Minimalistyczna łazienka – trend, który trwa

Minimalistyczna łazienka - trend, który trwa
Minimalizm w łazience to styl, gdzie unika się nadmiaru i przepychu na rzecz jakości, a nie ilości.

Takie wnętrze posiada swój urok, wręcz wpisało się jako synonim nowoczesności. Minimalistyczna łazienka to forma czysta, oszczędna w kolorach, a co najważniejsze maksymalnie funkcjonalna. Szukasz sprawdzonych pomysłów oraz inspiracji na modną łazienkę w minimalistycznym stylu? Chętnie ci w tym pomogę!

Jak uzyskać efekt minimalistycznej łazienki? 

minimalistyczna łazienka

Przede wszystkim uważam, że musisz postawić na stonowane kolory jak biel, beż, szarość oraz czerń, gdy to one najbardziej oddają klimat. Warto byś zdecydował się na podwieszany sedes oraz zamontował nablatową umywalkę, ponieważ powiększy to optycznie wnętrze. Polecam ją wybrać spośród modeli firmy RAVON:

 • Genesis,
 • Modern 
 • Space, 
 • Gladio,
 • Tulipano.

Wszystkie są świetnie wykonane i dostępne przede wszystkim w białym, ponadczasowym kolorze oraz posiadają klasyczne formy geometryczne.


Minimalistyczna łazienka - trend, który trwa

Umywalkę Ravon

w modelu Saxo


Kolejną ważną kwestią w minimalistycznej łazience jest ukrycie półek w dobrze przemyślanych miejscach lub za lustrem. To samo tyczy się gniazd – należy je schować w szufladach bądź blatach. Wyeliminuj także uchwyty we frontach półek i zastąp je możliwością otwierania na dotyk. Zapewniam cię, że podkreśli to prostotę. Ilość półek/szafek w takiej łazience musi być ograniczona do niezbędnego minimum. Całość pięknie dopełnisz montując piękne lampy. Ponadto według mnie w minimalistycznej łazience musi znaleźć się wanna. Z czystym sumieniem polecam wolnostojące modele firmy RAVON,  wykonywane ręcznie:

 • TULIPANO,
 • WISTERIA, 
 • GLADIO. 

Są piękne, stylowe, idealnie pasujące do minimalistycznej łazienki i co istotne dla mnie – dostępne w wielu kolorach. 

Dlaczego warto zaaranżować łazienkę w stylu minimalistycznym?

Minimalistyczna łazienka - trend, który trwa

Najważniejsze zalety tego trendu to:

 • Funkcjonalność i prostota, dzięki zastosowaniu klasycznych form geometrycznych. By nadać wnętrzu spójności dobrze jest zastosować płytki łazienkowe, armaturę oraz meble w tej samej stylizacji. Wychodzę z założenia, że im mniej i prościej, tym łatwiej korzystać z łazienki minimalistycznej, która jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. 
 • Łatwość w utrzymaniu czystości wnętrza. Minimalistyczna łazienka jest oszczędna w formie, ma ograniczona ilość szafek, dzięki czemu mniej czasu poświęcasz na sprzątanie tego pomieszczenia. Dla mnie to ogromny plus. 

minimalistyczna łazienka

Wanna Ravon

w modelu Genesis


 • Uniwersalność i ponadczasowość. Decydując się na stworzenie łazienki minimalistycznej gwarantuje ci, że za kilka lat dalej będzie modna, gdyż proste wnętrza są zawsze na czasie. Ponadto to ponadczasowe i bezpieczne rozwiązanie. Aranżując taką łazienkę polecam jeszcze raz skorzystać z wanien i umywalek RAVON, pośród których na pewno znajdziesz coś dla siebie i dopełnisz wygląd łazienki.

Wszystkie ciekawe rozwiązania do Twojej łazienki znajdziesz TUTAJ. A jeśli w trakcie urządzania domu, to TUTAJ napisałam o tym jak dobrać listwy do każdego pomieszczenia w domu.

Napisany przez
Więcej od Ewelina Kopeć
Włączniki światła niezbędne w każdym smart home
Masz dość codziennego zapalania i gaszenia światła oraz zasłaniania okien? Marzy ci...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *