Jak wybrać najpiękniejsze dekoracje okienne?

Dekoracje okienne powinny nie tylko łączyć się estetycznie z resztą wnętrza, ale także zapewniać dostateczne oświetlenie. Za pomocą umiejętnie dobranych zasłon, firanek i dodatków możesz podkreślić zalety i ukryć mankamenty pomieszczenia.

Z tego artykułu dowiesz się:

– na co zwrócić uwagę wybierając dekoracje okienne?
– jakie są najciekawsze rodzaje dekoracji na okno?
– jak przyozdobić przestrzeń wokół okna?

Dekoracje okienne. Jak je wybrać?

Dekoracje okienne są często ostatnią rzeczą, o której myślimy, a przecież dodatki mają w rzeczywistości ogromne znaczenie. Nie tylko są w stanie zapewnić nam prywatność, ale mają też wpływ na wygląd całego mieszkania. Tak jak dżinsowa kurtka może sprawić, że sukienka koktajlowa stanie się swobodna, tak pełne drapowanie dodaje elegancji pomieszczeniu, podczas gdy proste, jasne rolety nadają mu porządku. Każdy szczegół może wpłynąć na atmosferę twojego domu. Wnętrze jest w pewnym stopniu odbiciem nas samych. Kilka sztuczek z akcesoriami do okien nada smaku i osobowości twojemu wnętrzu. Dobierając odpowiednie dekoracje na okno, zastanów się dobrze nad funkcją, jaką mają pełnić w danym pomieszczeniu.

 

Kiedy myślisz o obszarach, które mogą skorzystać na odrobinie stylizacji, łatwo przeoczyć okna i parapet. Zwykle są to miejsca, które albo pozostają puste, albo całkowicie gubią się w niepotrzebnym bałaganie. Przy odrobinie kreatywności możesz zmienić swoje okno w centralny punkt, na który zasługuje, tak by nadać dodatkowe znaczenie swojemu wnętrzu. Przy wyborze kieruj się dobrym gustem i trendami w modzie, a wtedy twój dom stanie się oazą piękna i komfortu. Przepiękne firany i zasłony czekają w sklepie internetowym marki Wisan, która proponuje klasyczne i nowoczesne dekoracje na każdą porę roku.

Firany i zasłony jako dopełnienie aranżacji wnętrza

Dekoracje okienne odpowiednio dopasowane do stylu i funkcji twojego mieszkania mogą je ocieplić lub nadać mu szykownego charakteru w zależności od tego, na co się zdecydujesz.

 

Jeśli zależy ci na odrobinie prywatności, ale nie chcesz całkiem zasłaniać swojego okna, zdecyduj się firany lub zasłony. Taki rodzaj dekoracji może nadać twojemu pomieszczeniu dodatkowej miękkości i kobiecości. 

 

Zwisają one zazwyczaj na drążku, który może być ukryty i gładki lub dekoracyjny i eksponowany, w zależności od sposobu ich zawieszenia. Zwykle są one wystarczająco długie, aby sięgać od góry okna do samej podłogi wtedy, kiedy chcesz je zasłonić. Czasami nawet tworzą pod nim kałużę, którą można dodatkowo przewiązać taśmą lub upiąć specjalnymi chwostami, aby wprowadzić do wnętrza nutkę elegancji. Użyj kolorowych zasłon, aby dodać do pomieszczenia kontrastu, lub wybierz ciekawy wzór tkaniny, aby ożywić przestrzeń. Nie masz jeszcze konkretnego pomysłu? Przygotuj filiżankę ulubionej herbaty i poświęć chwilę na zapoznanie się z ofertą marki Wisan. Na stronie internetowej czeka mnóstwo inspiracji w różnych stylach.

Wisan

Piękno i nastrój w Twoim domu

Dekoracje nie tylko na okno

Najprostszym sposobem na udekorowanie przestrzeni wokół okna jest dodanie roślinności. Nie każdy ma rękę do kwiatów, więc warto pomyśleć nad sztucznymi roślinami, dzięki którym stworzysz nietuzinkowe, autorskie kompozycje w designerskich wazonach. Zarówno kwiaty, jak i naczynia czekają w sklepie internetowym Wisan.

 

Spodobają ci się też świeczniki i figurki, które możesz postawić na parapecie. I pamiętaj o najważniejszym. Utrzymuj swoje okna w czystości, wewnątrz i na zewnątrz. Czyste okna sprawiają, że goście czują się mile widziani w twoim domu i powodują, że dekoracje okienne są widziane w całej okazałości.

 

Napisany przez
Więcej od Julia
Poznaj donice z włókna szklanego Cermax
Donice z włókna szklanego Cermax to propozycja wymagających użytkowników.
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *