Jedno urządzenie niejedną ma funkcję… Testujemy wirówkę do sałaty

guzzini-01-homeandlife
Przygotowywanie posiłków dla mnie to bardzo przyjemna praca. Ale nie zawsze tak było...

Zaczęłam szukać nowinek technicznych i nowych urządzeń w kuchni. Moim ostatnim odkryciem jest wirówka do sałaty z Guzzini. Pomaga mi ona nie tylko w przygotowywaniu sałatek. Elegancka szklana miska doskonale dopełnia design stołu.

guzzini-02-homeandlife

Poszukiwania pomocnika

W swojej kuchni cenię przede wszystkim funkcjonalność. Lubię otaczać się w niej praktycznymi przedmiotami, które ułatwiają codzienne przygotowanie posiłków. Dlatego wybieram takie urządzenia, jakie pozwalają mi zaoszczędzić czas na stanie “przy garnkach” 🙂

Prowadząc zdrowy tryb życia nie wyobrażam sobie diety bez warzyw. Szukałam więc urządzenia, które ułatwi mi przygotowanie surówek i pomoże w przechowaniu warzyw i owoców w lodówce. Tak natrafiłam na wirówkę do sałaty Spin&Store.

guzzini-03-homeandlife

Wirówka – umyje, osuszy, przechowa

Sałata to w mojej kuchni niezbędny dodatek do wielu surówek i kanapek. Niestety jej mycie pod bieżącą wodą nie jest ekologiczne, a suszenie zajmowało mi dużo czasu. Dlatego wybór wirówki okazał się strzałem w dziesiątkę! Przy jej pomocy mogę osuszyć też inne składniki sałatki, takie jak szczypiorek czy natka pietruszki.


wirówka

Wirówka do sałaty

Urządzenie, które przyda się w Twojej kuchni znajdziesz…


Wybierając kolejne urządzenia do mojej kuchni, niestety tracę w niej coraz więcej wolnej przestrzeni. Dlatego liczy się dla mnie, by jeden sprzęt posiadał wiele funkcji. Tak, aby nie zajmował miejsca bezużytecznie od jednego przygotowania z jego pomocą posiłku do kolejnego użycia. Spodobało mi się, że wirówkę Guzzini poza osuszaniem warzyw, mogę wykorzystać jako pojemnik do przechowywania warzyw w lodówce. Używam jej także do rozmrażania żywności. Dzięki temu jedno urządzenie cały czas ma jakieś zadanie w mojej kuchni 🙂

guzzini-04-homeandlife

Designerski wygląd na stole

Tak jak wspomniałam wcześniej, lubię, gdy jedno urządzenie w kuchni przydaje mi się do wielu prac. Podoba mi się, to, że wirówka, jaką mam w swojej kuchni ma tak elegancki design. Mogę przygotowując sałatkę najpierw osuszyć w wirówce składniki, a następnie wrzucić je do szklanej podstawy. Sałatka podana w ten sposób bardzo fajnie komponuje się z resztą zastawy stołowej.

guzzini-06-homeandlife

Jeśli tak jak mi, spodobało Ci się to urządzenie, znajdziesz je TUTAJ.

A gdybyś zastanawiał się, jaki stół do kuchni wybrać, oto nasza podpowiedź: Stół dla całej rodziny – sprawdzamy, który wybrać!

Napisany przez
Więcej od HomeandLife
Jak wyczyścić przypalony garnek?
Jak wyczyścić przypalony garnek? Cennych rad możemy naleźć wiele, jednak nie wszystkie...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *