Kwiaty, krzewy i drzewa – które warto zaprosić do ogrodu?

Kwiaty, krzewy i drzewa to nieodłączne elementy ogrodu, które wprowadzają do przestrzeni wiele piękna i życia. W ogrodzie można znaleźć wiele różnych gatunków roślin, które w zależności od sezonu, klimatu i warunków glebowych, mogą pięknie kwitnąć, tworzyć cienistą alejkę lub pełnić funkcję naturalnej ściany. W tym artykule przedstawię kilka ciekawych propozycji kwiatów, krzewów i drzew, które warto zwrócić uwagę przy urządzaniu ogrodu. Wszystkie są dostępne w sklepie internetowym Future Gardens.

Z tego artykułu dowiesz się:

– jakie kwiaty efektownie ozdobią ogród?
– które krzewy wyczarują w nim wyjątkową atmosferę?
– czy posadzenie drzew w ogrodzie to dobry pomysł?

Kwiaty w ogrodzie - które wybrać?

Kwiaty są nierozerwalnie związane z ogrodem i dodają mu koloru oraz uroku. Jednym z najbardziej klasycznych i popularnych kwiatów jest róża. Róże występują w wielu kolorach i odmianach, co pozwala na wybór roślin, które będą pasowały do indywidualnego stylu ogrodu. Warto je sadzić w miejscach słonecznych, aby kwitły obficie i zdrowo. Inną ciekawą propozycją kwiatów są hortensje. 

 

Ich duże kwiatostany w kolorze białym, różowym, fioletowym lub niebieskim przyciągają uwagę i dodają przestrzeni romantycznego nastroju. Hortensje lubią wilgotne gleby i półcień, więc warto wybrać dla nich odpowiednie miejsce w ogrodzie. Polecane przeze mnie kwiaty czekają oczywiście w ofercie Future Gardens. Możesz liczyć na fachowe doradztwo w kwestii ich pielęgnacji. Dzięki temu ich naturalne piękno będzie przez długi czas cieszyć twoje oczy.

Krzewy do ogrodu, którym się nie oprzesz

Krzewy to także ważny element ogrodu, który może pełnić różne funkcje. Jednym z ciekawszych krzewów są derenie. To rośliny, które w okresie wiosennym pokrywają się białymi lub różowymi kwiatami, a w okresie jesienno-zimowym tworzą piękne czerwone owoce. Lubią gleby próchniczne, półcień lub słońce i regularne podlewanie. 

 

Innym interesującym krzewem jest jałowiec płożący. Tworzy niskie, matowe dywany, dzięki czemu nadaje się na przykład do nasadzeń wzdłuż ścieżek. Lubi słońce i suche gleby. Te oraz inne krzewy kupisz w sklepie internetowym Future Gardens. Bogaty asortyment jest uzależniający, więc uważaj 😉 Nie raz zdarzyło mi się spędzić nawet kilka godzin na przeczesywaniu strony w poszukiwaniu oryginalnych roślin 🙂 

Future Gardens

Internetowy sklep ogrodniczy

Drzewo do ogrodu od Future Gardens

Drzewa w ogrodzie to nie tylko ozdoba, ale także cień i schronienie dla zwierząt. Jednym z piękniejszych drzew jest magnolia, która w okresie wiosennym obficie kwitnie dużymi, pachnącymi kwiatami. Magnolie lubią miejsca słoneczne lub lekki półcień i gleby żyzne. Innym interesującym drzewem jest klon. Pięknie się prezentuje w różnych porach roku – wiosną tworzy kolorowe kwiaty, latem cienisty chłód, a jesienią złote liście.

 

Przedstawione przeze mnie propozycje to tylko kropla w morzu 🙂 Future Gardens oferuje znacznie więcej rozmaitych roślin – od popularnych w Polsce pozycji, po egzotyczne gatunki. Zerknij też na dekoracje i akcesoria. Każdy pasjonat ogrodnictwa powinien być wyposażony w narzędzia, nawóz czy urządzenia zapewniające sprawną i skuteczną pielęgnację. Teraz jest czas na twój ogród – spraw, by stał się dla ciebie najpiękniejszym miejscem na ziemi.

 

Napisany przez
Więcej od Julia
Jak urządzić niewielki pokój dla dziecka?
Mały pokój dziecięcy można zaaranżować tak, by znalazło się w nim miejsce...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *