Elewacje z kamienia naturalnego – co jest w trendzie?

Dbasz o to, by wnętrze twojego domu zachwycało nowoczesnym designem, a jednocześnie było komfortowe i funkcjonalne? Warto pomyśleć, by elewacja budynku również odzwierciedlała twój niepowtarzalny styl i była łatwa w pielęgnacji.

Z tego artykułu dowiesz się:

– czy fornir to dobry surowiec na elewację?
– dlaczego warto wybrać łupek?
– gdzie kupić kamienne elewacje?

Fornir kamienny jako elewacja budynku

Domy w Polsce były niegdyś budowane przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie i komforcie domowników. Miały zapewniać schronienie i być funkcjonalnym miejscem. Lata temu skupialiśmy się przede wszystkim na wnętrzu, więc z zewnątrz budynki wyglądały bardzo podobnie. Szaro, buro i… nudno. Dzisiaj co prawda nie rezygnujemy z wygody, ale zależy nam również na tym, by zewnętrzna część budynku była atrakcyjna i wpisywała się we współczesne trendy.

 

Fornir kamienny jest materiałem, który podbił serca użytkowników za granicą, a od jakiegoś czasu staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Nic w tym dziwnego – to surowiec dostępny w wielu kolorach i wzorach, łatwy w montażu i pielęgnacji i niezwykle efektowny. To materiał odporny na warunki atmosferyczne i pomimo pozornej delikatności jest bardzo trwały i będzie cieszył twoje oczy przez długie lata. Firma Stoneland posiada w ofercie przepiękne propozycje w różnych stylach – od minimalistycznych propozycji aż po zjawiskowe okładziny zachwycające ponadczasowym urokiem kamienia naturalnego w naturalnych odcieniach.

Łupek nie tylko we wnętrzu

Łupek naturalny to propozycja zarówno dla fanów klasyki, jak i nowoczesności. Jeśli bliżej ci do współczesnej estetyki, połącz ten materiał z drewnem i szkłem. Różnorodność form i faktur sprawia, że nikt nie przejdzie obojętnie obok tak udekorowanego budynku. W asortymencie Stoneland czekają ciekawe płyty w formie szlifowanej, szczotkowanej, naturalnie łupanej czy łupek indyjski w szaro-rudawej kolorystyce. 

 

Łupek jest łatwy w montażu i przy odpowiedniej pielęgnacji pozostaje w świetnej kondycji przez wiele lat. Moją uwagę zwrócił model California Gold w szarych i brązowych barwach ziemi. Te płyty będą przepięknie wyglądać w towarzystwie roślinności będącej częścią otoczenia domu. Ciekawie prezentuje się też kolekcja Cooper zachwycająca rustykalnym klimatem. Możliwości jest tak dużo, że każdy znajdzie opcję dla siebie.

Stoneland

Piękno kamienia w Twoim domu

Dlaczego Stoneland?

Bo tutaj czekają profesjonaliści, którzy chętnie pomogą ci dokonać wyboru podczas zakupu płyt. Możesz wszystko załatwić zdalnie lub odwiedzić siedzibę firmy na Bielanach Wrocławskich i osobiście przekonać się o wyjątkowości proponowanych płyt elewacyjnych. Zarówno fornir, jak i łupek to doskonałe materiały na elewację budynków, które mają się wyróżniać na tle klasycznych wykończeń. Pozwalają stworzyć spójne miejsce, do którego chce się wracać. Stonelad oferuje produkty najwyższej jakości, zgodne z aktualnymi trendami, więc decydując się na współpracę z tą firmą podejmiesz tylko dobre decyzje 🙂 

 

Już teraz odwiedź stronę marki Stoneland, obejrzyj przykładowe realizacje i zainspiruj się. Galeria jest pełna zdjęć ukazujących nieprzemijające piękno kamiennych płyt i tworzy ogromny potencjał do kreowania własnych, niepowtarzalnych kompozycji.

 

Napisany przez
Więcej od Julia
KOS Elektro System
Kos elektro system - polski producent gniazd i łączników.
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *