Czy warto wybrać listwy przypodłogowe z MDF-u?

Listwy przypodłogowe MDF to jeden z najczęstszych wyborów podczas zakupu sztukaterii. Są stosunkowo niedrogie i ze względu na swoją specyfikę — mogą być bez problemu dobrane do każdego wnętrza domu czy mieszkania.

Jednak nie jest łatwo znaleźć o nich kompleksowe informacje, nawet w tak obszernej skarbnicy wiedzy, jaką jest internet. Pokażemy Wam kilka ciekawostek na ich temat i przedstawimy charakterystykę listew MDF. Sami zdecydujcie, do jakich pomieszczeń będą idealnym rozwiązaniem.

 

Z tego artykułu dowiesz się:
– czym jest MDF?
– jakie są zalety listew z MDF-u?
– czy ich montaż jest łatwy?

 

MDF — poznaj go bliżej

Nazwa płyty, z której są wykonane listwy przypodłogowe to skrót od medium density fibreboard, czyli płyty pilśniowej średniej gęstości. Na pewno znasz inne elementy wyposażenia wnętrz z MDF, takie jak meble, panele ścienne, podłogowe czy nawet drzwi. To materiał łatwy w obróbce, dzięki czemu jest tak popularny wśród producentów sztukaterii i pozostałych dodatków. 

 

Sama płyta pilśniowa oczywiście nie olśniewa wyglądem, więc firmy zajmujące się produkcją listew przypodłogowych poddają je różnym metamorfozom. Ich wykończenie najczęściej odbywa się poprzez lakierowanie na konkretny kolor. Bywają również pokrywane laminatem i fornirem. Na www.venidesign.pl czekają na Ciebie listwy przypodłogowe renomowanych producentów o różnych formach wykończenia, z możliwością wyboru ulubionego koloru.

 

Miażdżące zalety

Do zalet listew z MDF-u niewątpliwie należy zaliczyć bardzo atrakcyjną cenę. To wynika oczywiście z kosztu materiału, jakim jest płyta pilśniowa. Nie oznacza to jednak, że listwy tracą na jakości. Dzięki profesjonalnemu lakierowaniu (najczęściej metodą natryskową) wyglądają wyjątkowo szlachetnie. Są też bardzo twarde, a więc mało podatne na wszelkie uszkodzenia wynikające z codziennego użytkowania. 

 

Główną radą projektantów wnętrz jest dopasowanie barwy listwy do ściany lub podłogi. Ten zabieg optycznie powiększy wnętrze. Jeśli jednak jesteś szczęśliwym posiadaczem przestronnego domu lub mieszkania, u Ciebie ciekawie będą wyglądać kontrastowe kolory odcinające się od reszty. Wystarczy poszperać w internecie lub obejrzeć wizualizacje na www.venidesign.pl, żeby zobaczyć, jak ciekawie wyglądają na przykład ciemne listwy przypodłogowe Quick-Step Scotia Soft Storm w połączeniu z tym samym modelem panelu i białą ścianą.

Venidesign

Listwy podłogowe

Domowy montaż

Nie taki diabeł straszny, jak go malują. Montaż listew przypodłogowych z MDF-u nie jest trudny i z powodzeniem zrobisz wszystko samodzielnie. Podczas zakupu listew, wszystkie akcesoria do montażu warto kupić w tym samym sklepie. Przy okazji możesz zapytać, które z nich będą najlepsze. Nie wpadnijcie w pułapkę, decydując się na dokupienie akcesoriów w podejrzanie niskich cenach u innych producentów lub na portalach aukcyjnych. 

 

Mamy nadzieję, że dzięki tym wskazówkom decyzja o wyborze sztukaterii będzie dla Ciebie łatwiejsza. Listwy przypodłogowe MDF od lat cieszą się ogromnym powodzeniem i wierzę, że teraz wiesz już, dlaczego tak jest.

Napisany przez
Więcej od Julia
Decoratore
SKLEP Z WYJĄTKOWYMI DODATKAMI DO WNĘTRZ
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *