Jedno urządzenie niejedną ma funkcję… Testujemy wirówkę do sałaty

guzzini-01-homeandlife
Przygotowywanie posiłków dla mnie to bardzo przyjemna praca. Ale nie zawsze tak było...

Zaczęłam szukać nowinek technicznych i nowych urządzeń w kuchni. Moim ostatnim odkryciem jest wirówka do sałaty z Guzzini. Pomaga mi ona nie tylko w przygotowywaniu sałatek. Elegancka szklana miska doskonale dopełnia design stołu.

guzzini-02-homeandlife

Poszukiwania pomocnika

W swojej kuchni cenię przede wszystkim funkcjonalność. Lubię otaczać się w niej praktycznymi przedmiotami, które ułatwiają codzienne przygotowanie posiłków. Dlatego wybieram takie urządzenia, jakie pozwalają mi zaoszczędzić czas na stanie “przy garnkach” 🙂

Prowadząc zdrowy tryb życia nie wyobrażam sobie diety bez warzyw. Szukałam więc urządzenia, które ułatwi mi przygotowanie surówek i pomoże w przechowaniu warzyw i owoców w lodówce. Tak natrafiłam na wirówkę do sałaty Spin&Store.

guzzini-03-homeandlife

Wirówka – umyje, osuszy, przechowa

Sałata to w mojej kuchni niezbędny dodatek do wielu surówek i kanapek. Niestety jej mycie pod bieżącą wodą nie jest ekologiczne, a suszenie zajmowało mi dużo czasu. Dlatego wybór wirówki okazał się strzałem w dziesiątkę! Przy jej pomocy mogę osuszyć też inne składniki sałatki, takie jak szczypiorek czy natka pietruszki.


wirówka

Wirówka do sałaty

Urządzenie, które przyda się w Twojej kuchni znajdziesz…


Wybierając kolejne urządzenia do mojej kuchni, niestety tracę w niej coraz więcej wolnej przestrzeni. Dlatego liczy się dla mnie, by jeden sprzęt posiadał wiele funkcji. Tak, aby nie zajmował miejsca bezużytecznie od jednego przygotowania z jego pomocą posiłku do kolejnego użycia. Spodobało mi się, że wirówkę Guzzini poza osuszaniem warzyw, mogę wykorzystać jako pojemnik do przechowywania warzyw w lodówce. Używam jej także do rozmrażania żywności. Dzięki temu jedno urządzenie cały czas ma jakieś zadanie w mojej kuchni 🙂

guzzini-04-homeandlife

Designerski wygląd na stole

Tak jak wspomniałam wcześniej, lubię, gdy jedno urządzenie w kuchni przydaje mi się do wielu prac. Podoba mi się, to, że wirówka, jaką mam w swojej kuchni ma tak elegancki design. Mogę przygotowując sałatkę najpierw osuszyć w wirówce składniki, a następnie wrzucić je do szklanej podstawy. Sałatka podana w ten sposób bardzo fajnie komponuje się z resztą zastawy stołowej.

guzzini-06-homeandlife

Jeśli tak jak mi, spodobało Ci się to urządzenie, znajdziesz je TUTAJ.

A gdybyś zastanawiał się, jaki stół do kuchni wybrać, oto nasza podpowiedź: Stół dla całej rodziny – sprawdzamy, który wybrać!

Napisany przez
Więcej od HomeandLife
Prawdziwe łóżko kontynentalne, czyli jak uzyskać wysoką jakość snu
Czy na pewno wiesz, jak wybrać dobrej jakości łóżko kontynentalne? Nie daj...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *