Funkcjonalny, nowoczesny taras – jak go urządzić?

Taras pełni różne funkcje. Ja na przykład uwielbiam się na nim wylegiwać, czytając książkę i popijając dobre wino z kieliszka.

Są też tacy, co nie wyobrażają sobie innego przywitania wiosny, niż impreza z grillem w tle (no dobrze, ja też lubię…). Jeszcze inni po prostu siedzą. Podziwiają zieloną przestrzeń, oddychają świeżym powietrzem. A znam też takich, co to lubią zmieniać aranżację tarasu co sezon. I tych, którzy właśnie teraz planują jego montaż. W której grupie jesteś? Chodź ze mną, pomogę ci na każdym etapie tarasowych rozmyślań.

Z tego artykułu dowiesz się:
– dlaczego polecam deski kompozytowe?
– co w trendach piszczy?
– czy warto podjąć się samodzielnego montażu?

Deski kompozytowe dla wymagających

To takie bardzo modne pytanie w okresie przedwiosennym – kostka, drewno czy kompozyt? Pominę pierwszy wariant, bo kiepsko komponuje się z książką i winem 😉 Pozostają dwa rozwiązania, które gwarantują przyjemne ciepło pod stopami i z powodzeniem mogą posłużyć jako leżak do opalania 🙂 

 

Tarasy kompozytowe to zazwyczaj połączenie drewna z tworzywem sztucznym, dzięki czemu otrzymuje się materiał o lepszych parametrach niż oba te składniki oferują osobno.

Co może być równie eleganckie i zjawiskowe jak drewno? Otóż właśnie znacznie trwalszy substytut, którego nie musimy konserwować! Zaufałam firmie Deski Tarasowe, która sprzedaje i montuje tarasy kompozytowe od początku ich obecności na polskim rynku.

 

Deski tarasowe przekonały mnie, że jednym z najlepszych rozwiązań jest połączenie drewna z bezpiecznym i wytrzymałym materiałem, jakim jest PVC. Taki właśnie kompozyt odkryłam na stronie internetowej marki Deski Tarasowe.

Spośród innych rynkowych propozycji, wyróżnia się wysoką stabilnością wymiarową i kolorystyczną, a właśnie deformacje i blaknięcie są podobno największą wadą wielu niemarkowych rozwiązań. 

 

Nowoczesny taras

Skoro już padło na kompozyt i wiesz, że to ten materiał zagości na twoim tarasie, to teraz warto zastanowić się nad tym, jakie są trendy. Tak jak we wnętrzach, również na zewnątrz będą królować motywy drewna. 

 

Kolorystyka to też mocna inspiracja naturą. Barwy ziemi w otoczeniu soczyście zielonych roślin stworzą tło dla ulubionych dodatków. Sprawdzą się doniczki z kwiatami i ziołami, proste, drewniane meble, lekkie kształty i formy. Nowoczesny taras powinien być również funkcjonalny, więc wybieraj materiały, które są trwałe, solidne i komfortowe w użytkowaniu.

 

Twojej uwadze polecam przede wszystkim deskę MILLBOARD, do złudzenia przypominającą prawdziwe drewno dębowe. Możesz wybrać pomiędzy klasyczną a postarzaną opcją. Jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne i mechaniczne uszkodzenia. Nie wymaga szczególnej pielęgnacji, przy czym przez lata pozostaje estetyczna i funkcjonalna.

Deski Tarasowe

Piękne tarasy, które cieszą

Czas zacząć montaż!

Jeśli dopiero planujesz montaż tarasu, zdecydowanie doradzam, aby zlecić wszystkie prace fachowcom. Przecież o wiele przyjemniej jest doglądać procesu, niż wykonywać całość samodzielnie. Wystarczy rozmowa, przedstawienie swoich wymagań i voila! Wymarzony taras gotowy.

 

Wciąż się zastanawiasz, które rozwiązanie będzie najlepsze dla ciebie? W tej sytuacji z pomocą również przyjdą profesjonaliści. Firma Deski Tarasowe nie tylko doradzi, który kolor kompozytu wybrać, ale też pomoże przy projektowaniu całej konstrukcji i zajmie się montażem tarasu w ogrodzie, na balkonie lub przy basenie. Odwiedź stronę internetową www.deskitarasowe.pl, by poznać wszystkie możliwości.

Napisany przez
Więcej od Julia
Zaglądamy do Zalplast, by odkryć niepowtarzalne meble drewniane z żywicą
Meble drewniane z żywicą. Nie da się ukryć, że jest w nich...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *