Dlaczego jesienią/zimą warto wybrać się nad morze?

Hotel-skal-baltyk_Easy-Resize.com

Jesień i zima jako sezony urlopowe kojarzą się przede wszystkim z górami. Choć na szczęście turyści zaczęli też doceniać uroki polskiego morza o tych pięknych porach roku. Co ciekawego można robić nad Bałtykiem, gdy słońce świeci coraz krócej?

Z tego artykułu dowiesz się:

– jakie nadmorskie aktywności są ciekawe jesienią?
– co można robić nad morzem z dziećmi?
– po co jechać nad morze zimą?

Nad morze jesienią — jest po co?

Hotel_Skal_rekreacja_Easy-Resize.com

Nad morze — to tam tym razem kierujemy swoje kroki, gdy lato już się kończy. Warto wybrać się na długi spacer po plaży, by nawdychać się jodu. Stwierdza się, że jego największe stężenie znajduje się od mniej więcej do 200, 300 metrów od brzegu. Szczególnie warto wybrać się tam, gdy dość mocno wieje, dlatego miesiące jesienne są idealne, by wyciągnąć z tego pobytu jak najwięcej dla zdrowia.

 

Warto wybrać się nad morze, by spędzić czas aktywnie. Ja polecam Hotel Skal w Ustroniu, gdzie czekają ciekawe formy takiego wypoczynku. Możesz wypożyczyć kije do Nordic Walking lub rowery. Malownicza okolica zachęca do wycieczek, po których można się wygrzać w saunie. I oczywiście zjeść coś pysznego, bo restauracyjne menu jest tak skomponowane, by wpasować się w sezon i wykorzystać lokalne produkty.

Maluchy nie będą się nudzić

Hotel_Skal_Atrakcje_3_Easy-Resize.com

Co prawda pogoda nie będzie sprzyjać morskim kąpielom, ale basen to już coś innego 🙂 Zaledwie 200 metrów od hotelu znajduje się duży, komfortowy kompleks, w którym dzieci mogą nauczyć się pływać. Jesień i zima to świetny czas, by pomóc szkrabom pokochać wodę, a ta miłość zostanie wykorzystana w czasie wakacyjnym. A co czeka w samym obiekcie? To moc atrakcji, wśród których są między innymi pokazy magiczne, warsztaty kulinarne czy zajęcia plastyczne.

 

A jeśli twój brzdąc nie wyobraża sobie dobrej zabawy bez gier i zabaw, to również możesz wybrać się nad morze, by mu je zapewnić. W Hotelu Skal znajdują się między innymi stanowiska gamingowe i gry planszowe. Możesz więc z nich korzystać razem z maluchem lub odpocząć, gdy twoje dziecko będzie bezpiecznie bawić się z innymi.

Hotel_Skal_Easy-Resize.com (3)

Rodzinny hotel nad morzem

zaledwie 150m od morza

Nad morze zimą, czyli jedziemy się relaksować

Hotel_Skal_spa_Easy-Resize.com

O spacerze brzegiem morza, gdy okolica jest pięknie przykryta śnieżną kołderką pewnie nie muszę mówić. To przepiękne doświadczenie, które zostaje w pamięci na zawsze. A może by tak pójść o krok dalej i wybrać się nad morze w okresie świątecznym? Boże Narodzenie w Hotelu Skal to pyszne jedzenie, rodzinna atmosfera i multum ciekawych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Tradycyjne kolędy, seanse w grocie solnej, dekorowanie pierniczków czy wizyta Świętego Mikołaja to tylko kilka dostępnych urozmaiceń. Zaglądaj na stronę hotelu, by być na bieżąco ze wszystkimi dostępnymi pakietami.

 

Zimą po prostu trzeba się wygrzać! Dlatego polecam odwiedzić strefę Wellness, w której czeka nie tylko wspomniana grota solna. Tutaj skorzystasz z komory normobarycznej i strefy saun. Możesz również wybierać spośród regenerujących zabiegów SPA, wśród których znajdują się orientalne masaże wykonywane przez profesjonalistów. Taka zima zostanie w twojej pamięci na zawsze. Bo warto jechać nad morze nie tylko, by wygrzewać się na leżaku, ale również zadbać o zdrowie i zwyczajnie wypocząć.

Napisany przez
Więcej od HomeandLife
MTM Design&Welding
MTM Design&Welding - nasze projekty stanowią wyraz szacunku dla natury oraz prezentują...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *