Alutkowo

alutkowo-dziewczynka

Alutkowo – kilka słów o Alicji Kubińskiej

Pani Alicja jest głównym wykonawcą i pomysłodawcą Alutkowa.
Z wykształcenia jest polonistką, zafascynowaną logopedią. Najchętniej czerpie wiedzę z pedagogiki Montessori. Uwielbia samodoskonalenie, dlatego wciąż się uczy i bierze udział w licznych kursach oraz szkoleniach podnoszących kwalifikacje. Ukończyła kurs dotyczący terapii ręki (grafomotoryka), bajkoterapii, plastyki sensorycznej oraz psychomotoryki. Prywatnie jest mamą dziesięcioletniego Aleksandra i trzyletniej Olgi. Kocha góry, książki i muzykę celtycką.

Alutkowo – jak to się zaczęło?

To właśnie dla swoich dzieci zaczęłam tworzyć drewniane zabawki. Zainspirowana metodą Montessori i pedagogiką waldorfską, oraz chcąc wspierać ich prawidłowy rozwój, stworzyłam pierwsze egzemplarze zabawek.
Moje pomysły spotkały się z miłym odzewem, najpierw rodziny, później znajomych. Szlifowałam więc swój warsztat i umiejętności, by tworzyć jak najlepiej i jak najlepszej jakości. Wciąż się szkolę, zdobywam nowe umiejętności. I właśnie to jest najwspanialsze w mojej pracy. Każdego dnia uczę się czegoś nowego.
Dziś jestem na etapie, w którym to właśnie z Tobą chcę się dzielić swoją pasją i zarazem pracą.

Alutkowo – jakich materiałów używam do produkcji?

Do produkcji pomocy wykorzystuję różne rodzaje drewna: sosnę, jesion, olchę, dąb oraz buk. Do ich barwienia używam ekologicznej bejcy wodnej na bazie naturalnych składników oraz lakieru akrylowego przeznaczonego do zabawek, spełniających odpowiednie normy PN-EN 71. Zabawki poddaję testom zgodnie z wytycznymi zawartymi w dyrektywie dotyczącej bezpieczeństwa zabawek. W mojej ofercie znajdziecie również kilka produktów ze sklejki. Jednak przeważająca część oferowanych przeze mnie zestawów wykonana jest wyłącznie z litego drewna. Produkty te w większości są ręcznie wycinane, ręcznie szlifowane oraz malowane. W ramach współpracy, znajdziecie u mnie również produkty, które wykonane są przez innych rękodzielników, producentów zabawek edukacyjnych. Przy produktach, które nie wychodzą spod moich rąk widnieje nazwa marki, która je produkuje. Alutkowo wciąż ewoluuje, by stać się miejscem, w którym znaleźć będzie można również inne treści edukacyjne, takie jak plakaty, kolorowanki, pakiety grafomotoryczne oraz książki.

alutkowo-zabawka
alutkowo-kamienie-drewniane
alutkowo-samochody
alutkowo-grzyb