Domy Drewniane

Domy-drewniane

Domy Drewniane - początek działalności

Początek działalności firmy to początek lat 90-tych. Pierwotnie firma zajmowała się wykonywaniem usług Nadzoru budowlanego dla różnych inwestorów, deweloperów i generalnych wykonawców w obszarze budownictwa kubaturowego i w tym zakresie działa również do dziś. Wraz z rozwojem firmy zakres działalności zwiększył się o wykonawstwo specjalistycznych robót uszczelniających oraz posadzek żywicznych pod marką Silva System.

W 2018 roku firma podjęła decyzję o wejściu na rynek domów drewnianych. Po wnikliwej analizie dostępnych na rynku technologii jedna wyróżniała się prawidłowym podejściem do zakresu termoizolacji budynku i wytrzymałości szkieletu – Steico. Następnym krokiem rozwoju było zorganizowanie hali produkcyjnej oraz wyposażenie jej w niezbędne sprzęty. W ten sposób powstała marka Green House – Producent prefabrykowanych domów w szkielecie drewnianym.

W strukturze przedsiębiorstwa istnieje również dział Generalnego Wykonawstwa inwestycji budowlanych pod firmą Silva Group, która dba o relację z inwestorem w zakresie budowy prefabrykowanych domów oraz inwestycji kubaturowych.

STEICO świetny lider w produkcji materiałów

Koncern STEICO, jako światowy lider w produkcji materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych opracowuje, produkuje i sprzedaje ekologiczne produkty budowlane z surowców odnawialnych. STEICO jest jedynym producentem w branży, który oferuje zintegrowany system budowlany, w którym innowacyjne konstrukcje drewniane i ekologiczne materiały izolacyjne wzajemnie się uzupełniają. Belki STEICO LVL (fornir klejony warstwowo) oraz belki dwuteowe tworzą elementy konstrukcyjne systemu. Materiały izolacyjne obejmują elastyczne i stabilne płyty termoizolacyjne z włókien drzewnych oraz izolację wdmuchiwaną z włókien drzewnych i celulozy. Produkty uszczelniające do przegród zewnętrznych uzupełniają cały system.