4 powody, dla których kochamy antyki

4 powody, dla których kochamy antyki
4 powody, dla których kochamy antyki
Kryją w sobie setki historii. A każdy nowy właściciel dokłada do tej opowieści swoją cegiełkę. Lubisz antyki? Ja doceniłam ich wartość po 30-tce i wciąż odkrywam je na nowo.

Wiem, że obecnie panuje trend minimalistyczny. Że ma być biało, prosto i schludnie. Ja się z tym zgadzam, zazwyczaj takie wnętrze wygląda zjawiskowo. Ale nikt mi nie powie, że nie ma tutaj miejsca na antyczne meble i dodatki. Styl, w którym stawia się na tradycję, klasykę, rzeźbione elementy ma duszę, a jej nie da się podrobić. Masz wątpliwości? Przed tobą 4 informacje, po przeczytaniu których stwierdzisz: “Antyki? Lubię to!”

Ludzkie ręce

antyki

Większość antyków to efekt pracy rąk. Rzemieślnicy tworzący meble i dekoracje pieczołowicie dbali o najmniejsze szczegóły, wykańczając elementy wyposażenia w swoim niepowtarzalnym stylu. Dotknij mebla. Przejedź ręką po oparciu krzesła, pokręć za uchwyt od szuflady. Czujesz? Właśnie obcujesz z żywą duszą, która zostawiła tutaj kawałek swojego serca.

Antyki się cenią

Pomyśl – czy meble, które kupiłeś niedawno w sieciówce będą miały jakąkolwiek wartość za kilka lat? Cóż, będziesz szczęściarzem, jeśli się nie rozsypią od zbyt długiego patrzenia na nie 😉 Antyki kochają przemijający czas. I to ze wzajemnością. Inwestując w nie, kupujesz nie tylko piękny przedmiot, ale dajesz sobie też gwarancję, że ich wartość będzie tylko rosła.


antyki

Antyczne meble

widzące różne fascynujące historie


Prawdziwe antyki (podróbkom mówię stanowcze NIE) to najwyższa jakość materiałów, trwałość, nieprzemijalność. Niektóre z nich śmiało mogę nazwać prawdziwymi dziełami sztuki.

Połączenie doskonałe

antyki

Piękno i funkcjonalność. To mariaż, który doceni każdy koneser antyków. Oryginalne wzornictwo, niebanalne dekoracje idą w parze z komfortem użytkowania. Uwierz, że jeśli raz rozsiądziesz się w fotelu Biedermaier – zapamiętasz tę nazwę do końca życia. Serio, serio.

Wariactwo?

Chciałam napisać – warianty. Mnóóóóóstwo wariantów. Antyczne meble są z jednej strony do siebie podobne, a z drugiej – kompletnie niepowtarzalne! Zajrzyj do sklepu Pani Marty Laskowskiej, o TUTAJ, żeby na własne oczy przekonać się, o czym mówię. Mnogość różnych opcji może na początku onieśmielać, jednak jestem pewna – czeka tutaj propozycja idealna dla ciebie.


Antyczne ozdoby

do nietuzinkowego wnętrza


Pokochaj eklektyzm! Zestawiaj ze sobą cięższe, toporne meble w ciemnych odcieniach z kontrastowymi elementami wyposażenia. Na przykład z Ludwikiem Filipem, reprezentującym jaśniejsze odcienie i delikatniejsze formy. Klasyka sama w sobie. A może ty wciąż się upierasz przy nowoczesności? Wówczas poznaj meble art déco – genialnie podkreślą współczesny design.

Miały być 4 powody, ale właśnie wpadł mi do głowy kolejny – ponadczasowość. Zgadzasz się ze mną? Nie ma znaczenia czy preferujesz eklektyzm, glamour czy współczesność. Mądra głowa zawsze znajdzie miejsce na antyk 😉 TUTAJ czeka na ciebie sklep, w którym przejrzysz przepiękne meble, ozdoby, zegary i lampy. Kto wie – może z jednej z nich wyskoczy dżin i spełni twoje życzenia?

Czas na relaks? Jeśli jesteś w stanie nie zamoczyć smartfona oglądając antyki – zrób to po mistrzowsku! W drewnianej wannie 😉 TUTAJ napisałam o niej więcej.

Napisany przez
Więcej od Sara Duszyńska
Filiżanka Jenny Odeon i złota porcelana z kolekcji Black&White – klasyka w nowoczesnym wydaniu
Wbrew pozorom filiżanka do kawy czy porcelana do obiadu wcale nie musi...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *