Czym są lamele ścienne i czy warto je zamontować?

lamele ścienne brązowe

Lamele ścienne coraz bardziej zyskują na popularności. Mogą być świetnym elementem wystroju Twojego mieszkania. Są nie tylko praktyczne, ale również służą jako wspaniałe elementy dekoracyjne. Potrafią stworzyć eleganckie i stylowe wykończenie każdej powierzchni w Twoim domu, niezależnie od tego, czy zamontujesz je na ścianie, czy na suficie.

Z tego artykułu dowiesz się:

Czym są lamele ścienne?

lamele ścienne z doniczką

Lamele ścienna, kiedyś kojarzona z klasyczną boazerią, obecnie stała się popularnym elementem dekoracyjnym w mieszkaniach urządzonych w stylu nowoczesnym. Jej główną zaletą jest ekologia, stylowy design i prosty montaż. Sama lamela składa się z dwóch elementów: listwy montażowej, którą montuje się bezpośrednio do ściany lub sufitu za pomocą kleju, lub wkrętów oraz profilu pokrytego folią ozdobną, który montuje się na listwie montażowej. Ten rodzaj wykończenia nadaje pomieszczeniu efekt przestrzenności i głębi, a także może Ci posłużyć przez lata. Tworzy przytulną i estetyczną przestrzeń. Cienka i praktyczna lamela ścienna może być pomalowana na dowolny kolor, tworząc efekt antycznego drewna lub gładkość nowoczesnych paneli. Dzięki temu produkt może być stosowany w różnych rozwiązaniach wnętrzarskich.

Gdzie zastosować lamele ścienne?

lamele ścienne z dużym okrągłym oknem

Lamele ozdobne idealnie łączą się z niemal każdym wnętrzem. Doskonale komponują się z betonem architektonicznym, kamieniem naturalnym czy drewnem. Idealnie wpisują się w nowoczesne aranżacje, przełamując surowość industrialnych czy skandynawskich trendów. Pięknie wyeksponowana na każdej listwie struktura drewna doskonale komponuje się z klasycznym wystrojem. Jednocześnie podkreśla jego niepowtarzalny charakter.

zobacz-katalog

Zastosowanie kontrastowych kolorów lameli również może być dobrym rozwiązaniem. Świetnie wyeksponuje wybrane przez nas powierzchnie. Lamele ścienne znajdują szerokie zastosowanie w sypialniach i salonach, przestrzeniach handlowych, biurach i wystawach. Jeśli chcesz wprowadzić współczesny styl do sypialni gościnnej lub stworzyć wyrafinowaną ścianę dekoracyjną w jadalni, ściana z drewnianych listew będzie dość łatwym, tanim i skutecznym rozwiązaniem.

Dzięki swoim właściwościom dźwiękochłonnym lamele ścienne znajdują zastosowanie również w pomieszczeniach, w których akustyka odgrywa kluczową rolę – w sypialniach, kinach domowych, studiach i salach konferencyjnych. Lamele można zastosować nie tylko na ścianach – sprawdzą się również jako ścianki działowe czy na sufitach lub meblach. Powszechnie stosuje się je nawet jako drobne elementy dekoracyjne, np. zamiast obrazów lub tworzenia różnych wzorów z krótkich kawałków lameli na ścianach. Więcej o zastosowaniach ściennych lameli możesz przeczytać w artykule „Lamele na ścianę, czyli hit nowoczesnych wnętrz, na który warto postawić”.

Czy warto się zdecydować na lamele ścienne?

lamele ścienne w salonie

Lamele ścienne to genialny sposób na podkreślenie charakteru każdego wnętrza. Dzięki swojej pionowej formie optycznie powiększają przestrzeń, nadając jej niepowtarzalnego charakteru. Ponadto pozytywnie wpływają na akustykę dzięki swoim właściwościom dźwiękochłonnym. Ściany wykończone lamelami ocieplają wnętrze, a ich montaż nie wymaga dużego wysiłku. Mamy natomiast gwarancję, że osiągnięty po zakończonej pracy efekt będzie zapierał dech w piersiach! O magii tej wyjątkowej dekoracji pisaliśmy w naszym artykule “Dlaczego warto zdecydować się na lamele ścienne?”

zobacz-katalog

Wysoki walor estetyczny lameli ściennych sprawia, że często wybierane są jako wykończenie ścian w takich wnętrzach jak salon czy sypialnia. Warto jednak zauważyć, że stylowy wygląd idzie w parze z ich funkcjonalnością. Wykonanie zazwyczaj z dobrej jakości drewna sprawia, że można nimi również wykańczać pomieszczenia gospodarcze w domu. Dzięki lamelom Twoja kuchnia lub łazienka nabiorą niezwykłego designu!

Napisany przez
Więcej od HomeandLife
Rozświetl swoje wnętrze
Aranżując wnętrza naszych mieszkań skupiamy się bardziej na meblach i dodatkach. Jednak...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *