Lamele ścienne, czyli jak stworzyć designerskie wnętrze?

Lamele ścienne mogą być świetnym elementem wystroju twojego mieszkania. Są nie tylko praktyczne, ale również służą jako ciekawe dekoracje. Potrafią stworzyć eleganckie i stylowe wykończenie każdej powierzchni w domu, niezależnie od tego, czy są montowane na ścianie, czy na suficie. O ich właściwościach opowiem ci razem z zaprzyjaźnionym sklepem internetowym Liderwood, w którym możesz je kupić.

Z tego artykułu dowiesz się:

– czym są lamele ścienne?
– gdzie zastosować lamele?
– dlaczego warto udekorować nimi wnętrze?

Lamele ścienne, czyli… co?

Lamele ścienne, kiedyś kojarzone z klasyczną boazerią, obecnie są popularnym elementem dekoracyjnym w mieszkaniach urządzonych w stylu nowoczesnym. Ich główną zaletą jest stylowy design i prosty montaż. Same lamele składają się z dwóch elementów: listwy montażowej, którą montuje się bezpośrednio do ściany lub sufitu za pomocą kleju, lub wkrętów oraz profilu panelu lamelowego pokrytego okleiną, który montuje się na listwie montażowej. Ten rodzaj wykończenia nadaje pomieszczeniu efekt przestrzenności i głębi, a także może ci posłużyć przez lata. 

 

Tworzy przytulną i estetyczną przestrzeń. Cienkie i praktyczne lamele ścienne mogą być pomalowane na dowolny kolor, tworząc efekt antycznego drewna lub gładkość nowoczesnych paneli. Dzięki temu produkt może być stosowany w różnych rozwiązaniach wnętrzarskich. Ciekawe propozycje czekają w sklepie internetowym Liderwood, który oferuje lamele w odcieniu dębu, orzecha, kasztana i innych atrakcyjnych barwach.

Gdzie zamontować lamele ścienne?

Lamele ozdobne idealnie łączą się z niemal każdym wnętrzem. Doskonale komponują się z betonem architektonicznym, kamieniem naturalnym czy drewnem. Idealnie wpisują się w nowoczesne aranżacje, przełamując surowość industrialnych czy skandynawskich trendów. Pięknie wyeksponowana na każdej listwie struktura drewna doskonale komponuje się z klasycznym wystrojem. Jednocześnie podkreśla jego niepowtarzalny charakter.

 

Zastosowanie kontrastowych kolorów lameli również może być dobrym rozwiązaniem. Świetnie wyeksponuje wybrane przez nas powierzchnie. Lamele ścienne znajdują szerokie zastosowanie w sypialniach i salonach, przestrzeniach handlowych, biurach i wystawach. Jeśli chcesz wprowadzić współczesny styl do sypialni gościnnej lub stworzyć wyrafinowaną ścianę dekoracyjną w jadalni, ściana z drewnianych listew będzie dość łatwym, tanim i skutecznym rozwiązaniem.

 

Liderwood proponuje między innymi lamele akustyczne. Dzięki swoim właściwościom dźwiękochłonnym znajdują zastosowanie również w pomieszczeniach, w których akustyka odgrywa kluczową rolę – w sypialniach, kinach domowych, studiach i salach konferencyjnych. Lamele można zastosować nie tylko na ścianach – sprawdzą się również jako element ścianek działowych czy na sufitach lub meblach. Powszechnie stosuje się je nawet jako drobne elementy dekoracyjne, np. zamiast obrazów lub tworzenia różnych wzorów z krótkich kawałków lameli na ścianach. 

Liderwood

Lamele ścienne

Lamele ścienne? Jestem na tak!

Lamele ścienne to genialny sposób na podkreślenie charakteru każdego wnętrza. Dzięki swojej pionowej formie optycznie powiększają przestrzeń, nadając jej niepowtarzalnego charakteru. Ponadto pozytywnie wpływają na akustykę dzięki swoim właściwościom dźwiękochłonnym. Ściany wykończone lamelami ocieplają wnętrze, a ich montaż nie wymaga dużego wysiłku. Mamy natomiast gwarancję, że osiągnięty po zakończonej pracy efekt będzie zapierał dech w piersiach! 

 

Wysoki walor estetyczny lameli ściennych sprawia, że często wybierane są jako wykończenie ścian w takich wnętrzach jak salon czy sypialnia. Warto jednak zauważyć, że stylowy wygląd idzie w parze z ich funkcjonalnością. Wykonanie zazwyczaj z dobrej jakości drewna sprawia, że można nimi również wykańczać pomieszczenia gospodarcze w domu. Dzięki lamelom twoja kuchnia lub łazienka nabiorą niezwykłego designu! Już teraz odwiedź stronę www.liderwood.pl i wybierz rozwiązania, które wpisują w twoją autorską wizję idealnego wnętrza.

 

Napisany przez
Więcej od Julia
Avaldi
Nasza firma oferuje klientom kompleksowe usługi z zakresu dekoracji okien.
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *