Jak urządzić wnętrze w stylu loft?

Drewno + metal + beton = loftowe wnętrze! Ten styl wciąż zdobywa nowych miłośników, a ja wcale się temu nie dziwię. Nowoczesne, surowe aranżacje pomieszczeń potrafią zapierać dech w piersiach. Jednak warto dodać do nich coś jeszcze…

Z tego artykułu dowiesz się:

– jakie elementy nawiązują do loftowego nurtu?
– w jaki sposób przełamać surowy styl?

Loftowy styl bez tajemnic

Nie ma co ukrywać – loftowe aranżacje prezentują się najbardziej efektownie w dużych wnętrzach. Ogromne okna, wprowadzające dzienne światło, wysokie sufity i otwarte przestrzenie często są wynikiem przerobienia fabrycznych pomieszczeń. Ściany loftowych, industrialnych wnętrz najczęściej pokryte są materiałem, z których pierwotnie zostały wykonane. Dlatego widujemy na nich beton i cegłę. Jednak, jeśli umiejętnie zagrasz światłem i wykorzystasz wiedzę o optycznym powiększaniu przestrzeni – możesz stworzyć loftowy styl również w mniejszych wnętrzach. 

 

W loftowym pomieszczeniu na próżno szukać klasycznych rozwiązań. Tutaj jest miejsce na meble tworzone z duszą, bardzo często w rodzinnych manufakturach. Surowe, drewniane blaty stołów łączą się z metalowymi stelażami. Komody, wieszaki i ławy w naturalnych kolorach wzbudzają zachwyt miłośników minimalizmu. Na wykonanie loftowych mebli trzeba poczekać nawet kilka tygodni, ale satysfakcja wynikająca z bycia posiadaczami niebanalnego i niepowtarzalnego wyposażenia jest tego warta.

 

Mental Ether

Z myślą o klientach poszukujących wyjątkowych dekoracji wnętrz.

Poduszki dekoracyjne do loftu

Surowy, pofabryczny styl warto wzbogacić o przytulne dodatki. Tutaj z pomocą przychodzi marka Mental Ether, która proponuje ciekawe poduszki dekoracyjne do loftu i nie tylko (znajdziesz je tutaj

 

W loftowych wnętrzach często znajdziesz rdzawe dodatki, na przykład w formie zegarów, wazonów czy oświetlenia. Do tego odcienia wspaniale pasują turkusowe poduszki dekoracyjne. Odcinają się od rudawej barwy tworząc przyjemny dla oka efekt wizualny. Możesz postawić na gładkie, jednokolorowe rozwiązania lub pobawić się wzorami i zaprosić do pomieszczenia etniczne ozdobne poduszki z ciekawą strukturą.

 

Mental Ehter stawia na najwyższej jakości materiały. Poduszki dekoracyjne są szyte w Polsce ze starannością o najdrobniejszy szczegół. W loftowym stylu odnajdą się też tego typu dodatki w kolorze żółtym lub czerwonym, przełamujące ascetyczne otoczenie. Możesz też zostać w sferze tradycyjnego nurtu i wybrać biele, szarości, rudości, a nawet czerń. 

 

Pamiętaj, że nie musisz trzymać się sztywnych ram podczas urządzania wnętrz. Wybierz te elementy, które sprawiają, że będziesz z radością zasypiać i budzić się w miejscu, które kochasz. Odrzuć te, które nie do końca współgrają z twoim poczuciem estetyki. Mental Ether hołduje tej idei, więc swoje poduszki tworzy w różnych stylach, łącząc ponadczasowe, klasyczne desenie z nowoczesną formą. Masz ochotę wprowadzić do loftowego pomieszczenia dodatki etno? A może w okresie świątecznym nie masz ochoty na surowe ozdoby, tylko przytulne dodatki? Ogranicza cię tylko wyobraźnia i własny komfort.

Napisany przez
Więcej od Julia
Stedler
Meble kuchenne, meble łazienkowe, gabinety, garderoby, meble pokojowe, biblioteki to są meble,...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *