Elena

elena_glowne

Liofilizacja – najnowsza i najzdrowsza metoda utrwalania żywności!

Ponieważ od lat działamy z pasji do zdrowego odżywiania, korzystajmy z innowacyjnego sposobu konserwacji produktów spożywczych. Bez zbędnych dodatków i chemicznych substancji, w zdrowy sposób. Proces opiera się na tym, że zamraża się na przykład wybrany owoc, a następnie poddaje go sublimacji. Innymi słowy, obecna w strukturze owocu, warzywa czy innego artykułu woda jest więc najpierw zamrażana, a następnie przekształca się ją w stan gazowy.

Elena – co to takiego?

Liofilizaty zachowują pełny skład witamin, minerałów i innych substancji odżywczych. Szacuje się, że każdy z powstałych produktów jest w 95% pierwotnym surowcem, właśnie dzięki temu, że proces odbywa się w sterylnych warunkach, bez jakichkolwiek dodatków czy konserwantów. Ponadto każdy z nich jest przy okazji oczyszczany z bakterii, które mogą być obecne w świeżym surowcu. To czyni je świetną przekąską bądź dodatkiem do posiłków spożywanych każdego dnia. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą dostępnych wariantów oraz wartościami odżywczymi, które są w nich zawarte.
Jako producent liofilizatów zaczęliśmy działalność 26 lat temu od mięsa i zup, a dziś poddajemy temu procesowi większość świeżych produktów: owoce, warzywa, grzyby, zioła i przyprawy, a nawet kolagen z ryb. Jesteśmy jedyną firmą w Europie posiadającą nadzór weterynaryjny nad przetwórstwem wyrobów mięsnych i mleczarskich. Liofilizacja to również metoda pozyskania naturalnego białka – kolagenu z ryb, który przebojem zaczyna zdobywać świat naturalnej żywności oraz medycyny estetycznej.

Żywność liofilizowana – zalety

Świeża żywność, dzięki procesowi liofilizacji, posiada wyjątkowo długą datę ważności, nie tracąc przy tym swoich wartościowych składników i co najważniejsze – jest skutecznie zabezpieczona przed rozwojem różnego rodzaju drobnoustrojów. Temu innowacyjnemu procesowi naturalnej metodzie konserwacji mogą być poddawane zarówno świeże owoce, warzywa, jak i gotowe dania. Tak powstałe produkty świetnie sprawdzą się zarówno w każdej kuchni, jak i podczas podróży z uwagi na lekkie opakowanie.  Główną zaletą naszych produktów jest bogactwo w zdrowe i pełnowartościowe witaminy i minerały.

elena-ananas
elena-seler
elena-truskawka
elena-kolagen
elena-chanca-piedra-suplement
  • Kokanin 86 k/ Kalisza
  • 62-817 Żelazków
  • tel. +48 62 760 2222
  • biuro@elena.pl