Jak stworzyć industrialne wnętrze dzięki płytkom Ceramstic?
Industrial. Surowy, mocny, nieco mroczny. Nieuznający kompromisów. Przepiękny w swojej prostocie. Pełen stonowanych kolorów i wysokiej jakości elementów wyposażenia. Też go lubisz? Więc zostań ze mną.
Z tego artykułu dowiesz się:
– czym charakteryzuje się styl industrialny?
– jakie płyty Ceramstic pozwolą ci go stworzyć?
– dlaczego warto wybrać płyty slim?
Styl industrialny, czyli jaki?
Tutaj liczy się prostota i funkcjonalność. Surowa cegła, beton i zimny metal doskonale oddają modny, loftowy trend zaczerpnięty z postfabrycznych pomieszczeń. Industrial najlepiej sprawdzi się w przestronnych wnętrzach, w których znajdują się duże okna wpuszczające naturalne światło odbijające się od elementów wyposażenia. Z sufitów zwisają nagie żarówki na długich, czarnych kablach.
Podłogi są wyłożone betonem lub płytami ceramicznymi, które wiernie odwzorowują jego kolor i strukturę. Ze ścian zerkają cegły lub wieloformatowe kafle w szarej, białej lub czarnej kolorystyce. Gdzieniegdzie odznaczają się rudawe dekoracje imitujące rdzę. Podoba ci się taki klimat? W takim razie zdradzę ci, jak go wyczarować w swoim domu.
Płyty ceramiczne o surowym obliczu
Przeglądając bogatą i bardzo różnorodną ofertę płyt Ceramstic trafiłam na kolekcję Di Carta, która moim zdaniem doskonale wpisuje się w industrialny trend. Gres w stonowanych, szarych odcieniach fantastycznie imituje beton, bez którego loftowy styl praktycznie nie istnieje. Moją uwagę na początku przykuł model Rigo Dark w wersji slim. O tym, dlaczego cienkie płyty to świetny wybór, opowiem ci za chwilę. Teraz skupimy się na czystym designie 🙂
Rigo Dark prezentuje ciekawy motyw, który można interpretować na wiele sposobów. Kojarzy się z typowym, brytyjskim porankiem pełnym gęstej, szaro-białej mgły. Być może był jednak inspirowany klubem jazzowym, w którym słuchacze muzyki oddają się puszczaniu modnego niegdyś dymka? Wzór to równie dobrze gniewne niebo zwiastujące burzę. Co ty na nim widzisz?
Kiedy już zdecydujesz, przejdźmy dalej, gdzie czeka równie piękna Di Carta Rigo Light. Jak zapewne się domyślasz, jest jaśniejsza od swojej poprzedniczki. Idealna na ściany i podłogi, zarówno w łazienkach, jak i salonach czy sypialniach. Możesz łączyć ją z Rigo Dark i tworzyć monumentalne dekoracje we wnętrzach. Format obu płyt to 120 × 60 cm, więc z powodzeniem ozdobisz nimi naprawdę duże powierzchnie. Swoje dzieło zostaw w tej prostej, lecz zapierającej dech w piersi formie lub ociepl elementami w kolorze drewna.
Cienkie płyty ceramiczne — dlaczego warto?
Nie tylko Rigo Dark i Rigo Light mają grubość zaledwie 5 mm. Cała kolekcja Di Carta to wielkoformatowe, cieniutkie gresy zachwycające ponadczasową estetyką. Jakie są ich zalety poza tą oczywistą, wpływającą na efekt wizualny?
- Płyty slim są mrozoodporne. Niestraszne im również wilgoć i ogień. Dlatego możesz je bez obaw układać w kuchniach i łazienkach.
- Są odporne na szok termiczny i chemię. Oznacza to między innymi, że z łatwością utrzymasz je w czystości.
- Ich siła łamiąca wynosi > 700 N. Nadają się więc nie tylko na ściany, ale również podłogi.
Przekonałam cię do płyt Di Carta od Ceramstic? Moje propozycje pozwolą ci stworzyć wnętrze w industrialnym stylu, ale czekają też przepiękne slimy z motywem marmuru, za pomocą których wyczarujesz eleganckie wnętrze.