elegancka kuchnia w białej zabudowie

Meble kuchenne – trendy, które musisz znać!

To żaden problem, gdyż chętnie Ci pomogę. Obecnie na topie są meble kuchenne, gdzie estetyka łączy się z funkcjonalnością. Na piedestale stawiane są materiały najwyższej jakości oraz precyzyjny projekt meble. Jeżeli zależy Ci na niepowtarzalnym pomyśle i fachowym montażu mebli kuchennych polecam bogatą ofertę firmy Agma Kuchnie, wykonującej nowoczesne zabudowy kuchenne na zamówienie. Zapewniają kompleksowe usługi, w tym praktyczne i zdumiewające rozwiązania aranżacyjne pomieszczeń kuchennych, biurowych czy łazienek. Które aranżacje kuchenne są teraz najbardziej rozchwytywane? 

Gładkie oraz matowe fronty

zbliżenie na blat kuchenny i baterie

Bez wątpienia bestsellerem są meble kuchenne z gładkimi frontami, o matowych bądź satynowych wykończeniach. Są odwrotnością jeszcze niedawno popularnych błyszczących struktur. Ponadto często stosowane ozdobne uchwyty w najnowszym trendach zostały zastąpione bezdotykowym system otwierania szafek. Z kolei najczęściej pojawiającymi się materiałami na meble kuchenne są:

  • drewno dębu, jesionu oraz orzecha. Meble kuchenne z tych surowców to nie tylko nowoczesny styl, ale i komfortowe, przyjemne wnętrza;
  • płyta z forniru;
  • sklejka – estetyczna oraz bezpieczna dla środowiska. Ponadto meble kuchenne z niej wykonane cechują się atrakcyjną ceną;
  • płyta MDF w wersji matowej.

biała kuchnia w zabudowie z połyskiem

Piękna kuchnia,

która będzie służyć Ci przez lata


Proste i eleganckie meble kuchenne z wyspą

szara kuchnia i drewniana wyspa

Bardzo modne są także meble kuchenne z wyspą, niezwykle funkcjonalne. Wyspa może pełnić rolę stołu do spożywania posiłków, być blatem roboczym oraz świetnym miejscem do przechowywania np. akcesoriów kuchennych, dzięki schowanym w jej podstawie praktycznym szufladom. Niezwykłe, wręcz zdumiewające tego typu realizacje odnajdziesz w ofercie Agma Kuchnie. 

kuchnia z drewnianymi frontami i błękitnymi akcentami

Najbardziej pożądane są wyspy kuchenne o prostej, gustownej strukturze, która łączy się ze stylem w jakim utrzymane zostały meble kuchenne. Polecam wyspy mające korpus wykonany z kamienia bądź spieku kwarcowego. Co więcej płytkami z kamienia czy też ich imitacją można wykończyć ściany boczne wyspy.

Minimalistyczne i otwarte przestrzenie

biała kuchnia z czarnymi sprzętami agd

Estetyczny minimalizm to coś, czego nie zabraknie w aktualnych trendach mebli kuchennych. Utrzymane w nowoczesnym stylu, całościowe zabudowy ścian od podłogi po sufit są jak najbardziej na czasie. Zgodnie z minimalistycznym podejściem taka kuchnia nie potrzebuje ozdób ani mocnych uchwytów. Wystarczą materiały najwyższej jakości z wyrazistą fakturą bądź przepięknej barwie. Istotne jest tu także ukrycie sprzętów kuchennych pod blatami i pozostawienie jedynie tych pojedynczych, których schować się nie da. Idealnej harmonii doda blat pozbawiony niepotrzebnych przedmiotów. 

biała kuchnia z drewnianymi blatami i czarnymi elementami

Otwarta przestrzeń kuchni, bez wydzielonych ścian, która łączy się z salonem to cenione dzisiaj rozwiązanie. Najważniejsze jest połączenie obu tych miejsc pod względem stylistycznym oraz kolorystycznym. Jeżeli chodzi o meble najlepiej sprawdzi się tu zwarta, jednolita zabudowa, pozwalająca łatwiej utrzymać porządek. Dzięki temu dom bądź mieszkanie zyskają dużo wolnego miejsca. 


zbliżenie na drewniany blat w kuchni

Idealna kuchnia

według Twojego pomysłu


Jeżeli szukasz ciekawych, nietuzinkowych i budzących zachwyt pomysłów na meble kuchenne Twoich marzeń to tylko w Agma Kuchnie

TUTAJ znajdziesz opisaną przeze mnie stylową lampę, która idealnie sprawdzi się w nowoczesnych, ale też loftowych wnętrzach. 🙂

Sara Duszyńska

Sara Duszyńska

\
7

Powinno Cię też zainteresować:

Oświetlenie mebli – innowacyjne rozwiązanie z charakterem

Oświetlenie mebli – innowacyjne rozwiązanie z charakterem

Oświetlenie mebli – dlaczego tak je kochamy? Cóż, to obecnie szalenie finezyjny sposób na podkreślenie charakteru wnętrz. Jest taka firma, która rozpoczęła modę na oświetlenie szafek kuchennych metodą light lift. Ten pomysł SLS Meble został podchwycony przez innych producentów, ale czy efekt jest tak samo spektakularny?

Kolorowe kable – designerska i bezpieczna dekoracja wnętrz

Kolorowe kable – designerska i bezpieczna dekoracja wnętrz

Kolorowe kable zostały umieszczone w estetycznych i barwnych osłonach, czym niewątpliwie wzbudzają zainteresowanie. Dzięki nim zza telewizora nie wystaje już nieciekawe wyglądającą plątania czarnych kabelków czy przewody nieelegancko rozpościerające się na podłodze. Choć Ty sam tego nie zauważasz, Twoim gościom od razu może to rzucić się w oczy.