Jak urządzić małą łazienkę? Poznaj te triki!

jak urządzić małą łazienkę lamele na ścianach

Niewielkie łazienki mają swój niezaprzeczalny urok. Są przytulne. Szybciej się nagrzewają, więc wyjście zimą spod prysznica nie jest udręką.

A sprawienie, że będzie wyglądała bardziej przestrzennie, wcale nie jest takie trudne, jeśli zna się kilka trików optycznie powiększających wnętrze. Dzisiaj przedstawię ci te, które moim zdaniem najlepiej zdają egzamin. Uwierz, że moja łazienka jest wręcz mikroskopijna i z ulgą stwierdzam, że wszystkie te wskazówki działają. Mam nadzieję, że więcej nie zadasz sobie pytania: „jak urządzić małą łazienkę?”, tylko na nie odpowiesz 😉

Oświetlenie ma znaczenie

jak urządzić małą łazienkę podświetlane lustro

Nie jest tajemnicą, że jasne wnętrza wydają się być większe niż są w rzeczywistości. Dużą rolę odgrywa tutaj światło odbijające się od płaskich powierzchni. Postaw na białą, beżową lub delikatnie szarą kolorystykę mebli i armatury łazienkowej.

Będą one odbijać światło, jednocześnie rozpraszając wzrok, który nie skupi się na małej kubaturze. Pomyśl również o oświetleniu punktowym. Decydując o konkretnych miejscach padania światła, możesz eksponować wyłącznie te elementy, które optycznie powiększają łazienkę.

Co, gdzie i dlaczego?

jak urządzić małą łazienkę dekoracje w łazience

Wyposażenie łazienki w odpowiednie dodatki gra bardzo ważną rolę. Duże lustra wywołują iluzję większego wnętrza. Możesz wykorzystać kilka zwierciadeł w różnych rozmiarach. Lub, co da najbardziej pożądany efekt – powiesić je pod kątem 45 stopni, uzyskując głębię.

Dekoracje i ozdoby ustawione poziomo również sprawią, że będzie wydawało się szersze i dłuższe. Pamiętaj o tym wybierając półki i płytki z dekorem.

Małe pomieszczenia nie lubią chaosu

jak urządzić małą łazienkę biały zlew

Utrzymanie porządku w łazience to podstawa. Każdy niedbale rzucony ręcznik czy kosmetyki ustawione w nieładzie zagracą przestrzeń i dodatkowo ją pomniejszą. Zwróć szczególną uwagę na podłogę, która wdzięcznie powiększa wnętrze, jeśli nie stoi na niej zbyt dużo elementów.

Umywalka może być zawieszona na ścianie. Komodę zastąp wiszącymi półkami. Ręczniki wieszaj na poziomo zamontowanych wieszakach. Uwolnienie podłogi da ci również więcej swobody podczas sprzątania. Od teraz, dojście mopem czy ściereczką do trudno dostępnych wnęk stanie się łatwiejsze.

 

zobacz-katalog

Wiesz już, jak urządzić niewielką łazienkę, żeby optycznie wydawała się większa. Podpowiem tylko, że te triki możesz śmiało przenieść również do innych pomieszczeń, które chcesz „powiększyć”. A jeśli mało ci trików wnętrzarskich, zobacz, co radzą eksperci w sprawach… sypialnianych, o TUTAJ.

Napisany przez
Więcej od Adrianna Pasternak
Helam Lighting
HELAM LIGHTING jest autoryzowanym dystrybutorem lamp firmy PHU HELAM. Ściśle współpracujemy z...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *