Alicja w Krainie Drewna

Stolik-kawowy-na-kutych-nogach

Alicja w Krainie Drewna - od czego się zaczęło?

Zmiana jest wpisana w życie, a ja podążam swoją ścieżką za tym, co mi niesie.. zaniosła mnie 12 lat temu prosto do tartaku.
Otworzyła przede mną stolarski świat i ogromne możliwości tworzenia z najbardziej naturalnego materiału. Po latach życia i nauki przy zakładzie drzewnym stworzyłam markę Alicja w Krainie Drewna.
Jest to swoista stolarnia artystyczna, gdzie trafia takie drewno, które moje serce wybrało.. drewno o ciekawych kształtach, niespotykanych barwach oraz to z korą, ubytkami, przerostami, sękate, a także rozbiórkowe.

Alicja w Krainie Drewna - co tworzę?

Z takiego drewna tworzę przedmioty użytkowe, a ze względu na ich wyjątkowość, także niezwykle ozdobne. Intuicyjnie dobieram drewno do jego przeznaczenia.. jedne deski obdarzam wskazówkami, by zostały zegarem, inne dostają wyszukane uchwyty, jako dekoracyjne tace lub rustykalne haki, by służyły jako wieszak. Pnie drzew zamieniam w toczone misy i patery, z których każda inna, bo nigdy nie wiem, co taki bal skrywa w środku.
Szanuję naturę, a w moich produktach staram się przekazać jej jak najwięcej, dlatego styl tartaczny w pełni określa specyfikę mojej działalności.

Alicja w Krainie Drewna - warsztaty stolarstwa

W tej artystycznej stolarni prowadzę także warsztaty, na których przekonasz się, że cięcie, szlifowanie i wiercenie to całkiem przyjemne zajęcia, a narzędzia stolarskie są bezpieczne i troszkę magiczne.. Zapraszam do świata niezwykłego drewna.. gdzie tworzę ręka w rękę z Naturą.

drewniany-zegar
alicja-w-krainie-drewna-stolik
alicja-w-krainie-drewna-popielniczka-drewniana
alicja-w-krainie-drewna-miska-drewniana