Drymar

Drymar - branża drewniana od 1991

Firma DRYMAR prowadzi działalność w branży drzewnej od 1991 r.  Pierwszymi głównymi produktami były deski podłogowe, parkiety oraz listwy przypodłogowe z drewna dębowego naturalnego. W związku z szerzącym się zainteresowaniem na gatunki egzotyczne (ciemne barwy) rozpoczęliśmy  modyfikację chemiczną drewna dębowego amoniakiem (wędzenie), był to produkt unikalny i wyróżniający się na rynku. Pozwoliło to na uzyskanie dotacji z Unii Europejskiej, dzięki której zwiększyły się możliwości produkcyjne oraz jakość produktów.

Główne produkty

Naszym głównym produktem były lamele (obłogi) dębowe wędzone lite oraz klejone do produkcji podłóg warstwowych eksportowane do głównie do Austrii, Czech, Niemiec. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na produkty z dębu wędzonego i akacji wędzonej został zrealizowany drugi wniosek z UE, który pomógł zwiększyć możliwości produkcyjne poprzez budowę nowych hal produkcyjnych, magazynowych oraz zakup nowoczesnych maszyn do przerobu drewna. Dzięki wysokiej jakości modyfikacji, dostarczany był towar do usługowego wędzenia od kontrahentów z Austrii, Czech, Finlandii, Węgier, Niemiec.

Rozszerzenie asortymentu

Realizacja trzeciej dotacji z UE pozwoliła nam na rozszerzenie asortymentu o kolejne produkty z drewna uszlachetnianego dębowego i akacjowego. Zostały zakupione m.in. kolejne komory do wędzenia, suszarnia próżniowa EBERL, linia do produkcji blatów klejonych na mikrowczep, obrabiarka 5-osiowa CNC oraz trak pozwalający na produkcję lameli nawet do 40 cm. Tak rozbudowany park maszynowy pozwala nam na produkcję z drewna dębowego oraz akacjowego: podłóg (deski podłogowe lite, deski podłogowe 3-warstwowe, parkiety, mozaiki przemysłowe, bruk), blatów klejonych litych oraz na mikrowczep, drzwi, stolarki okiennej, stołów, frontów meblowych. Aktualnie prowadzimy stałą współpracę z kontrahentami z Polski, Austrii, Czech, Niemiec, Finlandii, Węgier, Anglii, Kanady oraz USA.

  • ul. Wojska Polskiego 58
  • 37-200 Przeworsk
  • +48 16 648 70 53
  • +48 509 185 777
  • sprzedaz@drymar.pl