Listwy przypodłogowe białe – dlaczego warto je wybrać?

Z tego artykułu dowiesz się:

Białe listwy przypodłogowe od Decorline są najczęściej wybieranymi do posadzek. Osobiście, też się na nie zdecydowałam i jestem bardzo zadowolona. Dlaczego? Jakie funkcje pełnią? Z jakich materiałów produkowane są listwy przypodłogowe? Oraz jakie mają zalety?

Jakie funkcje pełnią listwy przypodłogowe? 

łazienka w białym kolorze

Listwy przypodłogowe to, jak wcześniej napisałam, zwieńczeniem posadzek wykończonych panelami, wykładziną, parkietem, etc. Nadają estetyki, mają wpływ na styl wnętrza. Ważne, by listwa współgrała kolorem z pozostałymi elementami, jak drzwi, framugi okien. Tworząc w ten sposób stylową jedność.

Oprócz estetyczności listwy pełnią także rolę praktyczną – są ochroną łączeń między ścianą a posadzką. W ten sposób chronią narożna od uszkodzeń. Zakrywają dylatacje w podłodze, ukrywają kable i osłaniają wszelkie mankamenty. Bronią od zabrudzeń i przedostawania się kurzu. Co jest niezwykle ważne dla mnie i każdej pani domu. Łatwiej jest utrzymać czystość w pomieszczeniu. 


pomalowane na beżowo listwy w kuchni

Listwy przypodłogowe,

czyli idealne wykończenie


Z jakich materiałów są wykonywane? 

białe listwy przypodłogowe

Wyróżnia się:

  1. Listwy przypodłogowe drewniane. Ponadczasowe, pasujące do wnętrz w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Można je przemalować na dowolny kolor, odświeżyć, odnowić oraz dopasować barwą do ściany czy podłogi.
  2. Listwy MDF, które mogą być są polakierowane bądź oklejone. Dostępne w różnych kolorach, aczkolwiek najbardziej popularne są białe listwy przypodłogowe, powiększające optycznie pomieszczenie. Pasują do ciemnych ścian i tapet z wzorami. Nadają się do wnętrz w stylu angielskim i nowoczesnym.
  3. Listwy PCV używane najczęściej do podłóg z drewna lub paneli. Estetyczne i praktyczne, ponadto bardzo elastyczne. Łatwe w montażu i demontażu. Dostępne są modele z kanalikiem na kable, dzięki czemu można je ukryć pod ścianą.
  4. Listwy podłogowe z polistyrenu, czyli styropianowe. Twarde, odporne na uszkodzenia. Dostępne w kolorze białym. Można je dowolnie pomalować, gdy zajdzie taka potrzeba. 

Białe listwy przypodłogowe – zalety, czyli dlaczego je wybrałam

białe listwy pomalowane na seledynowo

Białe listwy mają neutralny kolor, wpasowują do wielu rodzajów podłoży, począwszy od drewna, przez panele, na wykładzinach kończąc. Świetnie pasują do minimalistycznego i kontrastowego wnętrza. Nadają atrakcyjności i niesamowitego designu na tle ciemniejszych ścian. Estetyczne potrafią schować wszelkie kable w mieszkaniu, co bardzo mi się podoba.


białe listwy pomalowane na seledynowo

Zaszalej z kolorem!

Wybierz ulubiony odcień farby, a listwy


W razie potrzeby można je pomalować na dowolnie wybrany kolor. To niewątpliwie jedna z największych zalet. Dostępne są w różnych wysokościach, dzięki czemu można je dobrać pod siebie. Białe listwy możesz położyć wszędzie, z czego też skorzystałam. Pasują do salonu, łazienki i kuchni. Aczkolwiek, Ty na pewno masz już swój pomysł na własną unikatową kompozycję.

Pełną ofertę odnajdziesz na stronie DecorLine, czekają tam na Ciebie również materiały montażowe i sztukateria elewacyjna.

Twoje wnętrze dopełni odpowiednie oświetlenie, o którym pisałam TUTAJ. Mam nadzieję, że moje artykuły pomogą Ci urządzić wymarzony dom. 🙂

Napisany przez
Więcej od Ewelina Kopeć
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *