Kominek elektryczny — dlaczego warto go mieć?

kominek elektryczny w salonie

Kominek elektryczny to zyskująca na popularności alternatywa dla tradycyjnych palenisk. Zobacz jakie zalety niesie za sobą posiadanie kominka elektrycznego i dlaczego warto go mieć.

Z tego artykułu dowiesz się:

Poznaj kominek elektryczny

kominek elektryczny w salonie odobiony gałęziami

Kominek elektryczny to łudząco podobny do zwykłego kominka element dekoracji naszego domu lub mieszkania. To, co go wyróżnia to niesamowita wygoda, czyli brak drewna, ognia i popiołu. Jak sama nazwa na to wskazuje, kominek elektryczny zasilany jest za pomocą prądu. Skąd więc bierze się tak łudzące podobieństwo do tradycyjnego paleniska? We wnętrzu kominka elektrycznego wyświetla się obraz palącego się drewna. W przypadku kominków z funkcją 3D obraz jest jeszcze bardziej realistyczny.

zobacz-katalog

Pracę kominka regulować można na wiele różnych sposobów. Za pomocą pilota lub z poziomu samego urządzenia możemy dostosować wielkość oraz kolor płomienia, a w niektórych przypadkach nawet dźwięk i emisję ciepła do pomieszczenia. Jeśli chcesz poznać rodzaje i funkcje kominków elektrycznych, zachęcam do przeczytania artykułu: “Czy warto mieć …”, który dokładnie przedstawia różnice między poszczególnymi rodzajami kominków.

Kominek elektryczny – przyjrzyjmy się jego plusom

kominek elektryczny w białej zabudowie

Zdecydowanie największą zaletą kominków elektrycznych jest ich bezpieczeństwo. Ze względu na fakt, iż nie produkują one ani dymu, ani popiołu, ani dwutlenku węgla, nie stwarzają zagrożenia, jakie może mieć miejsce w przypadku kominków tradycyjnych takich jak pożary i zaczadzenia. Brak paliwa wiąże się także z kolejną zaletą, jakim jest komfort użytkowania. Zbędne jest tutaj ciągle uzupełnianie paliwa i czyszczenia kominka z sadzy.

Wszystko to składa się na kolejny plus, który dla wielu jest niezmiernie istotny. Pomieszczenie, w którym będzie stał kominek, nie potrzebuje specjalnych przewodów wentylacyjnych, a wystarczy jednie otwarcie okna od czasu do czasu. Dlaczego to taki duży plus? Kominek elektryczny, przeciwnie do tradycyjnego paleniska może stanąć dosłownie wszędzie, bez względu na to, czy jest to dom, mieszkanie w bloku, a nawet lokal usługowy.

Biorąc pod lupę wszystkie zalety kominków elektrycznych, nie możemy zapomnieć o walorach dekoracyjnych. Ze względu na rosnącą popularność, na rynku dostępna jest skarbnica różnorodnych modeli kominków. Nie będzie więc problemem to, aby dopasować kominek do stylu mieszkania, gdyż sprawdzi się on dosłownie wszędzie. Będzie on nie tylko dodawał przytulności pomieszczenia, ale także dodawał elegancji i prestiżu.

Kominek elektryczny, a tradycyjny

kominek elektryczny na murowanej białej ścianie

Mówi się, że jeśli kominek to tylko tradycyjny. Panuje teoria przemawiająca o tym, że kominek elektryczny nie jest w stanie zastąpić nam zwykłego paleniska, gdyż nigdy nie odda tego ciepła, zapachu i przede wszystkim wyglądu. Jest to jednak błędna teoria. Dlaczego? Dzisiejsze wynalazki przestały już kogokolwiek zadziwiać. W świecie telefonów i komputerów, elektryczny kominek na nikim nie robi wrażenia. Specjalne oprogramowanie pozwala nam na sterowanie jasnością i wysokością płomienia, a nawet mocą grzewczą. W kwestii zapachu także kominek elektryczny nie musi różnić się niczym od tradycyjnego. Za pomocą specjalnych wosków, które topią się pod wpływem ciepła, uzyskujemy przyjemny zapach palonego drewna oddający naturalność.

zobacz-katalog

Dlaczego warto mieć kominek elektryczny? Odpowiedź jest prosta. Postawmy na bezpieczeństwo w naszych domach. Kominek elektryczny to nie tylko alternatywa dla tradycyjnych palenisk w miejscach, w których nie możemy sobie na nie pozwolić, ale także ogromna wygoda i łatwość użytkowania.

Napisany przez
Więcej od HomeandLife
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *