Jaki wózek dla dziecka jest najlepszy na spacer?

jaki wózek na spacer dwie kobiety

Jaki wózek dla dziecka jest najlepszy? To pytanie często pojawia się w głowach świeżo upieczonych rodziców. Chcemy przecież, aby nasz potomek miał wszystko, co najlepsze. Czy istnieje wózek idealny?

Z tego artykułu dowiesz się:

Do wyboru do koloru, czyli rodzaje wózków

jaki wózek na festiwalu

Narodziny dziecka to przełomowy moment w życiu każdego człowieka. Chcemy, aby miało ono wszystko to, co najlepsze. W tym momencie stajemy przed zadaniem, jaki wózek dla dziecka wybrać. Na rynku jest wiele różnych modeli, a wszystkie informacje mogą nam się ze sobą zmieszać. Jakie więc mamy rodzaje wózków?

Na pierwszy pojazd malucha powinniśmy postawić na wózek głęboki z gondolą. Niestety nie będziemy korzystać z niego latami. Przeznaczony on jest dla dzieci w wieku do 6-8 miesięcy.

Do jednych na najpopularniejszych wózków należą wózki wielofunkcyjne. Czym to tak właściwie jest? Jest to tzw. 2 w 1, czyli zestaw wózków głębokich i spacerowych. Bardzo często występuje on także w zestawie z fotelikiem samochodowym. Rozwiązanie to jest na pewno najkorzystniejsze finansowo, gdyż to rozwiązanie posłuży nam przez nawet 2 lata.

zobacz-katalog

Rodzice bardzo często decydują się także na wózek fotelikiem samochodowym. Jest to jedno z rozwiązań, z którego dziecko skorzysta najdłużej. Zazwyczaj ma ono udźwig do 13 kg. Niestety wadą tego wózka jest wygoda malucha. Sprawdzi się on jedynie na krótkie dystanse.

Wózek „rok po roku” to szczególne rozwiązanie. Sięgają po nie rodzice, które mają na pokładzie już jednego malucha. Jest to po prostu wózek dla rodzeństwa. Wiele modeli wyposażone jest w specjalny stelaż, na którym poruszać się może starszy brat lub siostra nawet w wieku 5 lat.

W poszukiwaniu wózka - jaki wózek dla dziecka jest najlepszy?

jaki wózek w galerii z kobietą w niebieskim swetrze

Znamy już modele wózków dostępnych na rynku, no ale co dalej? Przecież każda firma proponuje coś innego, a za cenę wózka można by kupić samochód. Nie chcemy wobec tego kupić czegoś, co zaraz trzeba będzie wymieniać. Jaki wózek dla dziecka będzie najlepszy?

Przy zakupie powinniśmy skupić się przede wszystkim na tym, jak wygląda gondola. Powinna być ona przestronna, tak aby maluch ubrany w ciepły kombinezon miał wygodnie, gdy przykryjemy go kocykiem lub śpiworkiem. Zbyt wąska gondola powodować może dyskomfort.

Ważna jest także dobra amortyzacja. Na rynku dostępne są wózki ze sprężynową lub konstrukcyjną amortyzacją. Najważniejsze jest, aby minimalizowała ona drgania występujące podczas długich spacerów, szczególnie na złej drodze.

To, z jakiej tkaniny wykonany jest wózek, nie jest kluczowe dla malucha, jednak może okazać się bardzo pomocne dla rodziców. Wózki się brudzą i to jest normalne, dlatego dobrze byłoby, gdyby tkanina była łatwa w czyszczeniu.

zobacz-katalog

Hamulce w samochodzie muszą być niezawodne. Tak samo jest w przypadku pojazdu naszego dziecka. Koniecznie sprawdź, czy hamulec bezpieczeństwa blokuje oba koła i czy jest odporny na ruch.

Kolejnym elementem ułatwiający życie z nowym członkiem rodziny jest konstrukcja wózka. Ciężki wózek się po prostu źle prowadzi i może zniechęcać do spacerów, które są bardzo ważne dla rozwoju noworodka. Warto jest więc postawić na aluminiowy stelaż. Jest on nie tylko lekki, ale także odporny na korozję.

Koła mają znaczenie

jaki wózek do biegania

Stojąc przed wyborem, jaki wózek dla dziecka wybrać, zapominiamy bardzo często o kołach. Wózek ma być niedrogi i lekki. Jednak koła to główny element amortyzujący nierówności na drodze. My, dorośli narzekamy bardzo często na dziurawe drogi, gdyż jest to po prostu nieprzyjemne. Małe dzieci nie umieją wyrazić tego, co im się nie podoba. Nie rozumieją, dlaczego ciągle trzęsie im się wózek, a spacer może okazać się traumą.

Najlepszym rodzajem kół są koła pompowane (gumowe), które zapewniają świetną amortyzację. Wobec tego sprawdzają się one nawet podczas trudnych warunków atmosferycznych. Niestety, jak wszystko mają też swoje wady. Są one dość ciężkie i wymagają regularnego pompowania. O innych rodzajach kół, ich wadach i zaletach przeczytasz w artykule: Wózek spacerowy terenowy – wybieramy najlepszy, z którego sama wyniosłam wiele istotnych informacji.

Jaki wózek dla dziecka jest najlepszy? Jest to trudne pytane i każdy z rodziców powinien wybrać ten, który uważa za słuszny. Warto jednak pamiętać, że najlepszy pojazd dla malucha, to ten, w którym on będzie się czuł dobrze. Nie warto oszczędzać na czymś, w czym dziecko ma się czuć dobrze. Źle dobrany wózek może sprawić, że spacery będą trudne.

Napisany przez
Więcej od HomeandLife
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *