Kamień naturalny – jak zaprosić go do wnętrza?

Zastanawiasz się, czy twój dom mógłby wyglądać bardziej nowocześnie i ekskluzywnie, jednocześnie nie tracąc ciepłego klimatu? Świetnym pomysłem jest zastosowanie we wnętrzach kamienia naturalnego. Obecnie jest do wyboru tyle odmian w różnych barwach, że bez problemu znajdziesz rozwiązanie dostosowane do twoich potrzeb.

Eksperci z firmy Marmur Dulemba podpowiadają, w które elementy wykończenia i wyposażenia z kamienia naturalnego warto zainwestować. A mądrze jest ich posłuchać, bo to osoby z długoletnim doświadczeniem na rynku. 

 

 

Z tego artykułu dowiesz się:
– jakie schody wprowadzą do wnętrza niezwykły klimat?
– czy warto wybrać posadzkę z kamienia naturalnego?
– jak urządzić nowoczesną łazienkę?

Schody do nieba

Bardzo modnym rozwiązaniem jest montaż schodów z granitu i marmuru. Te materiały są kwintesencją ponadczasowego piękna i wieloletniej trwałości. Profesjonaliści z firmy Marmur Dulemba przekonują, że równie dobrze sprawdzą się trawertyn oraz kwarcyt. Wszystkie te propozycje odznaczają się wyjątkową solidnością i, nie ma co ukrywać, wprowadzają do wnętrz pałacowy sznyt. Schody z naturalnego kamienia łączą w sobie funkcjonalność oraz jedyny w swoim rodzaju design, którego nie da się podrobić.

Patrz pod nogi

Szczególnie wówczas, kiedy posadzka w twoim domu również jest wykonana z kamienia naturalnego. Gdzie będzie wyglądać najlepiej? Postaw na korytarz, przedpokój, kuchnię lub łazienkę. Ale, co ciekawe, coraz częściej można ją spotkać również w salonie. Niebanalny wygląd zapewnią wspomniane już: marmur, granit, trawertyn i kwarcyt.

 

Weź pod uwagę, że trwałość i odporność każdego z tych materiałów zagwarantują tobie i reszcie domowników spokój związany z wieloletnim użytkowaniem posadzki. To pewna inwestycja, bo architekci i projektanci kochają się w kamieniu od lat i nic nie wskazuje na to, by ten trend miał odejść w niepamięć. Wręcz przeciwnie – fani ekskluzywnych wnętrz zapewne zaproszą go również do innych domowych pomieszczeń.

Marmur Dulebma

Kamieniarstwo budowlane

Łazienka jak ze snów

Długie, chłodne wieczory sprzyjają gorącym kąpielom w wannie pełnej pachnącej piany. Kamień naturalny, zastosowany jako wyjątkowe wykończenie łazienki, to świetne rozwiązanie. Materiał jest odporny na wysokie oraz niskie temperatury, a przy tym prezentuje się niezwykle efektownie. Nawet po wielu latach nie powinien ulec żadnych uszkodzeniom czy pęknięciom.

 

Którego kamienia użyć? Postaw na marmur, kwarcyt, trawertyn lub piaskowiec. Warto przejrzeć realizacje firmy Marmur Dulemba i zainspirować się tak, by w efekcie piękna łazienka cieszyła oczy przez długie lata.

Napisany przez
Więcej od Julia
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *