Czas na soliter! Wybieramy drzewa od Future Gardens

Solitery to ostatnie hity w dziedzinie ogrodnictwa. Wyróżniają się na tle mniejszych roślin i stanowią najmocniejszy akcent zielonej przestrzeni. Dzisiaj podpowiem, które rodzaje drzew urzekają estetyką oraz są łatwe w pielęgnacji. Wszystkie z nich są dostępne w naszym zaprzyjaźnionym, ogrodniczym sklepie internetowym - Future Gardens.

Z tego artykułu dowiesz się:

– czym jest soliter i dlaczego stał się popularny?
– jaką funkcję pełni w ogrodzie?
– jakie drzewo od Future Gardens sprawdzi się w małym ogrodzie?
– które propozycje są idealne do niewielkiej przestrzeni?

Drzewo na soliter, czy na co?

Drzewo na soliter do ogrodu, a w zasadzie jego wybór, to aspekt, którym zajmiemy się za chwilę. Teraz warto powiedzieć kilka słów na temat tego zjawiska. Czym właściwie jest? To roślina (drzewo lub krzew, nie żadne małe kwiatki ;)), która rośnie samodzielnie na otwartym terenie. Soliter jest alternatywą dla często drogich dekoracji ogrodowych, jak oczka wodne, fontanny czy misterne kompozycje kwiatowe.

 

Niegdyś takimi „soliterami” były wolnostojące budynki z ozdobnymi, oryginalnymi elewacjami. Dzisiaj stawiamy na naturę. I bardzo dobrze, bo to jej ponadczasowe piękno powinno być główną atrakcją zielonej przestrzeni wokół domu. Propozycje takich drzew i krzewów są dostępne w sklepie internetowym Future Gardens.

Dlaczego warto postawić na soliter?

Nie można odmówić mu uroku. Jedną z jego ról jest po prostu funkcja dekoracyjna. A musisz przyznać, że ciężko przejść obok niego obojętnie, gdy panoszy się z dumną jak król ogrodu. Jeśli postawisz go na początku skwerku, pokażesz swoim gościom czego mogą się spodziewać odwiedzając jego dalsze części. To taki reprezentacyjny element, naturalna wizytówka. 

 

Wybierając rozłożyste drzewo, tworzysz miejsce odpoczynku. W jego cieniu można się schować z dobrą książką i szklanką orzeźwiającego napoju. Przy okazji wyczarujesz urokliwy dom dla ptaków i małych ssaków, które będą mogły się schronić w koronie lub dziupli. 

Future Gardens

Drzewa i krzewy

Drzewo na soliter do ogrodu — co sprawdzi się na małej przestrzeni?

Przed tobą kilka hitów. Myślę, że znasz co najmniej jeden z nich. Jako drzewo na soliter w ogrodzie o niewielkiej powierzchni sprawdzi się na przykład miłorząb japoński, a konkretniej jego karłowa odmiana. Osiąga wysokość nieprzekraczającą 1,5 m, za to posiada przepiękną, obfitą koronę, obok której ciężko przejść obojętnie. Uroczo wygląda o każdej porze roku.

 

Kolejna propozycja to lilak pospolity, który swoim czarem urzeka przede wszystkim w okresie wiosennym. Kusi zmysłowym aromatem kojarzącym się z głębokim relaksem. Doskonały wybór wszędzie tam, gdzie brakuje odrobiny kobiecej energii. Oba drzewa czekają u Future Gardens, by już niebawem zagościć w twoim ogrodzie.

Jakie drzewo na soliter do ogrodu o dużych wymiarach?

Tutaj to dopiero tworzy się pole do popisu! Mówi się, że rozmiar nie ma znaczenia, ale akurat w tym przypadku warto dopasować wielkość drzewa do ogrodu. W takich miejscach doskonale prezentuje się brzoza brodawkowata, a więc nasz polski gatunek. To drzewo na soliter świetnie zna nasz klimat, więc nie potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Wysokie temperatury i mrozy nie są mu straszne. Brzoza czaruje białym pniem tworzącym swoisty kontrast z soczyście zieloną trawą lub ciemną glebą. 

 

Lubisz iglaki? W takim razie postaw na świerk kłujący, który może urosnąć, aż, uwaga!, do 30 metrów! Robi wrażenie! 🙂  Ma cudowne igły w odcieniach srebra i błękitu, które wprowadzają do ogrodu chłodny, nieco baśniowy klimat. Jego ogromną zaletą jest fakt, że możesz go wykorzystać jako świąteczną ozdobę w zimowym sezonie.

 

To jak? Wiesz już, jakie drzewo na soliter do ogrodu sprawdzi się u ciebie? Koniecznie odwiedź sklep internetowy Future Gardens. Obiecuję, że zakupy będą udane 🙂

 

Napisany przez
Więcej od Julia
Voglio
Ręcznie robione umywalki z betonu architektonicznego to to, co lubimy najbardziej
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *