Jak przygotować ogród na wiosnę? Wskazówki od Future Gardens

Zima zdaje się opuszczać nas na dobre. Pierwsze przebiśniegi już zaczęły kusić zapachem wiosny, a trawa zieleni się na naszych oczach. Szczęśliwi właściciele ogrodów mają zapewne teraz dwie skrajne myśli w głowie.

Jedna z nich jest bardzo optymistyczna – wizja grillowania i wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku powoduje, że na twarzy pojawia się błogi uśmiech. Druga zaś, u niektórych może wywołać grymas niezadowolenia. Mówię oczywiście o przygotowaniu ogrodu na wiosnę. Jak to zrobić, by dopiąć wszystko na ostatni guzik i móc po prostu cieszyć się soczystą, zieloną przestrzenią? Wskazówki znalazłam w ogrodniczym sklepie internetowym Future Gardens.

Z tego artykułu dowiesz się:
– dlaczego ważna jest wertykulacja i nawożenie?
– jak przycinać rośliny?
– w jaki sposób przeprowadzić nawadnianie?

 

Wertykulacja trawnika z Future Gardens

Wertykulacja polega na usunięciu z trawnika resztek obumarłych roślin, przez które wzrost nowych pędów trawy jest utrudniony, a na dodatek mogą stanowić źródło bakterii i grzybów. Oczywiście nie musisz robić tego ręcznie 🙂 Na rynku dostępne są wertykulatory elektryczne i spalinowe, dzięki którym cały proces można przeprowadzić w miarę wygodnie. Tego typu urządzenia czekają w sklepie internetowym Future Gardens. Zabieg najlepiej jest przeprowadzić w kwietniu, po pierwszym koszeniu. 

 

Jeśli chodzi o nawożenie – tutaj również warto zacząć już w kwietniu. Podobnie jak w przypadku wertykulacji, mamy możliwość wykonania tego ręcznie lub za pomocą odpowiedniego urządzenia. Wysokiej jakości nawozy dedykowane konkretnym roślinom znalazłam u Future Gardens. To na trawniku najczęściej wypoczywamy, patrzymy na zabawy naszych dzieci i urządzamy przyjęcia dla bliskich. Warto więc zadbać o kompleksową opiekę nad naszą zieloną oazą 🙂

Pielęgnacja roślin to sprawa priorytetowa

Dlaczego przycinanie roślin jest ważne? Dzięki odpowiedniemu przycięciu, rośliny nabierają odpowiedniego kształtu, są odmłodzone, otrzymują możliwość lepszego rozrostu. Dodatkowo ten zabieg pobudza kwitnienie w przypadku drzew oraz poprawia zdrowotność i oczyszczanie roślin. Z kolei korzeni pędów zaraz po posadzeniu ułatwia rozgałęzienie i równomierny wzrost. Narzędzia i urządzenia do koszenia znajdziesz w sklepie internetowym Future Gardens – sympatyczna obsługa chętnie doradzi, które z nich będą najlepsze do twojego ogrodu.

 

Należy pamiętać, by regularnie dostarczać roślinom składników pokarmowych. Są niezbędne do ich prawidłowego rozwoju, ale wpływają również dobrze na odczyn gleby. Future Gardens proponuje bogatą ofertę produktów do nawożenia. Jednak nie wystarczy po prostu kupić to, co jako pierwsze rzuci nam się w oczy. Warto podpytać ekspertów, które produkty będą najefektywniejsze dla twoich roślin.

Futre Gardens

Przygotowanie ogrodów na wiosnę!

Jak efektywnie nawadniać?

Rośliny do prawidłowego rozwoju potrzebują soli mineralnych, światła oraz oczywiście wody. Przed rozpoczęciem nawadniania, należy nabyć wiedzę o wymaganiach konkretnych roślin. Jeśli twój ogród obfituje w różne gatunki, trzeba dostosować do nich optymalne sposoby pielęgnacji. Najpopularniejsze metody to konewka, wąż ogrodowy oraz zraszacze. Warto zainwestować też w estetyczny punkt poboru wody. One również czekają w sklepie internetowym Future Gardens.

 

Zachęcam do przejrzenia funkcjonalnych propozycji, ale jestem pewna, że chętnie zerkniesz również na propozycje roślin. Future Gardens oferuje zarówno popularne, jak i egzotyczne pozycje. Kwiaty, krzewy, drzewa, warzywa i owoce. Myślę, że są tam produkty, obok których nie przejdziesz obojętnie 🙂 

Napisany przez
Więcej od Julia
Dziecięce Meble Wróbel, czyli urządzamy pokój dla malucha
W aranżacji dziecięcych pokoików kluczową rolę pełnią meble. Jak wybrać najbardziej funkcjonalne?
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *