Jak dobrać lampę do wnętrza za pomocą aplikacji?

Jak dobrać lampę do pomieszczenia? Z pomocą przychodzi firma Sollux i jej genialna aplikacja, z którą odnalezienie oświetlenia staje się banalnie proste. 

Z tego artykułu dowiesz się:

Kilka słów o firmie Sollux

Jak dobrać lampę? Tylko z Sollux, czyli polskim producentem innowacyjnego oświetlenia, w tym kinkietów i żyrandoli. Oferuje on również niepowtarzalnie przyjemne i piękne dla oka oraz funkcjonalne lampy: wiszące, podłogowe, dziecięce oraz plafony. Wszystkie produkty są tworzone wyłącznie z materiałów najwyższej jakości i oparte na sprawdzonych technologiach.

Katalog Sollux jest mocno rozbudowany i bardzo różnorodny. Dzięki temu bez problemu odnajdziesz w nim oświetlenie idealne do Twoich wnętrz, aranżacji i dopasowane do Twojego gustu. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz i poszukujesz. 

SOLLUX

Skorzystaj z darmowej aplikacji

Jak dobrać lampę idealną? Z wyszukiwarką Sollux to proste!

Sollux oferuje niesamowicie ciekawą, a jednocześnie zaawansowaną wyszukiwarkę, która pomoże Ci odnaleźć najlepsze oświetlenia. Aby wyszukać interesujący produkt, należy wejść tu: https://sollux.pl/pl/searching.html. Wyszukiwarka ta sprowadza kryteria do istniejących produktów i jest bardzo prosta w obsłudze.

W polu “Szukaj” możesz wpisać rodzaj oświetlenia, jaki Cię interesuje bądź zaznaczyć to nieco niżej przy “Typie lampy”. Do wyboru jest: kinkiet, lampa podłogowa, plafon, lampa biurkowa, lampa wiszącą oraz żyrandol.

Po tym trzeba zaznaczyć przedział cenowy, jaki nam odpowiada plus poniżej określić, czy wyszukiwanie ma obejmować nowości bądź bestsellery.

Niżej w zakładce “Wykonanie” znajdują się materiały, z jakich wykonane mogą być lampy. Należy zaznaczyć najbardziej pożądany przez Ciebie. Możesz wybierać pośród szkła, ceramiki, stali, drewna, PVC i wielu, wielu innych.

Następnie trzeba określić kolor lampy, a paleta barw, jaką w swojej wyszukiwarce proponuje Sollux, jest naprawdę imponująca. Dostępne  są m.in. opcje: czarny/szary, czarny/złoty, inox, naturalne drewno, transparentny, sonoma, grafit, wielokolorowy, szampański.
 
Kolejnym krokiem jest oznaczenie przeznaczenia oświetlenia i tu do wyboru mamy: biurkowe, korytarz, pokój dziecka, salon, łazienka, jadalnia, kuchnia, przedpokój, sypialnia. 
Poniżej znajduje się zakładka, w której należy zaznaczyć “Serię”, jaka nas interesuje, a do wyboru mamy ich aż 17! Naprawdę sporo.

Ostatnią rzeczą jest wybranie “Sortowania” po:

 • Cenie, 
 • Dacie dodania, 
 • Nazwie. 


Oraz zaznaczenia czy ma się ono odbywać rosnąco, czy malejąco. 

Po zaznaczeniu wybranych przez siebie opcji wystarczy kliknąć “Szukaj”. Na ekranie pojawią się propozycje lamp dopasowane do naszych kryteriów. 

Przymierz lampę w darmowej aplikacji

Jak dobrać lampę do pomieszczenia? Udało Ci się znaleźć najlepszy model dzięki wyszukiwarce Sollux, ale nie jesteś pewien czy będzie on pasować do Twojego wnętrza? Przymierz więc produkt w darmowej aplikacji Sollux Smart. Dzięki niej bardzo szybko i łatwo przekonasz się, czy wybrane oświetlenie będzie odpowiednie dla Twojego domu, a także otrzymasz katalog produktów z dokładnymi danymi na ich temat.
 
Na głównej stronie aplikacji znajdują się poniższe kategorie:

 • Lampy, 
 • Lampy wg kolekcji, 
 • Lampy wg pomieszczeń, 
 • Lampy wg typu, 
 • Lampy wg źródeł światła. 


Zaś na samej gorzej widoczne jest pole “Szukaj”, w którym ręcznie możemy wpisać interesujący nas rodzaj lamp. 

Klikając na wybraną kategorię na naszym telefonie, pojawia się dostępne oświetlenie, wystarczy, że wybierzemy model, który się nam spodobał, a aplikacja wyświetli nam szczegółowe informacje o produkcie. Dostępna jest to również opcja zobaczenia danej lampy w naszym pomieszczeniu. Wystarczy wybrać ten wariant, a na ekranie telefonu pojawi się komunikat, co należy zrobić, aby wyświetlić jej wygląd w pomieszczeniu.

Dla przykładu po wybraniu kinkietu do jadalni, który bardzo mi się spodobał, pokazała mi się wskazówka, jak wyświetlić model na ścianie w moim pomieszczeniu. Najpierw musiałam wykryć podłogę oraz wyznaczyć ścianę. Szczegółowe informacje, jak to uczynić znajdują się w aplikacji. 

Do wykrycia podłogi konieczne jest poruszanie telefonem w prawo, w lewo oraz w górę i w dół tak, by zobaczyć punkty tworzące siatkę na podłodze. Z kolei do wyznaczenia ściany należy przy pomocy telefonu umieścić żółtą linię, widoczną na ekranie, w miejscu łączenia się podłogi ze ścianą. W kilka sekund wybrany kinkiet się załadował. Mogłam dowolnie sprawdzić, jak będzie wyglądał w mojej jadalni, na jakiej wysokości powinien zostać zamontowany oraz oczywiście dowiedziałam się, czy pasuje do wnętrza. 

Aplikacja umożliwia takie “przymiarki” wszystkich lamp dostępnych w ofercie Sollux. Dzięki temu szybko określisz czy dany model odpowiada Twojej aranżacji i gustom. Jeśli nie, bez problemu możesz “wypróbować” inne rodzaje oświetlenia. 

Ponadto z Sollux Smart możesz robić zdjęcia czy nagrywać filmy, a następnie efekty wysłać do rodziny i znajomych. 

Problem z montażem oświetlenia? Skorzystaj z pomocy fachowca

Poznałeś już odpowiedź na pytanie: jak dobrać lampę? Teraz pojawił się problem z prawidłowym montażem oświetlenia? Żaden kłopot. Z Sollux umówisz wygodnie fachowca do montażu. Rezerwacji dokonać można na stronie: https://rezerwacja.sollux-lighting.pl/.

Wystarczy wybrać opcję: Umów nową wizytę. Następnie podać miasto, nazwę usługi, czyli Elektryka, określić szczegóły, w tym wypadku chodzi o montaż lamp oraz wpisać nazwę ulicy. Po czym kliknąć “Zobacz dostępne terminy montażu”. Na ekranie wyświetli nam się kalendarz z dostępnymi datami i godzinami. 

Gdy określisz który dzień i pora Ci odpowiadają, ostatnim etapem jest podanie danych, jak:

 • Typ klienta (Osoba fizyczna/Firma), 
 • Numer telefonu, 
 • Adres e-mail, 
 • Imię, 
 • Nazwisko, 
 • Kod pocztowy, 
 • Miasto, 
 • Ulica, 
 • Numer domu/lokalu, 
 • Opis zlecenie, 

Oraz potwierdzenie zamówienia i oczekiwanie na montaż. 

Jak dobrać lampę do wnętrza? Tylko z wyszukiwarką, aplikacją i usługą montażu od Sollux. Kompleksowo, łatwo i przyjemnie. A przy tym masz pewność, że otrzymasz oświetlenie najwyższej klasy o niepowtarzalnym designie. 

SOLLUX

Skorzystaj z darmowej aplikacji

Napisany przez
Więcej od Ewelina Kopeć
Włączniki światła niezbędne w każdym smart home
Masz dość codziennego zapalania i gaszenia światła oraz zasłaniania okien? Marzy ci...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *