Biopodłogi PURLINE wineo – czyli jak zaprosić ekologię do wnętrz

Biopodłogi purline wineo
Biopodłogi stworzone przez wineo łączą w sobie to, co każdy miłośnik nowoczesnych wnętrz ceni sobie najbardziej. To oczywiście ponadczasowy design, wysoka jakość i komfort użytkowania. Ale seria PURLINE to zdecydowanie coś więcej…

Ekologiczna podłoga - frazes, czy prawda?

Gdybym nie znała wineo, zapewne nie odpowiedziałabym jednoznacznie. A tak się składa, że biopodłogi PURLINE są mi bliskie. Na przykład dlatego, że współgrają z naturą, która obecnie bardzo potrzebuje naszej pomocy, a także świadomego dokonywania wyborów zakupowych. Zaciekawiłam cię? Chcesz wiedzieć, z czego są stworzone te podłogi? I przede wszystkim jaki wpływ mają na codzienne funkcjonowanie? Zostań ze mną, by poznać odpowiedzi na pytania:
z jakich materiałów powstaje seria PURLINE?
które zalety biopodłogi wineo podbiły moje serducho?
jakie modele podłóg szczególne Ci polecam?

Biopodłogi kochają naturalne surowce

podłoga dacota oak

Dlatego wineo tworzy je z ecuranu. To organiczne tworzywo, składające się z odnawialnych, ale również naturalnych komponentów. Co to dokładnie oznacza? Biopodłogi są produkowane z takich materiałów jak kreda czy oleje roślinne. Nie mają żadnego sztucznego zapachu i przede wszystkim są wolne od emisji. Dzięki temu są przyjazne środowisku i nadają się do całkowitego recyklingu.

podłoga say hi to klara klein

Wineo

ekologiczne podłogi PURLINE

Oczywiście nie musisz wierzyć mi na słowo. I słusznie 🙂 Zawsze warto jest sprawdzić producenta przed zakupem. A jeśli tak jak mi, zależy ci na bezpieczeństwie nie tylko swoich bliskich, ale również planety — pytaj o certyfikaty. Wineo posiada atesty — renomowanych europejskich instytutów, które potwierdzają pozytywny wpływ firmy na środowisko naturalne. Co ważne — takie certyfikaty przyznaje się po kompleksowym spojrzeniu na działalność firmy. Sztab wykwalifikowanych profesjonalistów współpracujących dla tego typu instytucji bierze pod uwagę nie tylko sam proces produkcji asortymentu. Równie ważny jest okres eksploatacji oraz czas, w którym produkty zostają zużyte i utylizowane.

Nie stąpaj po kruchym lodzie…

podłoga szaro czarna wineo

Zdecydowanie odradzam zakup podłogi od niezaufanych producentów. Niektórzy kuszą podejrzanie niskimi cenami, a także obiecują gruszki na wierzbie, ale przecież my nie damy się nabrać, prawda? 🙂 Jestem pewna, że wybierzesz mądrze, a ja ułatwię Ci podjęcie decyzji przedstawiając kilka faktów o propozycjach od wineo.

Biopodłogi PURLINE są naprawdę wyjątkowe, bo:
– nie zawierają chloru, plastyfikatorów, a także rozpuszczalników,
– są bardzo łatwe w utylizacji,
– mają niepowtarzalny, opatentowany skład,
– są wysoce odporne na działanie promieni UV,
– zostały stworzone w taki sposób, by utrzymanie ich w czystości nie stanowiło żadnego problemu,
– niestraszne im przestrzenie o wysokim stopniu użytkowania,
– są produkowane w Niemczech — kraju słynącym z wyrobów najwyższej jakości.

O ekologii nie muszę już wspominać, prawda? Ale warto. Misja wineo jest godna podziwu, ale również naśladowania, dlatego z przyjemnością przypominam o pozytywnych aspektach proekologicznych 🙂

1000, 1200, czy 1500?

podłoga please meet paula

Co oznaczają te liczby? To serie podłóg, które koniecznie musisz poznać. Każda z nich to ogrom oryginalnych propozycji, gwarantujących niezapomniane wrażenia estetyczne. Poznaj je bliżej 🙂 Biopodłogi z kolekcji 1500 są dostępne w formacie paneli i płytek. Czeka na Ciebie aż 36 wzorów imitujących drewno, 8 wzorów odwzorowujących kamień i aż 64 wzory w rolce. Osobiście jestem ogromną miłośniczką kamienia w wersji XL. Scivaro Slate jest przepiękną, czarną propozycją, która moim zdaniem ciekawie łączyłaby się z delikatnym White Marble. Jak widzisz, kocham kontrasty, ale Ty możesz wybierać i przebierać spośród dziesiątek innych możliwości.

podłoga this is theo call me tilda

Warto wspomnieć również o serii 1200 w wersji do klejenia, na click i jako Multi-Layer na click. Tutaj z kolei z zachwytem przyglądam się imitacjom drewna i nie mogę przejść obojętnie obok modelu Call me Tilda — połączenia elegancji z nutą drapieżności, podkreśloną dekorem realistycznie odwzorowującym sęki.

Pora na ostatnią, równie ciekawą linię biopodłóg. Wineo 1000 na pewno znajdzie swoich amatorów wśród fanów klasyki podciągniętej nowoczesną kolorystyką. Te biopodłogi są niezwykle łatwe w montażu i przede wszystkim kuszą różnorodnością motywów. Kamień czy drewno? Ty wybierasz!

Napisany przez
Więcej od Sara Duszyńska
Kolorowa umywalka nablatowa idealna do łazienki
Urządzasz łazienkę i szukasz umywalki, która będzie nie tylko designerska, ale i...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *