Gumitaras, czyli drewniane panele na balkon i taras, które zamontujesz samodzielnie

Drewniana podłoga na balkonie lub tarasie nie musi być jedynie marzeniem. To wyjątkowo estetyczna forma wykończenia, która nie dość, że nie przeraża wysoką ceną, to na dodatek możesz ją zamontować samodzielnie. Jest tylko jeden warunek - muszą to być drewniane panele GUMI, które dzisiaj poznasz bliżej :)

Z tego artykułu dowiesz się:

– na czym polega system GUMI?
– jak wykorzystasz go na swoim balkonie?
– czy można go użyć do pokrycia tarasu?

Czym jest podłoga balkonowa GUMI?

Modułowe, drewniane deski, specjalnie zaprojektowany łącznik, a nawet internetowe narzędzia do projektowania. To wszystko składa się na system GUMI, a więc drewniany parkiet balkonowy do samodzielnego montażu. Oznacza to, że nie musisz zatrudniać profesjonalnej ekipy, tym samym oszczędzając niemałe pieniądze. Instalacja podłogi jest szybka i sprawna. 

 

Nie potrzebujesz tajemnej wiedzy, by cieszyć się estetycznym efektem i funkcjonalnością zapewnioną dzięki najwyższej jakości materiałom. GUMI Wood Decking to marka, która opatentowała to innowacyjne rozwiązanie, więc jako jedyna na rynku oferuje wygodny i niskokosztowy system na balkony i tarasy, również z hydroizolacją. Możesz go montować na podłożu różnego typu: standardowej wylewce betonowej, starych płytkach tarasowych, hydroizolacji EPDM oraz bezfelcowej kostce brukowej.

Gumitaras na balkon - dlaczego warto?

O podłodze na balkonie zdarza nam się zapomnieć. A to przecież ona jest jednym z najważniejszych elementów aranżacyjnych. Powinna być zatem nie tylko trwała i odporna na warunki atmosferyczne, ale również estetyczna. I takie właśnie jest rozwiązanie marki GUMI Wood Decking. Drewniane panele balkonowe są bardzo proste w montażu, a cała praca zajmie ci tylko półtorej godziny zakładając, że jesteś właścicielem balkonu o typowych wymiarach 6 m2

 

Podłoga z naturalnego drewna może być układana w różne wzroy – ogranicza cię tylko własna pomysłowość. Praktyczne, dyskretne łączniki nie wpływają na ogólną estetykę, więc panele prezentują się schludnie i designersko. Stanowią idealne tło dla aranżacji w stylu klasycznym i nowoczesnym – od nostalgicznego retro do zjawiskowego boho.

 

Gumi

Drewniane panele

Gumitaras - panele z naturalnego drewna

Modułowe deski GUMI nie wymagają przycinania. Występują w różnych wymiarach, by gwarantować ci swobodną i sprawną pracę. Producent udostępnia na swojej stronie internetowej intuicyjny kalkulator, który precyzyjnie wyliczy ilość poszczególnych desek do stworzenia podłogi na tarasie (i balkonie też!). Ogrodowy taras wykonasz samodzielnie nawet na starych płytkach, zmieniając go w przyjazne miejsce dla całej rodziny i przyjaciół. To właśnie tutaj kawa smakuje najlepiej, a grillowanie z bliskimi dostarcza najwięcej radości.

 

Deski GUMI są wykonane z naturalnego jesionu, który jest poddawany specjalistycznej obróbce. Drewno zostaje wysuszone, następnie modyfikowane termicznie, strugane i olejowane ekologicznymi, wodnymi preparatami. Z kolei łącznik jest stworzony z wytrzymałego kauczuku cechującego się wyjątkową odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Moim zdaniem to świetne, nowoczesne rozwiązanie na każdy taras i balkon.

Napisany przez
Więcej od Julia
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *