Dlaczego warto zamontować listwy przypodłogowe?

listwa przypodłogowa gięta flex orac decor
Urządzasz swoje wnętrza i właśnie szukasz pomysłu na odpowiednie wykończenie posadzki czy podłogi? Świetnie się składa, gdyż mam na to gotowe rozwiązanie.

A są nim listwy przypodłogowe od Decor Line. Sprawdzą się nie tylko pod względem funkcjonalności, ale będą także bardzo estetyczną ozdobą pomieszczeń. Listwy przypodłogowe oferowane przez Decor Line są zgodne z najnowszymi trendami architektonicznymi. Doskonałe pod każdym względem. Różnorodne, wyróżniające się elegancką prostotą, bogatym wzornictwem i dopasowaniem do najbardziej wyszukanego stylu. Potrafią stworzyć fantastyczną aranżację na Twojej ścianie, nadając jej pięknego kształtu. Ponadto to niedrogi element wystroju, który można co jakiś czas zmieniać, gdy zechcesz zmienić styl. Poniżej przedstawiam 5 najważniejszych według mnie powodów, dla których warto zamontować listwy przypodłogowe Decor Line. 

Doskonałe dopełnienie i niezwykle estetyczne wykończenie wnętrz

listwa przypodłogowa przy drewnianej podłodze

Montując listwy przypodłogowe można uzyskać bardzo estetyczne wykończenie pomieszczenia, co bez wątpienia doceni wiele osób. Nadaje mu pewnej elegancji. Brak listew przypodłogowych we wnętrzu czyni je nieskończonym. Dzięki Decor Line możesz stworzyć niepowtarzalną aranżację wedle upodobań. A wszystko dlatego, że posiadają ogromny asortyment listew przypodłogowych o różnych kształtach i wysokościach, które możesz pomalować na dowolny kolor.


listwa przypodłogowa creativa

Listwy przypodłogowe

o różnych wielkościach i wykończeniu


Ochrona ścian od uszkodzeń

biała listwa przypodłogowa przy szarych kaflach

Listwy tworzą swego rodzaju bariery ochronne na ścianach przed uszkodzeniami mechanicznymi, do jakich może dojść w trakcie odkurzania czy zabawy dzieci klockami. Wtedy najczęściej powstają obicia ściany. Listwy przypodłogowe wyróżniają się sporą odpornością. Ponadto zachodzą na nią ścianę, dzięki czemu są fantastycznym zabezpieczenie od trudnych do zlikwidowania niespodzianek. 

Ochrona od zabrudzeń

biała wąska listwa przypodłogowa

Wyżej wspomniane zachodzenie listew przypodłogowych kilka centymetrów na ścianę ma jeszcze jedną ważną zaletę. Mianowicie chroni ją od brudu oraz plam, które mogą powstać podczas sprzątania pomieszczeń mopem. Z kolei zasłonięcie szczeliny dylatacyjnej chroni przed gromadzeniem się w niej kurzu oraz brudu.

Świetne zamaskowanie szczeliny dylatacyjnej

gięta listwa flex w kolorze białym

Między stykiem podłogi i ściany niestety zawsze widoczna pozostaje niewielka szczelina, która wpływa negatywnie na cały wygląd wnętrza. Przy tym jest miejscem zbierającym kurz. Zamontowanie listew przypodłogowych likwiduje ten problem, jednak należy dobrać ich odpowiedni rozmiar, by dokładnie zakryły całą szczelinę. Podsumowując: listwy przypodłogowe świetnie zakrywają niedociągnięcia powstałe podczas kładzenia podłogi. 

Ukrycie kabli pod listwami przypodłogowymi

szeroka listwa przypodłogowa w kolorze białym

Wszystkie mieszkania oraz domy są pełne kabli od różnego typu urządzeń, bez których codziennie funkcjonowanie nie jest możliwe. Najczęściej leżą one rozciągnięte po całej długości danego pomieszczenia i wyglądają bardzo nieestetyczne. Na szczęście istnieją listwy od Decor Line, które są bezpieczne i można za nimi schować kable. Wnętrze od razu nabiera innego charakteru. 


biała listwa przypodłogowa na różowej ścianie

Listwy przypodłogowe

w różnych wielkościach i wzorach


TUTAJ zapoznasz się z pełną ofertą firmy Decor Line. 🙂

Zapraszam Cię również do tekstu na temat ciekawych rozwiązań meblarskich, o TUTAJ. 🙂

Napisany przez
Więcej od Sara Duszyńska
Kolorowe kable – designerska i bezpieczna dekoracja wnętrz
Kolorowe kable zostały umieszczone w estetycznych i barwnych osłonach, czym niewątpliwie wzbudzają...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *