Drewniana podłoga – za co ją kochamy?

Drewno od lat jest wykorzystywane we wnętrzach. Meble, dekoracje, schody czy podłogi z tego naturalnego materiału inspirują największych wizjonerów.

I tak powstają elementy wyposażenia, które cechują się trwałością, uniwersalnością i wysoką jakością wykonania. Dzisiaj chciałabym się skupić na tym, dlaczego drewniana podłoga jest tak uwielbianą formą wykończenia wnętrz. A może to już nie wykończenie, a dekoracja? Zajrzałam do VeniDesign i już wiem – tych zalet nie mają żadne alternatywy podłogowe. Przekonaj się sam.

W trosce o środowisko naturalne

Kiedyś spotkałam się z takim zarzutem, że drewniana podłoga nie ma nic wspólnego z ekologią. Bo wiesz – trzeba wyciąć trochę drzew, żeby ją wyprodukować Szkoda tylko, że nikt nie zastanowił się nad tym, jak działa ekosystem. W tym przypadku szalenie ważne jest to, że drewno jest zasobem odnawialnym! Tereny przeznaczone na wycinkę drzew (na przykład pod produkcję podłóg) są następnie ponownie zalesiane. 

No i musisz przyznać, że drewno będące naturalnym materiałem jest w pełni biodegradowalne. Nie ma problemu ani z ich składowaniem, ani utylizacją. Dlatego osobiście stawiam na mądry, świadomy wybór. Nasza planeta tego potrzebuje. A VeniDesign o tym wie.

Dąb olśniewa naturalnym urokiem

Podłogi mogą zostać wykonane z różnych rodzajów drewna. VeniDesign proponuje zarówno nasz rodzimy dąb w różnych wariantach kolorystycznych i rozmaitym wzornictwie. Mnogość odcieni do wyboru jest na tyle duża, że podłogę można dostosować do klasycznych oraz nowoczesnych domów i mieszkań.

Na www.venidesign.pl znalazłam między innymi przepiękne, jasne odcienie szarości (Diamett Classic Ecume i finezyjne brązy (Diamet Classic Chocolate Brown). Wystarczy mieć pomysł na wnętrze. Drewno jest materiałem ponadczasowym, a producenci desek są na bieżąco z aktualnymi trendami. Jakiegokolwiek więc wyboru nie dokonasz – będzie on dobry.

Podłoga Drewniana

 Diamett Classic Ecume

Pokochaj i zadbaj

O plastyczne drewno należy dbać. Podłogę z tego eleganckiego materiału trzeba pielęgnować. Specjaliści z VeniDesign podpowiadają, że jeśli chcesz się nią cieszyć przez długie lata, powinieneś uważać na wodę i piasek, które w kontakcie z drewnem mogą je uszkodzić. Wskazane jest też zabezpieczenie podłogi przed ciężkimi meblami, na przykład za pomocą gumowych czy filcowych podkładek.

Moim zdaniem nie ma szlachetniejszej podłogi niż drewniana. Nie ma też nic bardziej oryginalnego. 

W sklepie VeniDesign czekają też akcesoria, dzięki którym uwydatnisz naturalne piękno podłogi drewnianej i będziesz mógł ją starannie pielęgnować. Obejrzyj propozycje listew przypodłogowych w różnych wersjach, by wykończyć dzieło. Zerknij na ofertę akcesoriów niezbędnych do prawidłowego montażu podłogi. Wiesz już, którą wybierzesz?

Napisany przez
Więcej od Julia
Rhizoma
SZTUKA I RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNE DLA MIŁOŚNIKÓW NATURY
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *