Aranżacja wnętrz z Aleksandrą Wojciechowską – Soluzioni

Dziś spotykamy się z Panią Aleksandra Wojciechowską, właścicielką showroomu „Soluzioni” w Chorzowie prezentującym asortyment do aranżacji oraz nadania szyku architekturze wnętrz

Aranżacja wnętrz, to w dobie pandemii ważny temat, ponieważ większość czasu spędzamy w domu. Warto tak zaprojektować przestrzeń, aby cieszyła nasze oczy, a także była funkcjonalna.

Pani Aleksandro stworzyła Pani bardzo klimatyczny showroom z produktami do aranżacji wnętrz. Co jednak skłoniło Panią do założenia go w takim mieście jak Chorzów i do tego jeszcze w tak uprzemysłowionej dzielnicy tego miasta, jak Chorzów Batory?

A.W.: Pani reakcja na usytuowanie mojego showroomu nie jest mi obca. Wyraża dość częstą reakcje moich klientów, którzy notorycznie stwierdzają: „Piękne miejsce, tylko skąd pomysł na Chorzów”. Na szczęście, obecnie już coraz rzadziej tak się dzieje. Oczywiście Chorzów to nie Warszawa ale należy zawsze pamiętać, że miejsce tworzą ludzie! Ważne zatem jest, co showroom Soluzioni wraz z moją osobą ma do zaoferowania. Energia jaką przekazuję i zarażam nią innych oraz pasja i profesjonalizm, które oferuję. To wszystko stanowi o wyjątkowości Soluzioni i odróżnia mój salon od innych na rynku aranżacji wnętrz. Kierując się dewizą, aby ponad wszystko klient korzystający z usług i towarów mojego showroomu był zadowolony i usatysfakcjonowany oferowanymi przeze mnie produktami. Tym samym staram się również w pełni angażować w swoją pracę, poprzez dostosowanie swojego czasu pracy do indywidualnych potrzeb klienta. Czego nie gwarantują konsumentom wielkopowierzchniowe centra handlowe.

Apropos dużych centrów handlowych, czy nie są to podmioty zagrażające funkcjonowaniu Pani niezbyt dużemu, ale za to ze smakiem urządzonemu showroomu?

A.W.: Powołując do życia Soluzioni, chciałam stworzyć miejsce klimatyczne, ciepłe w odbiorze, naturalne, z „duszą”. Dalekie i alternatywne dla wielkopowierzchniowych centrów handlowych. Lokal przepełniony unoszącym się w powietrzu aromatem pysznej kawy i dźwiękami przyjemnej muzyki. Tak aby klient czuł się u mnie jak wyjątkowy gość i chętnie wracał do tego miejsca  w przyszłości. Wielką wagę przywiązuję również do współpracy z architektami. Atmosfera, którą staram się stworzyć w Soluzioni sprawia, że architekci mają pełen wachlarz możliwości w doborze artykułów do wnętrz dla klienta. W przyjaznym otoczeniu mojego showroomu mogą wybrać całe wyposażenie domów oraz biur.

Jakie, zatem produkty oferuje Pani swoim klientom?

A.W.: Produkty, które posiadam w swojej ofercie, są starannie wyselekcjonowane, gustowne, posiadają piękną formę oraz ciekawy design. Bardzo ważna jest ich jakość oraz satysfakcjonująca cena. Dzięki temu klienci trafiają do Soluzioni w Chorzowie Batorym, aby polepszyć wnętrza swoich domów lub firm, często też aby zrealizować po prostu swoje marzenia. Zakupy pięknych rzeczy powinny przecież dawać nam radość oraz frajdę w życiu, pomimo, iż niejednokrotnie przekraczają nasz zakładany budżet.


Stylowe meble

do swoich wnętrz


Jakich marek produkty aranżacji wnętrz zatem Pani oferuje w Soluzioni?

A.W.:  Są to produkty znanych światowych marek jak np. Wall&deco, Vibia, 41 zero 42 , Ton, a także naszych rodzimych produktów jak Swarzędz, Sits, Absynth oraz wiele innych.

Minął już jakiś czas od chwili otwarcia Soluzioni czy żałuje Pani tej decyzji?

A.W.: Dziś po tylu latach funkcjonowania na rynku mogę śmiało przyznać, że to był dobry kierunek moich działań, choć początki prowadzenia Soluzioni nie były łatwe. Kiedy parę lat temu zaczynałam działalność w tej branży, główny trzon rynkowi artykułów do aranżacji wnętrz nadawały jedynie duże salony wielkopowierzchniowe. Tam klient mógł zobaczyć tzw. „gotowce” (zaaranżowane gotowe łazienki, czy pokoje). Co według mnie jest dość sztampowym i mało ambitnym rozwiązaniem, szczególnie w dzisiejszych czasach. Teraz każdy z nas chce posiadać coś wyjątkowego, wyróżniającego go z tłumu.

Czy klient dzięki temu zyskuje na poczuciu  własnej osobowości, a jego nieruchomość na prestiżu?

A.W.: Jedno i drugie w tym wypadku. Mnie zdecydowanie zależy na indywidualnym podejściu do klienta oraz pracy z architektem przy jego obsłudze. Przecież w dzisiejszych czasach każdy z nas chce się czymś wyróżnić od swoich sąsiadów? Gwarantuje to w zasadzie wyróżniająca nas od nich estetyka użytkowanych przez nas wnętrz. Każdy z nas jest inny, ma inne gusta i powinniśmy to wyrażać również w przestrzeni mieszkalnej lub biurowej, zgodnie z powiedzeniem „My house is my dress”. Cieszę się zatem faktem, że jako społeczeństwo jesteśmy w obecnej chwili dojrzalsi w tej kwestii. Usługa architekta wnętrz stała się czymś oczywistym  i uwzględniamy ją  w planowanym budżecie. Ja stworzyłam jedynie warunki w postaci mojego atelier do takiej właśnie pracy o indywidualnym podejściu do klienta. Bardzo mnie cieszy, że zostało to docenione.


Idealny dywan

i nie tylko


Jaki wpływ na działania Soluzioni oraz zachowania na rynku artykułów do wnętrz ma obecnie trwająca pandemia wirusa Covid – 19?

A.W.: Z pewnością na sytuację na rynku produktów do aranżacji wnętrz istotny wpływ ma pandemia związana z rozprzestrzenianiem się wirusa Covid – 19. Wpłynęła znacząco na samoistne przejęcie klientów rynku artykułów do wnętrz przez salony takie jak mój. Gwałtownie przyczyniło się do tego zamykanie na okres tzw. „lock down” salonów w centrach wielkopowierzchniowych. Tak samo konieczność zapewnienia klientom przez placówki handlowe w tym okresie tzw. bezpiecznej odległości. W sklepach wielkopowierzchniowych, z dużym zagęszczeniem klientów, słabiej się udaje. Tutaj kolejny raz poruszamy aspekt, oczywiście w innym kontekście, indywidualnego podejścia do klienta w salonie takim jak np. mój.

Udało nam się poznać Panią Aleksandrę trochę lepiej, a także przybliżyła nam działanie showroomu. Po więcej informacji zapraszam Was TUTAJ.

Mając piękne wnętrze dobrze jak pomyślimy też o strefie wypoczynku na świeżym powietrzu. Dlatego polecam mój tekst o urządzaniu tarasu oraz balkonu, który znajdziesz TUTAJ.

Napisany przez
Więcej od Ewelina Kopeć
PRO-WELLNESS – Fotele masujące idealne dla całej rodziny
Uwielbiasz relaks w domowym zaciszu? Kiedy po ciężkim dniu pracy albo intensywnych...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *