaż dla kobiety.

Materiał i kolor

By uzyskać industrialny efekt w salonie czy innym wnętrzu, kierujcie się kilkoma zasadami podczas wyboru oświetlenia. Postawcie na surowe barwy, takie jak biele, czernie i szarości. Nie można jednak zapomnieć o rdzawej miedzi, która fantastycznie oddaje przemysłowy styl. Ten rodzaj oświetlenia wykonuje się z metalu, szkła, betonu i drewna. Przeglądając oferty lamp, na pewno zwrócicie uwagę na mocno zaznaczone żarówki. Chcąc iść w tym kierunku, wybierzcie klosze ze szkła lub takie ażurowe w kształcie kratki lub wzoru geometrycznego. Otrzymacie wówczas charakterystyczne, piękne cienie na ścianach.

Gdzie i dlaczego?

Gdzieś przeczytałam, że odpowiednie oświetlenie jest dla wnętrza niczym makijaż dla kobiety. I coś w tym jest, bo właśnie za jego pomocą możecie uwypuklić najpiękniejsze elementy i schować te, z których nie jesteście do końca dumni. Zwróćcie więc uwagę na to, gdzie powinniście zamontować lampy. Optycznie podwyższycie wnętrze, instalując oświetlenie zaraz pod sufitem. Tutaj świetnie sprawdzą się kinkiety aranżowane na studyjne światła. Jeśli chcecie sprawić by przestrzeń wydawała się szersza, intensywnie oświetlcie jedną ze ścian. Za to bardzo małe pomieszczenia nabiorą kubatury dzięki montażu lamp w wielu różnych punktach.
Udostępnij

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Inspiracje
Dodatki tworzą charakter wnętrza. Nadają mu styl. Moje ulubione dekoracje łączą w sobie estetykę i funkcjonalność. Dlatego dzisiaj pokażę Wam rozwiązania, które nie tylko cieszą oko - są łatwe w utrzymaniu i komfortowe w codziennym użytkowaniu.
WIĘCEJ