Meble kuchenne – trendy, które musisz znać!

Z tego artykułu dowiesz się:

Znudziła Ci się Twoja dotychczasowa kuchnia? Marzysz o nowej zabudowie i oryginalnych meblach kuchennych, ale nie bardzo się orientujesz w aktualnych trendach?

To żaden problem, gdyż chętnie Ci pomogę. Obecnie na topie są meble kuchenne, gdzie estetyka łączy się z funkcjonalnością. Na piedestale stawiane są materiały najwyższej jakości oraz precyzyjny projekt meble. Jeżeli zależy Ci na niepowtarzalnym pomyśle i fachowym montażu mebli kuchennych polecam bogatą ofertę firmy Agma Kuchnie, wykonującej nowoczesne zabudowy kuchenne na zamówienie. Zapewniają kompleksowe usługi, w tym praktyczne i zdumiewające rozwiązania aranżacyjne pomieszczeń kuchennych, biurowych czy łazienek. Które aranżacje kuchenne są teraz najbardziej rozchwytywane? 

Gładkie oraz matowe fronty

zbliżenie na blat kuchenny i baterie

Bez wątpienia bestsellerem są meble kuchenne z gładkimi frontami, o matowych bądź satynowych wykończeniach. Są odwrotnością jeszcze niedawno popularnych błyszczących struktur. Ponadto często stosowane ozdobne uchwyty w najnowszym trendach zostały zastąpione bezdotykowym system otwierania szafek. Z kolei najczęściej pojawiającymi się materiałami na meble kuchenne są:

  • drewno dębu, jesionu oraz orzecha. Meble kuchenne z tych surowców to nie tylko nowoczesny styl, ale i komfortowe, przyjemne wnętrza;
  • płyta z forniru;
  • sklejka – estetyczna oraz bezpieczna dla środowiska. Ponadto meble kuchenne z niej wykonane cechują się atrakcyjną ceną;
  • płyta MDF w wersji matowej.

biała kuchnia w zabudowie z połyskiem

Piękna kuchnia,

która będzie służyć Ci przez lata


Proste i eleganckie meble kuchenne z wyspą

szara kuchnia i drewniana wyspa

Bardzo modne są także meble kuchenne z wyspą, niezwykle funkcjonalne. Wyspa może pełnić rolę stołu do spożywania posiłków, być blatem roboczym oraz świetnym miejscem do przechowywania np. akcesoriów kuchennych, dzięki schowanym w jej podstawie praktycznym szufladom. Niezwykłe, wręcz zdumiewające tego typu realizacje odnajdziesz w ofercie Agma Kuchnie. 

kuchnia z drewnianymi frontami i błękitnymi akcentami

Najbardziej pożądane są wyspy kuchenne o prostej, gustownej strukturze, która łączy się ze stylem w jakim utrzymane zostały meble kuchenne. Polecam wyspy mające korpus wykonany z kamienia bądź spieku kwarcowego. Co więcej płytkami z kamienia czy też ich imitacją można wykończyć ściany boczne wyspy.

Minimalistyczne i otwarte przestrzenie

biała kuchnia z czarnymi sprzętami agd

Estetyczny minimalizm to coś, czego nie zabraknie w aktualnych trendach mebli kuchennych. Utrzymane w nowoczesnym stylu, całościowe zabudowy ścian od podłogi po sufit są jak najbardziej na czasie. Zgodnie z minimalistycznym podejściem taka kuchnia nie potrzebuje ozdób ani mocnych uchwytów. Wystarczą materiały najwyższej jakości z wyrazistą fakturą bądź przepięknej barwie. Istotne jest tu także ukrycie sprzętów kuchennych pod blatami i pozostawienie jedynie tych pojedynczych, których schować się nie da. Idealnej harmonii doda blat pozbawiony niepotrzebnych przedmiotów. 

biała kuchnia z drewnianymi blatami i czarnymi elementami

Otwarta przestrzeń kuchni, bez wydzielonych ścian, która łączy się z salonem to cenione dzisiaj rozwiązanie. Najważniejsze jest połączenie obu tych miejsc pod względem stylistycznym oraz kolorystycznym. Jeżeli chodzi o meble najlepiej sprawdzi się tu zwarta, jednolita zabudowa, pozwalająca łatwiej utrzymać porządek. Dzięki temu dom bądź mieszkanie zyskają dużo wolnego miejsca. 


zbliżenie na drewniany blat w kuchni

Idealna kuchnia

według Twojego pomysłu


Jeżeli szukasz ciekawych, nietuzinkowych i budzących zachwyt pomysłów na meble kuchenne Twoich marzeń to tylko w Agma Kuchnie

TUTAJ znajdziesz opisaną przeze mnie stylową lampę, która idealnie sprawdzi się w nowoczesnych, ale też loftowych wnętrzach. 🙂

Napisany przez
Więcej od Sara Duszyńska
Jak urządzić ogród? TOP 5 propozycji idealnych na lato.
Jak urządzić ogród, by cieszył twoje oczy przez cały sezon? I czy...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *