Drewno dekoracyjne

drewno-dekoracyjne

Boazerie

Profile drewniane malowane maszynowo z postarzaną i rustykalną powierzchnią, odpowiednie do użytku wewnętrznego. Mogą być montowane zarówno w pionie, jak i poziomo tworząc efekt shabby chic. Powierzchnia dekoracyjna, łatwa do czyszczenia.

Dragon

Strukturalna okładzina drewniana DRAGON inspirowana tradycyjną japońską techniką wypalania drewna. Może być montowana zarówno w pionie jak i w poziomie. Dragon został stworzony przy użyciu nowoczesnej technologii pozwalającej na uzyskanie okładzin drewnianych z efektem zwęglenia o naturalnym wyglądzie i gwarantowanej trwałości wykończenia powierzchni w porównaniu z drewnem palonym.

Podłogi

Dekoracyjna, strukturalna podłoga drewniana ARKTIK lakierowana przemysłowo w dwóch kolorach – jasnoszarym Limestone i czarnym Basalt. Strukturalny wzór tworzy zużyty wygląd, jest wykonany specjalną techniką i pokryty 2 warstwami farby dzięki czemu powierzchnia jest trwała. Podłogi ARKTIK mają naturalny, zużyty wygląd, co tworzy niepowtarzalny klimat wnętrza.

Termodrewno/drewno do łazienek

Termowanie, zwane również wygrzewaniem, polega na modyfikowaniu drewna pod wpływem wysokiej temperatury oraz pary wodnej, w wyniku czego powstaje materiał o zmienionych, nowych właściwościach. W drewnie dochodzi do skarmelizowania cukrów, dzięki czemu uzyskuje ono charakterystyczną ciemną barwę, zbliżoną wyglądem do egzotycznych gatunków drewna. Proces termowania prowadzi również do zredukowania pochłaniania wody, dzięki czemu ograniczony zostaje rozwój grzybów i bakterii. Wzrasta także stabilność wymiarowa.
Dzięki swoim właściwościom drewno termowane jest doskonałe do aplikacji na zewnątrz: tarasy, obudowy basenów, elewacje budynków, okna, drzwi, meble ogrodowe. Doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o zmiennej wilgotności takich jak kuchnie czy łazienki.

Malowanie maszynowe i materiały wykończeniowe

Puidukoda Polska realizuje indywidualne zamówienia na produkty malowane maszynowo. Nasze składy wyposażone zostały w maszyny Ceetec A250 do gruntowania i malowania powierzchniowego. Dzięki wykorzystaniu wewnątrz maszyny wałków obrotowych z odpowiednio dobranymi do materiału szczotkami farba zostaje nałożona równomiernie na całej powierzchni deski gwarantując wysokojakościowe pokrycie produktu. Pierwsza operacja polega na 4-stronnym nałożeniu podkładu zawierającego środek chroniący przed grzybami oraz owadami. Kolejną operacją jest nałożenie pierwszej warstwy farby nawierzchniowej, a po wysuszeniu powierzchni nałożenie drugiej warstwy farby. Ostatnią operacją jest pakowanie materiału w folię zabezpieczającą. Powłoki dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Puidukoda Polska realizuje również indywidualne zamówienia na produkty zabezpieczone środkami ochrony ogniochronnej drewna NT DECO w Klasyfikacji ogniowej nierozprzestrzeniania ognia (NRO).
Zabezpieczenie krawędzi oraz właściwe wykończenie to niezwykle ważny proces, który wpływa na ostateczny wygląd projektu. Oferujemy kątowniki, opaski i listwy w wielu wymiarach jak również cokoły i ćwierćwałki świerkowe.

lazienka-drewniana
Puidukoda-drewninana-sciana
Puidukoda-sypialnia
Puidukoda-kuchnia