Inspiracje wnętrzarskie z nutką zdrowego rozsądku :)

Wnętrzarskie portale, blogi i katalogi codziennie zasypują nas propozycjami aranżacji wnętrz. Nie jest sztuką zakochać się w zdjęciu salonu w stylu glamour lub w minimalistycznej, skandynawskiej kuchni.

Chłoniemy wszystkie inspiracje i często nie zastanawiamy się nad tym, jak przenieść pomysł do swoich domów i mieszkań. Uważamy, że zastosowanie projektu wnętrza w naszych pomieszczeniach da zawsze taki sam zjawiskowy efekt jak na fotografii. Razem z pracownią projektową Architetto rozwiewamy wątpliwości i podpowiadamy, jak korzystać z inspiracji wnętrzarskich.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

– dlaczego ważna jest perspektywa?
– czego nie powinniśmy robić?
– jak uniknąć błędów?

Zdjęcia to nie rzeczywistość

Przyjrzyjmy się bliżej zdjęciom publikowanym w mediach. Pamiętajmy, że wśród nich znajdują się również wizualizacje komputerowe, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Z kolei zdjęcia przedstawiające realizacje wnętrzarskie są zawsze przemyślane tak, by aranżacje wyglądały jak najkorzystniej. Ważną rolę odgrywa perspektywa. 

 

Na przykład – zastosowanie szerokokątnego obiektywu zaburza rzeczywiste proporcje, przez co fotografie wyglądają nienaturalnie i nie oddają prawdziwych elementów wnętrza. Nie widzimy jego kubatury, rozmiaru mebli czy dystansu między ścianami. Podobnie działają fotografie z branży motoryzacyjnej. Odpowiednio wykonane, potrafią przedstawić Smarta tak, by wyglądał prawie, jak SUV 😉

Nie daj się przytłoczyć

Jakich efektów możemy się spodziewać przenosząc aranżację ze zdjęcia do naszego mieszkania?  Otóż – nie wyniknie z tego nic dobrego. Jeśli nasz salon posiada nisko umieszczony sufit, jest mniejszy niż ten na fotografii lub powstał na nieregularnym planie, cała kompozycja może stać się przytłaczająca. 

 

Aby zobrazować tę sytuację, wyobraźmy sobie elementy modnego stylu loftowego, takie jak stalowe belki, fragmenty ścian czy wysoko umieszczony sufit, odsłaniający konstrukcję budynku. Nie będziemy w stanie urządzić w tym stylu domowego pomieszczenia, którego łączny metraż to 16 m2, a jego wysokość to 3 metry. Z drugiej strony, niepowodzeniem zakończy się również próba przeniesienia projektu małej, przytulnej kuchni do dużego, przestronnego wnętrza.

 

Architetto

Stylowe i funkcjonalne wnętrza

Jak zrobić to dobrze?

Jak uniknąć błędów i rozczarowań? Przede wszystkim – zwracajmy uwagę na wielkość pomieszczenia, które chcemy urządzić. Inspirując się gotowymi realizacjami, starajmy się jak najwierniej odtworzyć wymiary poszczególnych elementów wyposażenia i przenieść je do naszego salonu lub kuchni. Pamiętajmy jednak, że żadne działania nie zastąpią nam kontaktu z profesjonalnym studiem projektowym. Doświadczenie połączone z umiejętnością słuchania oraz empatią, zawsze będą skutkować zachwycającym efektem.

 

Jeśli czujesz, że właśnie nadszedł moment na zmiany i potrzebujesz pomocy przy urządzeniu domu lub mieszkania, zapraszam na stronę www.architetto.pl. Znajdziesz tutaj zarówno bogate portfolio, jak i kontakt do ekspertów, którzy na podstawie twoich marzeń stworzą projekt uszyty na miarę twoich potrzeb.

Napisany przez
Więcej od Julia
TBS Ziemi Kociewskiej
TBS Ziemi Kociewskiej - Zarządzanie i administrowanie wspólnotami mieszkaniowymi i nieruchomościami komercyjnymi. 
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *