DECOTEC

decotec-panele (4)_Easy-Resize.com

Decontec - oferujemy

Oferujemy okładziny ścienne – przestrzenne panele lamelowe (listewkowe) – oraz ażurowe lamelowe ścianki działowe. Chociaż podstawową rolą paneli DECOTEC  jest dekoracja  wnętrza,  to jednak zalety naszych produktów nie ograniczają się do ich walorów estetycznych. Panele, w szczególności te lamelowe, dodatkowo wygłuszają i wyciszają pomieszczenia, poprzez zmianę propagacji fal dźwiękowych we wnętrzu.

Panele lamelowe ścienne

Wykonane z płyt drewnopochodnych laminowanych wysokiej jakości zbudowane są z listewek (lamelki) zamontowanych na płycie bazowej. Kontrukcja taka zasłania całkowicie scianę (bądź sufit – panele sufitowe), a więc nie jest konieczne szczególne wykańczanie podłoża. Znacząco poprawiają akustykę pomieszczenia poprzez zmianę propagacji fal dźwiękowych. Ze względu na użyte w produkcji laminaty mogą być stosowane również w kuchniach i toaletach, gdyż zachlapania nie są dla nich groźne jak dla naturalnego drewna. Wykluczone jest jedynie stosowanie w pomieszczeniach o dużej lub zmiennej wilgotności oraz z pełną ekspozycją na wodę na przykład łazienkach.

Panele lamelowe mają wysokość do 275 cm oraz szerokość 60 cm, co pozwala na montaż od podłogi do sufitu w większości pomieszczeń mieszkalnych i gabinetowych. Skrócenie paneli do pożądanej wysokości jest standardową operacją wliczoną w cenę. W wypadku wyższych pomieszczeń sugerujemy wypełnienie wysokości przez zastosowanie listwy przypodłogowej lub oraz listwy przysufitowej, gzymsu lub fasety.

Panele listwowe mogą być też wykonane jako konstrukcja ażurowa, zbudowana z lameli połączonych wieńcem górnym i dolnym. Wersję tę można stosować jako dekorację ścienną pod którą widoczne jest podłoże lub też jako przezierne przepierzenie wydzielające część przestrzeni. Jeśli interesuje cię takie rozwiązanie sprawdź poniżej w sekcji „Ścianki Ażurowe z listew lamelowych”

Panele ścienno-sufitowe lamelowe

Panele sufitowe DECOTEC wykonane są z listew laminowanych mocowanych na bazie z płyty laminowanej. Między lamelami jest możliwość instalacji oświetlenia. Sufitowe panele lamelowe mogą być dodatkowo wyposażone w system krytego montażu: każdy panel ma wtedy dwie demontowalne listwy lamelowe pod którymi ukryte są miejsca montowania do sufitu kołkami rozporowymi.
Panele sufitowe można również bez problemu stosować jako okładziny ścienne.

Ścianki ażurowe z listew lamelowych

Efektownym sposobem częściowego przedzielenia powierzchni mieszkalnej lub biurowej z zachowaniem oświetlenia i poczucia przestrzeni są ścianki wykonane z listewek lamelowy.
Ścianki lamelowe DECOTEC wykonane są z listew lamelowych laminowanych o przekroju 36 x 74 mm i standardowo mają wysokość do 279cm. Jednakże przed wysyłką są one bezpłatnie dostosowywane do wysokości pomieszczenia klienta.
Na zamówienie mogą zostać wyprodukowane także ścianki z listewek wyższe niż standardowe.
Na zamówienie produkujemy ścianki ażurowe panelowe w klasyfikacji ogniowej B-s2, d0.

Panele akustyczne

Panele Akustyczne BASIC to seria wysokiej jakości paneli akustycznych Panele akustyczne nadają przestrzeni nowy, unikalny charakter, estetyczny wygląd i tworzą przytulną atmosferę, zaś absorpcja akustyczna paneli zapewnia komfort akustyczny wnętrza.

Panele akustyczne Basic produkowane są z wysokiej jakości płyty drewnopochodnej (MDF) okleinowanej fornirem naturalnym oraz bazy wygłuszającej z poliestru. Przeznaczone są do pomieszczeń suchych. Występują w formacie wymiarowym 2440mm x 605mm (wys. x szer.). W przypadku wyższych pomieszczeń sugerujemy wypełnienie wysokości przez zastosowanie listwy przypodłogowej, przysufitowej, gzymsu lub facety.

Panele akustyczne Basic mogą być układane zarówno na ściany jaki i na sufity, a zastosowanie ich jednocześnie na kilku płaszczyznach pomieszczenia pozwala uzyskać ciekawy efekt wizualny. Na ścianach lamele najczęściej ułożone są pionowo, ale ciekawy efekt uzyskamy też układając panele lamelami poziomo – równolegle do podłogi. Możliwe jest tez bardzo ciekawe ułożenie paneli „po skosie” pod kątem np. 45 stopni w stosunku do podłogi.
Panele akustyczne mogą być montowane na suficie lub na ścianie. Panele montuje się metodą punktowego klejenia lub mocowania za pomocą wkrętów. Jeden panel ma wymiary 22 x 605 x 2440mm zbudowany z listew o szerokości 25 mm i przy rozstawie listew 15 mm. Szerokość panela wynosząca 605mm uwzględnia 5mm „zakładki” (panel pokrywa 600mm szerokości ściany). Panele mogą być docinane i obrabiane przy montażu.