Jak oszczędzać na ogrzewaniu? Wybieramy panele na podczerwień
Panele na podczerwień jeszcze jakiś czas temu mogły brzmieć jak idea z filmu science fiction. Dzisiaj ta nowoczesna technologia jest coraz częściej widywana w polskich domach. Dlaczego tak się dzieje? Poznaj firmę Inwarmica specjalizującą się w systemach ogrzewania na podczerwień.
Z tego artykułu dowiesz się:
– jakie zalety ma to rozwiązanie?
– jak działa promieniowanie podczerwone?
– jak wybrać grzejnik na podczerwień?
Panele na podczerwień Inwarmica — potrzebujesz ich?
Niektórzy kochają jesień i zimę. Szelest liści, iskrzący się śnieg i Święta Bożego Narodzenia sprawiają, że nie ma się im co dziwić. Jednak zmrożone policzki, czerwone nosy i sztywne od mrozu dłonie to realia, które potrafią skutecznie zniechęcić do oczekiwania na te dwie pory roku. Inwarmica doskonale wie, jak ważny jest moment wejścia do domu, w którym czeka przyjemne ciepło. Dlatego proponuje między innymi sufitowe panele grzewcze, łazienkowe ceramiczne i naścienne z wbudowanym termostatem. Jakie korzyści czekają na tych, którzy zdecydują się na to rozwiązanie?
Wysoka energooszczędność eliminuje straty emisyjne ciepła, bo panele na podczerwień nie potrzebują transportu substancji grzewczych, by działać wydajnie i prawidłowo. A skoro już mówimy o wydajności, to w tym miejscu trzeba wspomnieć o tym, że ponad 98% energii elektrycznej jest zamieniana na ciepło. Wiesz, że to pozwala na oszczędność kosztów o 30% w sezonie grzewczym? Poza nim w twojej kieszeni może zostać nawet 60% dotychczasowych wydatków. Brzmi nieźle, a to jeszcze nie wszystko.
Panele grzewcze są bezawaryjne i bezobsługowe. Raz zamontowane nie wymagają żadnego wysiłku z twojej strony. Są wilgocioodporne, ekologiczne, pozytywnie wpływają na krążenie i mają zbawienny wpływa na wygląd i kondycję skóry oraz nie wysuszają powietrza. Warto też podkreślić, że to rozwiązanie jest bardzo estetyczne. Inwarmica proponuje panele w różnych modelach, by bez problemu dostosować je do aranżacji wnętrza.
Podczerwień dawniej i dzisiaj
Jej właściwości odkryto już po II Wojnie Światowej. Wówczas okazało się, że promieniowanie podczerwone działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Być może kojarzysz specjalistyczne lampy wykorzystujące czerwone światło do leczenia i rozgrzewania. Wykazują pozytywne skutki w walce z chorobami zwyrodnieniowymi, reumatycznymi czy problemami z zatokami. Pionierskie urządzenia zasilano gazem, co wiązało się z wysokimi kosztami eksploatacji, a brak optymalnej wentylacji stwarzał niebezpieczeństwo.
Aktualnie sprawa ma się całkowicie inaczej. W XXi wieku zaczęto produkować promienniki zasilane energią elektryczną i tak zostało do dziś. Urządzenia są nie tylko bezpieczne, ale też wyjątkowo wydajne i praktycznie bezawaryjne. Służą nawet przez kilkadziesiąt lat, więc wyobraź sobie, jakie oszczędności można poczynić przez tak długi czas.
Nowoczesne panele grzewcze Inwarmica można stosować w miejsach o różnych przeznaczeniach. Od prywatnych domów i mieszkań, poprzez sklepy, szkoły, muzea aż po hale sportowe, hodowle czy sauny i baseny. Generują niewielkie koszty, więc decydują się na nie nie tylko indywidualni użytkownicy, ale również przedsiębiorcy.
Który grzejnik na podczerwień jest dla ciebie?
Inwarmica w prosty sposób wyjaśnia, na co należy zwrócić uwagę, by wybrać optymalne rozwiązanie do wnętrz. Warto założyć więcej mocy na 1 m², ponieważ mocny grzejnik na podczerwień szybko osiągnie wysoką temperaturę, rozprowadzi ją po pomieszczeniu i się wyłączy, zużywając wyłącznie niezbędną ilość energii elektrycznej.
Jeśli nie masz pewności, jakie panele będą najlepsze do twojego domu lub biura, po prostu skontaktuj się z sympatyczną i profesjonalną obsługą. Kompetentny zespół chętnie cię wysłucha i podpowie, które rozwiązanie sprosta twoim wymaganiom. Już teraz zajrzyj na stronę firmy i zobacz, jak kształtuje się jej oferta. Już niebawem będziesz cieszyć się pożądanym ciepłem i dużo mniejszymi kosztami ogrzewania.