Dom jednorodzinny – jak będzie wyglądał w przyszłości?

dom
Już dzisiaj wiemy, że za jakiś czas domy jednorodzinne mogą wyglądać inaczej. Co więcej, ich funkcjonalność się zmieni, a to oznacza większy komfort dla nas, użytkowników.

Co wpłynie na te zmiany? I na jakie efekty możemy liczyć, decydując się na wybór najnowszych technologii? Wiedzą w tym temacie nakarmił mnie Pan Marcin z firmy BIAMS. Okazuje się, że w przyszłości czeka nas kilka nowości, które warto poznać już dziś.

Oszczędzamy energię, kochamy ekologię

dom
Zmniejszenie kosztów wiąże się z poszanowaniem natury.

Zasoby, którymi obdarza nas Matka Natura, nie będą wieczne. Surowce się kończą, co powoduje większą świadomość społeczeństwa i ma swoje konsekwencje również w branży architektonicznej. Współcześni projektanci zadbają o to, by nowostawiane domy nie przyczyniały się do niszczenia planety, a jednocześnie pozwalały nam, użytkownikom, oszczędzać pieniądze. Niezbędne stanie się wykorzystanie deszczówki, korzystanie z lokalnych i odnawialnych źródeł energii oraz maksymalny dostęp do naturalnego światła.


Domy przyszłości

,które zabierają dech w piersiach, możecie…


Liczy się funkcjonalność

dom
Zautomatyzowany dom to więcej czasu dla ciebie i twoich bliskich.

Na stronie firmy BIAMS przeczytałam ciekawe stwierdzenie, że
w dzisiejszej dobie designu i minimalizmu zdarza nam się zapomnieć
o funkcjonalności. Ja się z tym zgadzam, bo sama często widzę wyposażenie domu, które, owszem – wygląda estetyczne, ale jest kompletnie niepraktyczne. Dom przyszłości ma być przede wszystkim wygodny. Eksperci z BIAMS przewidują, że zmianie ulec mają projekty dotyczące wszystkich domowych pomieszczeń, włącznie z kuchnią i łazienką.

Rola estetyki

dom
Połączenie innowacyjnej funkcjonalności z estetyką będzie możliwe.

Zapewne domyślasz się, że trendem będzie zastosowanie naturalnych materiałów podczas budowy domu. W projektach zatriumfuje drewno, ale też szkło, metal i beton. Jak widzisz, nie ma tutaj miejsca na plastik, również pod kątem mebli i innych elementów wyposażenia. Fasady budynków mają współgrać z otoczeniem i odzwierciedlać to, co dzieje się w środku.


Domy przyszłości

,które zabierają dech w piersiach, możecie…


Zapraszamy technikę komputerową

dom
Technologia zajrzy w oczy również projektantom.

Nowoczesna technologia będzie obecna zarówno w domach mieszkalnych, jak i budynkach użyteczności publicznej. Jak podkreśla Pan Marcin z firmy BIAMS, architekci już teraz powinni oswajać się z projektowaniem przy użyciu komputerów, a nie tradycyjnych narzędzi ręcznych. A my, jako użytkownicy, możemy liczyć na wiele dogodności, rozpoczynając od zautomatyzowanego oświetlenia, poprzez nastawienie odpowiedniej temperatury, gdy nie ma nas w domu, aż po ekspres do kawy, który zrobi ją za nas, kiedy my nie ruszamy się z kanapy.

Jeśli zainteresował cię temat domu przyszłości i chciałabyś dowiedzieć się więcej na ten temat, zajrzyj na stronę, o TUTAJ. Dowiesz się, co jeszcze może dla Ciebie zrobić Pracownia Projektowa BIAMS.

Napisany przez
Więcej od Sara Duszyńska
Jak urządzić ogród? TOP 5 propozycji idealnych na lato.
Jak urządzić ogród, by cieszył twoje oczy przez cały sezon? I czy...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *