Jaar

Jaar to polski producent i dostawca produktów użytku domowego, wytwarzanych w Czechach i Polsce. Zaczynając od akcesoriów kuchennych, poprzez produkty niezbędne w przypadku upraw roślinnych. Firma od ponad 25 lat dostarcza produkty o najwyższej europejskiej jakości, tym samym zyskując coraz szerszą rzeszę odbiorców.

Z tego artykułu dowiesz się:

Jaar — odpowiedź dla miłośników eko warzyw z własnej uprawy.

Pamiętasz wakacje na wsi u babci? Cioci? Wuja? Pamiętasz smak świeżo wyrwanej z ziemi marchwi? Kwaskowaty smak truskawek? Albo pachnącego pomidorka prosto z krzaka? Ja pamiętam… I tęsknię za nim za każdym razem, kiedy mijam sklepowe półki z warzywami. Niedawno postanowiłam, że w tym roku stworzę swój własny ogródek warzywny na balkonie. Z pomocą przy tworzeniu planu rozmieszczenia mojej uprawy przyszła firma JAAR z niezawodnymi donicami serii Bergamot. Donice te są przeznaczone głównie do domowej uprawy roślin. Posiadają system nawadniania, który pozwala roślinie na optymalne do istniejących warunków pobieranie wilgoci czy rozpuszczanie nawozów. Dodatkowo posiada system napowietrzania gleby, zapobiegający zakwaszeniu ziemi. To od strony technicznej. Od strony wizualnej donice Bergamot przypominają skrzynkę, w neutralnych kolorach brązu. Do wyboru mamy dwa kolory. Ja skuszę się na ten ciemniejszy. A Ty?

 

Jakie donice balkonowe od JAAR warto wybrać?

Domowy ogródek warzywny już mam! To teraz czas jeszcze przyozdobić nieco balkon kwiatami. Okazuje się, że to nie takie hop, jak mogłoby się wydawać. Chciałabym, aby mój balkon zapraszał wizualnie wiele par oczu. Aby kwiaty mogły cieszyć oko swoją urodą, trzeba pamiętać o ich potrzebach. I tu z pomocą przychodzą skrzynki BERBERIS 60 oraz BERBERIS UNO i DUO. Już spieszę z wyjaśnieniem, jaka jest między nimi różnica. BERBERIS 60 to jedna, ciągła skrzynka na rośliny, z samonawadniającym systemem, który pamięta o podlaniu rośliny, kiedy my zapomnieliśmy. Roślina sama pobiera niezbędną ilość wilgoci poprzez knoty ssące. BERBERIS UNO i DUO to innowacyjny pomysł na łączenie ze sobą roślin, które teoretycznie razem być nie mogą. Jak to możliwe? W jednej obudowie skrzynki mamy w przypadku UNO jeden pojemnik na glebę, a w przypadku DUO dwa niezależne pojemniki. Cała seria została wyposażona we wcześniej wspomniany przeze mnie system samonawadniający, na aż 18 litrów wody w przypadku skrzynki DUO i 9 litrów w przypadku UNO. To rozwiązanie pozwoli nam na spokojny wypoczynek w trakcie urlopu bez obawy o nasz balkonowy ogród.
Dla miłośników bardziej tradycyjnych donic JAAR ma w ofercie donice wiszące – MARETA 25 i 30. Donica w kształcie owalnym jest idealnym rozwiązaniem do podwieszania roślin na eleganckim łańcuszku. Tu też znajdziemy samonawadniający system.
Każda z donic jest dodatkowo wyposażona w system przelewowy, który chroni korzenie naszej uprawy przed przegniciem, odprowadzając nadmiar wody np. opadowej, poza granice naszych donic.

Jaar

Akcesoria do domu i ogrodu

Kilka słów na temat gleby

O nawadnianiu już wiemy, że nie musimy pamiętać tak często, jak w przypadku zwykłych skrzynek czy donic balkonowych. Cała seria donic daje nam komfort niepamiętania. Ostatnio wyczytałam, że w przypadku upraw donicowych ważna jest też temperatura gleby. Dasz wiarę? Dla mnie było to jak odkrycie Ameryki. Zatem zabrałam się za jeszcze bliższe przyjrzenie się donicom z serii BERBERIS, jak i MARETA. JAAR po raz kolejny mnie nie zawiódł. Okazuje się, że wszystkie skrzynki balkonowe, jak i donice spełniają i tę potrzebę naszych roślin. Skrzynie serii BERBERIS dodatkowo są dwuścienne! Zastosowanie podwójnych ścianek w donicach i skrzynkach daje nam pewność izolacji gleby przed przegrzaniem ziemi przy nasłonecznionych stanowiskach naszych roślin. Co za tym idzie — wilgotność gleby jest utrzymana na prawidłowym poziomie — woda nie paruje, nie przegrzewamy systemów korzeniowych, tym samym zapobiegamy ich gniciu przy wilgotnym podłożu. Czy można wymarzyć sobie lepsze warunki na wzrost naszych warzyw i kwiatów przy balkonowej uprawie?

Kompostownik do trzymania w… kuchni

Ano można. Można pomóc nawozić nasze rośliny. Najlepiej kompostem. Tylko skąd taki wziąć mieszkając w mieście? Mam rozwiązanie. Kompostownik domowy firmy JAAR to odpowiedź. Pewnie teraz myślisz sobie: „ok, wszystko fajnie, tylko gdzie mam trzymać taki kompostownik? Przecież to nie pachnie zbyt przyjemnie”. Mam nadzieję, że Cię teraz zaskoczę. Otóż kompostownik domowy od JAAR możesz śmiało trzymać nawet w kuchni. Jego innowacyjny system wykorzystujący dżdżownice kalifornijskie bezwonnie rozprawia się z resztkami warzyw, owoców czy też jedzenia. W efekcie mamy całkiem przyjemny dla oka kompostownik w warunkach domowych, dzięki któremu jesteśmy bardziej ekologiczni i dbamy o nasze balkonowe uprawy warzyw, owoców i kwiatów.
Ja właśnie kompletuję swoje zamówienie ze sklepu internetowego JAAR, a Ty? Masz już swoich faworytów na letnie uprawy balkonowe?

Napisany przez
Więcej od Julia
Jak przygotować ogród na wiosnę? Wskazówki od Future Gardens
Jak to zrobić, by dopiąć wszystko na ostatni guzik i móc po...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *