Gerard Roofs – producent blachodachówki doskonałej

blachodachowka-z-posypka-skalna-gerard-model-classic-kolor-sage-3

Gerard Roofs jest innowacyjnym i jednocześnie największym na świecie producentem wyjątkowej, powlekanej, wytłaczanej blachodachówki z posypką wulkaniczną. Gerard Roofs i jego blachodachówki to najchętniej wybierane w Polsce pokrycie domów, restauracji, hoteli i innych prestiżowych obiektów.  

Z tego artykułu dowiesz się:

Innowator i pionier w branży

Gerard roofs Senator Eclipse

Blachodachówka z posypką skalną Gerard, model Senator, kolor Eclipse

 

Gerard Roofs istnieje na polskim rynku od ponad 30 lat, lecz jego historia sięga 1957 roku. To właśnie wtedy w Nowej Zelandii powstały pierwsze z blachodachówek, będące jednocześnie pionierowymi w tej branży. Produkty te są stale udoskonalane, by sprawdzały się w każdym środowisku mieszkalnym.

 

Gerard Roofs jest niezaprzeczalnie innowatorem w branży, oferującym niepowtarzalne powlekane, wytłaczane blachodachówki metalowe z posypką skalną, a zarazem ich największym światowym producentem. Firma posiada aż cztery zakłady produkcyjne, mieszczące się w Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych oraz Belgii. W Polsce zaś dysponuje doświadczoną kadrą przeszkolonych dekarzy, zespołów sprzedażowych oraz serwisowych, a także bardzo bogatą bazą obiektów referencyjnych. Blachodachówka Gerard Roofs jest najchętniej wybieraną na pokrycia dachowe domów oraz dużych, prestiżowych restauracji i hoteli. W oparciu o swoje 65-letnie doświadczenie, firma Gerald Roofs udziela na swoje produkty 50-letniej gwarancji.

 

O tym, czy jeszcze można pokryć dach, przeczytałam w artykule “Czym pokryć dach? Przegląd materiałów, które możesz wykorzystać” 

Blachodachówki z posypką od Gerard Roofs

Blachodachówka z posypką skalną Gerard, model Corona, kolor Deep Black

 

Gerard Roofs proponuje innowacyjne profile blachodachówki z posypką skalną w 13 naturalnych odcieniach skały. Ziarna i sposób nanoszenia gwarantuje całkowite pokrycie powłoki bazowej. Blachodachówki składają się z 8 warstw, gdzie każda z nich pełni podwójną rolę – chroni poprzednią oraz jest jednocześnie spoiwem, które łączy poprzednią i następną warstwę. Z kolei warstwy końcowe znajdujące się z każdej strony są ozdobą blachodachówki, w szczególności z posypką z skalną, która to pokrywa całą powierzchnię panelu, gwarantując jego ochronę. Zaś stal zabezpieczona alu cynkiem jest sercem blachodachówki, zapewniając jej niedużą masę, sztywność oraz wytrzymałość.

dach-czarny-gerald

Gerard Roofs

Blachodachówka z posypką skalną Gerard,

model Eleganta, kolor Charcoal

Jakie zalety posiadają blachodachówki Gerard Roofs? Są:

 

  • doskonałe na wymianę pokrycia dachowego, gdyż cechują się niesamowitą lekkością i odpornością na trzęsienia ziemi, dzięki czemu utrzymają je nawet osłabione konstrukcje więźby, które nie muszą być wzmacniane ani wymieniane,
  • idealne dopasowane do dachu i indywidualnych gustów klienta,
  • odporne na kwaśne deszcze, wodę, śnieg i lód, odbarwienia, promienie UV i ekstremalne warunki atmosferyczne, jak burza, silny wiatr, gradobicie oraz klimatyczne, co zapewnia im stale bardzo atrakcyjny wygląd oraz ochronę powierzchni bazowej. A także odporne na ogień, dzięki specjalnej niepalnej substancji metalowej oraz powłoce na powierzchni, która zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia,
  • odporne na hałas – utrzymują przedostawanie się dźwięków na imponująco niskim poziomie,
  • przepiękne niczym ceramika, ale dużo mocniejsze, wytrzymalsze i lżejsze,
  • trwałe, posiadają najdłuższą gwarancję na dach, jaką możemy uzyskać, są nazywane dachami na całe życie,
  • unikatowe i spełniające specjalnie wymagania dekarskie. Mogą być cichym dachem na poddaszu, dachem o niedużym spadku czy unikalnym pokryciem domu w górach.

Dachówki, które warto wybrać na swój dach

domek-czarny

Blachodachówka z posypką skalną Gerard, model Corona, kolor Deep Black

 

Gerard Roofs oferuje, wiele ciekawych profili blachodachówek z posypką skalną. Moją szczególną uwagę przyciągnęły trzy propozycje:

 

  • BLACHODACHÓWKA GERARD CLASSIC®, z posypką z kamienia naturalnego, mająca kształt marsylki, czyli standardowej dachówki ceramicznej. Wykonana ze stali aluminiowo-cynkowej odpornej na korozję. Nie potrzebuje ani dużych przekrojów ani gęstych rozstawów krokwi, jak ciężkie dachówki, ze względu na swoją lekkość. Dzięki temu możemy oszczędzić zarówno drewno, jak i pieniądze. Montowana w unikalny, zazębiający się sposób. Doskonała na pokrycia przy nadbudowie budynku bądź wymianie zniszczonego dachu na nowy. Idealnie wpisuje się do tradycyjnej, architektury, gdyż łączy jej urok z innowacyjnością. Zaprojektowana z myślą o domach potrzebujących odważnego i solidnego pokrycia. Posiada 50-letnią gwarancję. Dostępna w 12 niesamowitych kolorach: CHARCOAL,  CHESTNUT, SPANISH RED, REDWOOD, ASHWOOD, DARK SILVER, FOREST GREEN, SAPPHIRE, ROSSO, PEPPER, CEDAR, RUSTIQUE.
  • BLACHODACHÓWKA GERARD ELEGANTA®, z wytrzymałością stali i kamienną posypką skalną, nadającą jej szlachetnego wyglądu i estetyki, a także chroniącą od uszkodzeń mechanicznych, promieniowania UV i tłumiącą akustykę. A przy tym odporna na surowe zmiany klimatu i skrajne warunki pogodowe. Wyróżniającą płaskim profilem, prostokątnym kształtem, harmonią, funkcjonalności oraz bardzo atrakcyjną fakturą wykończenia. Świetnie wpisująca się w nowoczesne budownictwo i aktualne trendy prostoty i piękna na płaskie pokrycia dachu – stylowe i delikatne, o innowacyjnym wyglądzie. Posiadająca 50-letną gwarancję. Dostępna w kolorze czarnym, brązowym i czerwonym.
dach-czarny-gerald

Gerard Roofs

Blachodachówka z posypką skalną Gerard
model Eleganta, kolor Charcoal

  • BLACHODACHÓWKA GERARD CORONA®, także z posypką z kamienia naturalnego. Niesamowicie przypominająca klasyczny gont drewniany, jest jego nowoczesną wersją. Bardzo cicha i odporna na odbarwienia. Posłuży przez co najmniej 50 lat. Wielu zakopiańskich architektów uważa, że jest najlepszą alternatywą pokryć dachowym dla tradycyjnego gontu. Koszty eksploatacyjne tej dachówki są niezwykle korzystne, ponieważ jej trwałość jest praktycznie równa trwałości dachówki ceramicznej i w przeciwieństwie do gontu standardowego nie potrzebuje co kilka lat kosztownej impregnacji. Blachodachówka CORONA jest szczególnie ceniona  wśród właścicieli domów stylizowanych na styl staropolski. Jest 7-krotnie lżejsza niż dachówki betonowe bądź gliniane. Odporna na korozję i ognioodporna, dzięki zastosowaniu stali aluminiuowo-cynkowej, przedłużającej jej żywotność. Wytrzymała na siły natury oraz mocno ekstremalne warunki pogodowe za sprawą specjalnego systemu mocowań firmy GERARD. Do wyboru w kolorach: CHARCOAL, CHESTNUT, DEEP BLACK, ASHWOOD, DARK SILVER, PEPPER, FOREST GREEN, CEDAR, SAGE, OLD.

 

Gerard Roofs to blachodachówki doskonałe. Trwałe, wytrzymałe, o unikatowym wyglądzie. Dzięki bogatej gamie profili blachodachówki, każdy odnajdzie idealną na swój dach i pod swoje gusta.

Napisany przez
Więcej od Adrianna Pasternak
Stół dla całej rodziny – sprawdzamy, który wybrać!
Rodzinne spotkanie? Nie daj się zaskoczyć.
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *