Cryogen

cryogen-produkty-na-ciekły-azot

CRYOGEN - poznaj nas.

CRYOGEN to firma działająca na Śląsku Cieszyńskim, która zajmuje się sprzedażą naczyń (dewarów) na ciekły azot. Proponuje naczynia produkowane przez MVE Cryogenic Solutions, USA o światowej renomie w tej dziedzinie.

Skroplony gaz o ekstremalnie niskiej temperaturze.

CRYOGEN poza naczyniami do ciekłego azotu oferuje także sam ciekły azot. Dysponuje zbiornikiem stacjonarnym o pojemności 2 ton i odsprzedaje ten gaz okolicznym detalicznym odbiorcom z dziedziny medycyny, gastronomii, weterynarii, itp.

Ciekły azot ma rosnące zastosowanie w szeroko rozumianej gospodarce. Szczególnie dotyczy to techniki, medycyny, gastronomii, rolnictwa, przemysłu spożywczego i in. Zawdzięcza to swoim niezwykłym właściwościom fizycznym. Jest skroplonym gazem o ekstremalnie niskiej temperaturze: minus 196*C. Wyróżnia go także chemiczna neutralność: nie łączy się z innymi substancjami chemicznymi, nie tworzy toksycznych związków. Cechy te sprzyjają jego szerokiemu zastosowaniu jako źródła schładzania, zamrażania i długotrwałego przechowywania zamrożonych materiałów.

CRYOGEN - dwuletnia gwarancja skuteczności.

Naczynia na ciekły azot (naczynia kriogeniczne) są niezbędnymi specjalistycznymi termosami metalowymi wyróżniającymi się wysoko skuteczną izolacją próżniową, bezpieczną eksploatacją i odpornością na warunki transportu. CRYOGEN w swoim bogatym asortymencie ma solidne, długowieczne naczynia służące zarówno do transprtu i magazynowania ciekłego azotu jak i przechowywania zamrożonych w nim materiałów. Są proste w obsłudze i bezpieczne w użytkowaniu.

Do dyspozycji użytkowników są modele o różnych pojemnościach: od 1 do 50 litrów ciekłego azotu. Zdażają się też naczynia używane o obniżonych cenach oraz dodatkowo akcesoria ułatwiające pracę z ciekłym azotem: pompki, zapasowe korki, wózki do przemieszczania dewarów w warunkach laboratoryjnych.

Oddzielną specjalnością firmy jest magazynowanie zamrożonych materiałów biologicznych – gamet zwierząt gospodarskich, tzw. bank gamet. CRYOGEN posiada niezbędną w tym celu licencję Ministerstwa Rolnictwa.

Oferowane naczynia posiadają certyfikaty ISO i CE i dwuletnią gwarancję naizolację.

Produkty są dostępne w przystępnych cenach.

Klienci firmy mogą liczyć na bezpłatne fachowe konsultacje

 

cryogen-pojemniki
cryogen-pojemnik
cryogen-pojemniki-z-pompką