Błędy aranżacyjne w kuchni – jak ich nie popełniać?

Każdy z nas pragnie, by jego kuchnia była funkcjonalna, bezpieczna i piękna. I choć piękno postrzegamy inaczej, to często miewamy tendencję do przesady. Razem z zaprzyjaźnionym Studio Mono podpowiadamy, jak unikać popularnych błędów aranżacyjnych.

Z tego artykułu dowiesz się:

– jak podzielić kuchnię na 5 stref?
– które dodatkowe elementy warto zastosować w kuchni?
– na co zwracać uwagę podczas aranżacji?

Bez przesady…

Kuchnie w stylu prowansalskim zagracamy obrazkami z lawendą, a nowoczesne pomieszczenia ograniczamy do takiego dekoratorskiego minimum, że tworzymy smutne, mało przyjazne wnętrze. Jak połączyć praktyczność z designem? Jak nie przesadzić? Jakich błędów unikać?

 

Co za dużo, to niezdrowo, jak mawia moja wspaniała babcia i oczywiście ma rację 🙂 Zagracona kuchnia nie tylko nie wygląda dobrze, ale też utrudnia nam pracę. Dla mnie ciekawostką jest informacja o podziale kuchni na 5 stref: gotowania, zmywania, przygotowywania, przechowywania oraz zapasów. To znacznie ułatwia aranżację pomieszczenia tak, by nawet na niewielkiej przestrzeni stworzyć wygodne miejsce dla miłośnika pichcenia. Warto też zachować tak zwany trójkąt roboczy – czyli zadbać o odpowiednie, wygodne odległości pomiędzy lodówką, zlewem i kuchenką. O te wszystkie detale dba Studio Mono, które oferuje nie tylko wykonanie mebli kuchennych na wymiar, ale również zaprojektowanie całego wnętrza.

Światło. Nosisz je w sobie?

Nie musisz, jeśli twoja kuchnia jest dobrze oświetlona 😉 Eksperci ze Studio Mono zdradzili mi, że czasami nie wystarczy jedno, główne światło. Zastanów się, czy nie będzie ci wygodniej z dodatkowo zamontowanymi lampkami przyblatowymi lub listwą LEDową. Tylko uważaj, żeby nie przesadzić. Postaw na oświetlenie kluczowych punktów, które wymagają uzupełniających źródeł światła. Zbyt duża ilość lampek będzie przytłaczająca i wpłynie negatywnie na twój wzrok.

Studio Mono

Meble Kuchenne

Nie utrudniaj - ułatwiaj!

Na pewno zdarzyło ci się westchnąć na widok ultranowoczesnej, designerskiej aranżacji kuchni, którą zobaczyłeś w internecie lub katalogu. Niestety bywa tak, że najmodniejsze rozwiązania nie zawsze są praktyczne. Główną funkcją mebli jest pomoc tobie w codziennej pracy w kuchni. Ma być bezpiecznie i funkcjonalnie. Czy praktyczne są szafki otwierające się do wewnątrz? Albo tak głębokie, że nie jesteś w stanie sięgnąć po słoik z miodem? Jasne, że nie. Dlatego meble wybieraj nie tylko pod kątem estetyki – kieruj się przede wszystkim własnym komfortem. Takiej w 100% funkcjonalnej kuchni nie kupisz w żadnym sklepie.

Napisany przez
Więcej od Julia
Meble i stolarka z drewna wędzonego — w czym tkwi ich urok?
Wędzone drewno to ekskluzywny materiał, z którego powstają ponadczasowe elementy wyposażenia wnętrz
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *