BSHaus

bshaus-drewniany-dom-zblizenie-dach

BSHaus — 10 lat doświadczenia w branży

Specjalizujemy się we wznoszeniu budynków w technologii drewna klejonego warstwowo. Wykonywane przez nas obiekty realizujemy wykorzystując masywną konstrukcję prefabrykowanych ścian i stropów. W Polsce system ten znany jest szerzej jako technologia HBE. Zdobyte doświadczenie i specjalistyczną wiedzę wykorzystujemy również przy projektowaniu oraz realizacji wielkogabarytowych konstrukcji z BSH. BSH – skrót od słowa Brettschichtholz, które w języku niemieckim oznacza “drewno klejone warstwowo”.

BSHaus — profesjonalni pod każdym względem

Budujemy masywne konstrukcje z przekonaniem, że robimy to w jednej z najlepszych i najbardziej zaawansowanych obecnie technologii – ekologiczna, ekonomiczna pod kątem eksploatacji, trwała, mająca zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane są najwyższe parametry wytrzymałościowe, wysoka estetyka oraz stabilność wymiarów. Stanowimy zgrany zespół wykwalifikowanych ludzi, którzy bardzo lubią swoje zajęcie. Do realizacji powierzonych nam zleceń używamy najwyższej jakości materiałów. Posiadamy profesjonalne oprogramowanie, dzięki któremu jesteśmy w stanie podjąć się realizacji nawet najbardziej skomplikowanego projektu. W naszą pracę wkładamy serce oraz mnóstwo energii, a naszym głównym celem jest zadowolenie klientów. Pracujemy z wysoce zaawansowanym produktem drzewnym jakim jest drewno klejone warstwowo, ponieważ uważamy, że w procesie budowlanym materiał konstrukcyjny, z którego wykonany jest dany obiekt ma kluczowe znaczenie.

BSHaus — precyzyjna obróbka

System budowy domów z elementów HBE umożliwia wysoki stopień prefabrykacji. Konstrukcja budynku właściwie w całości przygotowywana jest w hali produkcyjnej, gdzie starannie docinane są elementy wszystkich ścian. Zamawiając drewno pod dany projekt jesteśmy w stanie zoptymalizować jego zużycie (klient nie musi płacić za odpady, które powstają na skutek wycinania otworów na okna i drzwi). Elementy spasowane są z dużą dokładnością i wykonywane zawsze na miarę dla konkretnego projektu. Potem pozostaje już tylko transport na teren budowy oraz montaż konstrukcji na uprzednio przygotowanym fundamencie.

BSHaus — szybki montaż

W zależności od wielkości budynku (kubatury drewna) oraz stopnia skomplikowania konstrukcji montaż trwać może między 5 a 8 dni roboczych. Oczywiście mamy tutaj na myśli konstrukcję domów jednorodzinnych. Największa (do tej pory) zrealizowana przez nas w tej technologii konstrukcja (szpital dziecięcy w miejscowości Schwerin na terenie Niemiec) była montowana przez okres 6 tygodni. W montażu brało udział 8 montażystów. Szpital ten to 3-kondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej ok. 1800m2.

BSHaus — szybko i ekologicznie

Technologia wykonania elementów HBE pozwala na pełne wykorzystanie surowca, jakim najczęściej w przypadku drewna klejonego warstwowo jest świerk skandynawski. Odpady oraz wióry drzewne wykorzystywane są powtórnie w zakładzie producenta lub sprzedawane są do innych zakładów produkcyjnych (znajdują zastosowanie np. przy produkcji płyt wiórowych). Drewno jest jedynym odnawialnym materiałem budowlanym. Posiada bardzo pozytywny bilans energetyczny – szacuje się, że wytwarza 3 razy więcej energii niż wynosi zapotrzebowanie na nią w całym cyklu życia produktu. Stosowane w procesie produkcji kleje nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji nawet podczas pożaru. Nasze konstrukcje wykonane są z organicznych, przyjaznych człowiekowi materiałów i dzięki temu tworzą idealną przestrzeń do zdrowego, mamy nadzieję również że długiego i spokojnego życia bez alergii, wilgoci, grzybów, pleśni…

realizacja-dom -z-drewna
drewniany-dom-bshaus
bshaus-dom-z-drewna
dom
bshaus-realizacja-dom-z-drewna
  • BSHaus Erwin Urbaniak
  • Plac Wolności 3
  • 74-200 Pyrzyce
  • +48 501 305 750
  • eu@bshaus.eu