Kikam

kikam-pilki

Kikam – nasze piłki do ćwiczeń

Zdrowy kręgosłup i wypoczynek to dziś marzenie każdego z nas. Dzięki Naszym piłką, którym nadajemy indywidualny charakter, będziesz zawsze korzystać w pracy za biurkiem czy oglądając telewizję. Ćwicząc z dzieckiem lub samemu. Niepowtarzalny design naszych produktów sprawi, że nasze produkty będą wywoływać uśmiech satysfakcji, że w każdym momencie możesz dbać o swoje zdrowie i nie martwić się, że psuje wygląd Twojego pomieszczenia. Kikam używa wyłącznie wysokiej jakości materiałów pokrywających piłkę, takich jak gruba tkanina poliestrowa lub tkanina poliestrowa pokryta skórą. Szwy są podwójnie szyte z mocnymi przędami poliestrowymi, co gwarantuje bezpieczne i długotrwałe użytkowanie.

Kikam – czyli piłki fitness dla kobiet w ciąży

Piłki do ćwiczeń są idealne w celu złagodzenia dolegliwości odczuwalnych podczas ciąży. Zapewniają one miękkie i wygodne miejsce do siedzenia i zmuszają cię do siedzenia, przyjmując odpowiednią postawę. W przeciwnym razie mogłabyś nie utrzymać równowagi. Siedząc na piłce, wzmacniasz mięśnie bez konieczności ich dużego wysiłku. Ponadto warto wiedzieć, że jednym z największych problemów kobiet ciężarnych jest trudność w utrzymaniu odpowiedniej pozycji w związku z gwałtownym wzrostem wagi. Powiększający się brzuszek wymusza u kobiet przyjmowanie innych pozycji niż ta z wyprostowanymi plecami i kolanami zgiętymi w kąt prosty. Piłka fitness to dobre rozwiązanie, gdyż na niej możesz w wygodny sposób usiąść, przyjmując odpowiednią pozycję ciała. Ta metoda umożliwia wzmocnienie mięśni kręgosłupa, dzięki czemu twoje ciało samo będzie utrzymywać prostą pozycję. Ponadto znacznie ograniczysz podatność kręgosłupa na dolegliwości bólowe czy nawet rwę kulszową.

Kikam – czyli piłki fitness dla uczniów

W jaki sposób siedzenie na piłce pomaga dzieciom z nadaktywnością psychoruchową? Od dawna opracowywane są systemy ćwiczeń na piłkach w celu wzmocnienia poszczególnych mięśni, poprawy kondycji, czy zrzucenia zbędnych kilogramów. Z kolei piłki do siedzenia to sposób na wzmocnienie mięśni tułowia i poprawę postawy siedzącej. Z czasem terapeuci zaczęli rekomendować je nauczycielom do wykorzystania w klasie, jako szczególnie pomocne dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W 2003 roku zostało opublikowane badanie, które stwierdziło, że u uczniów z ADHD siedzących na piłce w ramach terapii, stwierdzono poprawę zachowania. A mianowicie byli oni w stanie usiedzieć dłużej w jednym miejscu, a nawet skupić się. Kolejne badania tylko potwierdziły tę tezę. Możliwość aktywnego siedzenie na piłce sprawia, że uczniowie stają się bardziej uważni i mogą spalić nadmiar energii. Na przykład dzieciom z ADHD ruch rzeczywiście pozwala się skoncentrować. Dlatego siedzenie na piłce w szkole jest dla nich niezwykle pomocne. Podczas takiego siedzenia, w celu utrzymania równowagi ciało instynktownie i stale angażuje podstawowe grupy mięśni. Wymagany jest ciągły ruch, który pomaga dzieciom się skupić.

kikam-pilka-brazowo-rozowa
kikam-pilka-niebieska
kikam-pilka-rozowa
kikam-pilka-brazowa