Drzwi wewnętrzne — jak wybrać je dobrze?

 Drzwi wewnętrzne są elementem wykończenia, który powinien pasować do całego wnętrza. Myślę, że zgodzisz się ze mną, jeśli powiem, że lepiej jest dobrać drzwi do stylu panującego w całym mieszkaniu, niż odwrotnie. Zobacz, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, by nie pobłądzić.

Z tego artykułu dowiesz się:

– który kolor drzwi wybrać?
– jakie są idealne drzwi?
– czy montować je samodzielnie?
– którzy producenci są warci zaufaniai?

Drzwi wewnętrzne — do wyboru, do koloru

Przede wszystkim – najpierw zdecyduj o kolorze podłogi. Dopiero wówczas dobierz drzwi. Absolutnie nie namawiam cię do tego, by koniecznie trzymać się zasady jednej tonacji. Kontrastowe barwy również będą wyglądać efektownie.

Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić. We wnętrzu nie powinny znaleźć się więcej niż trzy dominujące kolory. W przeciwnym razie twoja aranżacja stanie się chaotyczna. Staraj się też dopasować odcień drzwi do obu pomieszczeń, które oddzielają. O tym bardzo często się zapomina.

Nie tylko wygląd się liczy

Drzwi wewnętrzne powinny być przede wszystkim solidne. Jeśli chcesz zaoszczędzić, będzie to tylko iluzja. Konstrukcje stworzone z materiałów niskiej jakości szybko zostają nadgryzane przez zęb czasu, więc nie nacieszysz się nimi długo.

Do mieszkań niewielkich i standardowych wystarczą solidne drzwi jednoskrzydłowe. A jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem mieszkania lub domu o przestronnych pokojach, pomyśl o drzwiach dwuskrzydłowych. To obecnie bardzo modne rozwiązanie.

Venidesign

Drzwi wewnętrzne

Montaż samodzielny czy zlecony specjalistom?

Za montaż drzwi wewnętrznych zabierz się tylko wówczas, gdy masz pewność, że potrafisz to zrobić. Profesjonalny montaż jest w zasadzie tak samo ważny, jak same drzwi. Moim zdaniem najrozsądniej jest zamówić drzwi wraz z ich montażem. To nie są wysokie kwoty. I masz gwarancję, że zostały poprawnie założone. Jeśli mieszkasz na terenie województwa podkarpackiego i zdecydujesz się na zakup drzwi w sklepie Venidesign, możesz liczyć na usługę montażu w atrakcyjnej cenie. Warto.

Wysoka jakość poparta doświadczeniem

We wspomnianym przeze mnie sklepie Venidesign czekają drzwi produkowane przez renomowane firmy. W ofercie znajdziesz między innymi wysokiej klasy produkty firm: DRE, Barański, Porta, Erkado czy Pol-Skone. Możesz obejrzeć je wybierając się do jednego ze sklepów stacjonarnych znajdujących się w Rzeszowie, Jarosławiu i Lubaczowie. Zobaczysz, jak wyglądają na żywo, a przy okazji porozmawiasz z obsługą o swoich wymaganiach. Wspólnie dobierzecie najlepsze rozwiązania dla wszystkich domowników. Jeśli jednak wolisz podjąć decyzję zdalnie, możesz napisać lub zadzwonić, by poznać szczegółową ofertę dostosowaną do twoich potrzeb. 

Napisany przez
Więcej od Julia
Nowości Ceramstic – jakie płyty czekają w aktualnej ofercie?
Ceramstic słynie z zaskakiwania nowymi kolorami, motywami, a nawet sposobem wykończenia płyt.
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *