Jak zrobić garderobę w pokoju?

jak-zrobić-garderobę-w-pokoju-wieszaki-z-ubraniami
Garderoba w pokoju to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, na które mogą sobie pozwolić nawet osoby niemające zbyt wiele wolnej przestrzeni w swoim domu. Jak to zrobić? 

Z tego artykułu dowiesz się:

Jak zrobić garderobę w pokoju i dlaczego jej potrzebujesz?

Jak zrobić garderobę w pokoju? Zanim do tego dojdziemy, porozmawiajmy o tym, jakie zalety ma to rozwiązanie. Pierwszą z nich jest wygoda i przestronność. Pozwala na uporządkowanie ubrań i ich właściwą segregację.

Kolejną jest oszczędność czasu — nie musimy chodzić po domu, aby odnaleźć ubrania, gdyż wszystko mamy w jednym miejscu. W garderobie znajduję się uprasowana odzież, dzięki czemu przygotowanie się na wyjście z domu zajmuje dosłownie chwilkę. Doceniają to w szczególności osoby zabiegane i zapracowane. Łatwiej jest im znaleźć niezbędne rzeczy. 

jak-zrobić-garderobę-w-pokoju-biała-z-ubraniami

Ponadto garderoba nadaje domowi niezwykłego komfortu oraz wprowadza do niego harmonię. Jeżeli nie wiesz jak zrobić garderobę, warto zlecić jej wykonanie profesjonalistom – odpowiedniej firmie, która zna się na rzeczy. Dzięki temu w pełni wykorzystają możliwości przestrzenne pomieszczenia, które do tego przeznaczysz.

Garderoba ukryta

jak-zrobić-garderobę-w-pokoju-ukryta-w-szafie

Gdzie można ukryć garderobę? Popularne są dwa rozwiązania:

  1. Garderobę można ukryć w dużej szafie, która nie potrzebuje oddzielnej przestrzeni w pokoju. Jest doskonałym pomysłem dla osób, które mają duży problem z wydzieleniem dodatkowego miejsca. Taka mini garderoba schowana w szafie powinna posiadać sporo półek, przegród, a także szuflad. Dzięki temu przechowywanie w niej będzie niesamowicie komfortowe i praktyczne. Dodatkowo dobrze jest w niej zamontować lustra na frontach. Dlaczego? Wizualnie powiększą przestrzeń pokoju – to taka podpowiedź dla tych, co wiedza jak zrobić garderobę.

  2.  Drugi z pomysłów na jej ukrycie to zasłonięcie jej okienną zasłoną. To pomysł przeznaczony do pomieszczeń, w których można wydzielić dla niej dodatkową strefę poprzez zawieszenie na karniszu przysufitowym zasłony. Oddzieli ona garderobę od pokoju dziennego. Takie rozwiązanie spodoba się wszystkim, którym ciężko utrzymać porządek wśród ubrań. Jeżeli wpadną do nich niespodziewani goście — wystarczy zaciągnąć kotarę, za którą bałagan zniknie. 
jak-zrobić-garderobę-w-pokoju-biała-garderoba

Zabudowana garderoba na wymiar

Garderoba wykonana na wymiar w zabudowie meblowej jest także bardzo popularna. Decydując się na nią, zyskujemy znakomite wykorzystanie wolnej przestrzeni małego pokoju. Pomyśl o garderobie na wymiar – to idealnie rozplanowany każdy metr pomieszczenia, które będzie doskonale dopasowane do naszych potrzeb. 


Ponadto zabudowana garderoba jest bardzo estetyczna i podkreśla gusta oraz upodobania jej właściciela. Jest idealnie wręcz dopasowana do niego i jego stylu, a przy tym praktyczna i oczywiście wygodna w użytkowaniu. 

Jak zrobić garderobę w pokoju o niewielkim metrażu? 

Tu genialnie sprawdzi się stojak z wieszakami. Jeśli mamy rzeczywiście małe pomieszczenie, to taka namiastka garderoby będzie idealna.  Co prawda taki stojak nie dorównuje prawdziwej garderobie, jednak jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, które pozwala na rozwieszenie wyprasowanych bluzek, koszul czy sukienek. Wieszak “na kółkach” sprawdzi się do powieszenia na nim ubrań, które są najczęściej używane. Dzięki temu będą zawsze pod ręką, a rano wystarczy je szybko zdjąć z wieszaka i to bez zaglądania do szafy. 

jak-zrobić-garderobę-w-pokoju-wieszaki-biała-garderoba-w-pokoju

Garderoba, jak widać może przybierać w małym pokoju różne oblicza. Jeżeli wiesz, jak zrobić garderobę, wszystko zależy od Twoich potrzeb i wolnej przestrzeni, jaką posiadasz. Należy jedynie pamiętać, by jej wykonanie zlecić profesjonalistom.

Napisany przez
Więcej od Ewelina Kopeć
Ekologiczne wnętrze w 4 krokach
Segregacja odpadów, kupowanie bio produktów, rezygnacja z samochodu na rzecz roweru –...
Czytaj więcej
0 replies on “Jak zrobić garderobę w pokoju?”