3 pomysły na urządzenie modnego salonu

salon
3 pomysły na urządzenie salonu
Ilu jest ludzi na świecie - tyle jest w zasadzie styli wnętrzarskich. Każdy z nas ma swoją wizję idealnego wystroju, która czasami różni się tylko detalami od standardowej aranżacji nazwanej jako minimalistyczna, retro czy nowoczesna.

Na przeprowadzenie wywiadu ze wszystkimi ludźmi na świecie nie wystarczyłoby mi życia 😉 więc pokażę ci 3 pomysły na salon, które obecnie są najbardziej pożądane ze względu na wyjątkowy design i funkcjonalność. W przygotowaniu tego zestawienia pomógł mi Pan Dariusz z firmy Vista Bella. Mam nadzieję, że uda mi się ciebie zainspirować, jeśli właśnie szykujesz się do zmiany wystroju własnego pokoju dziennego.

Jasność, jasność widzę!

salon
Niewielki akcent kolorystyczny odmienia całe wnętrze.

Wnętrza urządzone w duchu minimalistycznym nie są wcale łatwe do urządzenia. Wystarczy kilka potknięć, by pomieszczenie wyglądało na zagracone i chaotyczne. Na kłopoty można się napotkać również przy podejmowaniu decyzji co do kolorów ścian i mebli. Eksperci z Vista Bella podpowiedzieli mi, że najlepiej jest skupić się na dwóch podstawowych odcieniach – białym i szarym. Nawet, jeśli w późniejszym czasie dodasz kolorowy dodatek, na przykład w postaci pomarańczowej narzuty na krzesło – całość wciąż będzie harmonijna. Zresztą nie ma co się rozgadywać, wystarczy, że spojrzysz na zdjęcie. Zwróć uwagę na krzesła, które mają prostą formę i stonowany kolor tapicerki.


Krzesła pikowane

miękkie i eleganckie i stylowe możecie…


Nieśmiertelny glamour

salon
Pikowania przyciągają wzrok i zdobią pozornie proste krzesła

Ten styl uwielbiają nie tylko kobiety. Kochają się w nim miłośnicy wykwintnych zdobień, pikowanych mebli i błyszczących dodatków. Spójrz na aranżację, którą dostałam od Vista Bella – tutaj główną rolę grają krzesła wyjęte rodem z buduarów francuskich dam oraz kryształowy żyrandol. Pomimo tych detali, całość nie jest przesycona. Jasne ściany oraz meble stanowiące tło dla szklanych i wiklinowych dodatków idealnie budują przestrzeń. Jest tutaj miejsce na oddech, bo współczesny styl glamour nie zakłada przesadzonego przepychu.

Zabawa kolorem

salon
Classic Blue sprawdzi się zarówno na ścianach, jak i meblach.

Rok 2020 upływa pod znakiem koloru Classic Blue, wybranym przez legendarny Instytut Pantone. Nie oznacza to jednak, że w kolejnych latach stanie się niemodny. Wręcz przeciwnie – niebieska barwa ma właściwości łagodzące i pozytywnie wpływa na kreatywność, jest więc obecna w salonach od długiego czasu i zapewne nie zniknie z nich tak szybko. Spójrz, jak fajnie wyglądają krzesła łączące w sobie spokój błękitu z szalonym, kolorowym wzorem. Moim zdaniem, jeśli postawisz na takie meble, to nie musisz się już martwić o ozdoby. Te krzesła są zarówno niezwykle wygodne, jak i stanowią genialne, mocne punkty aranżacji.


Krzesła pikowane

miękkie i eleganckie i stylowe możecie…


Spodobały Ci się pomysły, które zaczerpnęłam od Pana Dariusza? Nie bez kozery skupiłam się na krzesłach, bo właśnie z ich produkcji słynie Vista Bella. Co ciekawe, stworzą je również na twoje indywidualne zamówienie. Możesz się z nimi skontaktować, wchodząc na ich stronę, o TUTAJ. Co wykonają dla ciebie? Pamiętaj, że ogranicza cię tylko wyobraźnia 🙂

Napisany przez
Więcej od Sara Duszyńska
Gdzie wybrać się na jesienny wypoczynek? Hotel Skal zaprasza!
🏨 Hotel Skal jest usytuowany w malowniczym Ustroniu Morskim. To duży obiekt...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *