Mała architektura — dlaczego jest ważna?

Mała architektura to ważny element przestrzeni. Wygodne i estetyczne ławki, dostępność stojaków rowerowych czy urocze donice z bujną roślinnością powodują, że w mieście czujemy się jak w domu. Zaopiekowani, ugoszczeni, bezpieczni.

Z tego artykułu dowiesz się:

– jakie elementy małej architektury doceniają mieszkańcy i turyści?
– czy mała architektura wpływa na bezpieczeństwo?
– czy miasto może mieć swój styl?

Miejski design i komfort

Spacerujesz promenadą i podziwiasz przepiękne widoki. Masz ochotę przejść się jeszcze kawałek, ale przypominasz sobie, że w plecaku czeka termos z kawą i twój ulubiony baton z dużą ilością orzechów. Chcesz więc usiąść na ławce, której… nie ma w pobliżu. Korzystasz więc z betonowego murka, a po zjedzeniu przekąski szukasz kosza na śmieci, którego… brakuje w zasięgu twojego wzroku. Znajome sytuacje? Właśnie dlatego mała architektura miejska jest tak ważna. Pomaga mieszkańcom i turystom podczas zwiedzania, aktywnego wypoczynku i chwili wytchnienia po spacerze.

 

Wygodne ławki ustawione wzdłuż alejki spacerowej, leżanki wśród zielonej przestrzeni czy stojaki, do których grupa znajomych może przypiąć rowery to absolutny must have nie tylko w miastach turystycznych. Ludzie doceniają też miejsca sprzyjające komfortowemu spożywaniu posiłków. Zestawy piknikowych mebli kuszą, by na moment usiąść, zjeść coś pysznego i delektować się przyrodą wokół. Kosze na śmieci pozwalają na posprzątaniu po sobie, by bez wyrzutów sumienia ruszyć w dalszą podróż po ciekawych zakątkach.

Gdy podróżujesz z dziećmi…

…masz oczy dookoła głowy. Maluchy lubią biegać i skakać, a potrafią robić to z prędkością światła, co nie do końca podoba się nam, rodzicom. Brak odpowiednich zabezpieczeń w miastach może prowadzić do niebezpiecznych wypadków. Dlatego obecność barierek i słupków jest nieodzowna szczególnie blisko dróg ulicznych. Te przedmioty wyznaczają granice, których dzieci po uprzednim uświadomieniu przez rodziców nie będą przekraczać. 

 

Zarówno te, jak i inne elementy małej architektury od lat produkuje firma Komserwis. To doświadczeni profesjonaliści, którzy umiejętnie łączą ciekawy, miejski design z niebywałym komfortem i wygodą użytkowania. Tworzone przez Komserwis meble i inne produkty dedykowane przestrzeniom publicznym są funkcjonalne, trwałe i odporne na uszkodzenia. Produkowane z najwyższej jakości materiałów, by użytkownicy byli bezpieczni i mogli beztrosko spędzać czas na świeżym powietrzu.

Komserwis

Razem tworzymy meble miejskie, które łączą ludzi.

Eleganckie, nowoczesne, awangardowe

Kolekcje mebli i innych elementów małej architektury proponowane przez Komserwis są tak różnorodne, jak rozmaite potrafią być polskie miasta. Czeka ponad 20 linii wzorniczych, a wśród nich kilka perełek, obok których nie sposób przejść obojętnie. Dzięki dobrze dobranym meblom miejskim można stworzyć niepowtarzalną przestrzeń, przyjazną zarówno dla tubylców, jak i turystów z całego świata. 

 

W oko wpadły mi przede wszystkim kolekcje:

  • FIN, czyli unikatowe meble łączące ponadczasowy urok drewna ze stalą i zdecydowaną kolorystyką,
  • BRNO, a więc seria hołdująca trendowi surowego betonu, który w tym przypadku jest ocieplony przyjemnymi dla oka detalami,
  • WIEDEŃ, połączenie klasycznego designu z nowoczesnym wykończeniem, co w efekcie daje niezwykłą wygodę,
  • YORK, odznaczająca się modernistyczną estetyką w ponadczasowym kolorze czerni.

 

Propozycji jest o wiele więcej! Jeśli więc szukasz zarówno inspiracji, jak i gotowych rozwiązań, już teraz odwiedź stronę Komserwis. 

Napisany przez
Więcej od Julia
Manufaktura Parkietu
Nasza firma od lat specjalizuje się w produkcji wyjątkowych podłóg drewnianych.
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *